Maminka.czDěti

Naučme děti respektu ke světu se seriálem Poznáváme přírodu

Reklama
3. 9. 2020
Jak se lidé chovají k přírodě nám odhalí, jací skutečně jsou. Začněme u našich dětí a naučme je lásce ke světu okolo nás. Pomůže nám 6. sezóna seriálu Poznáváme přírodu, která začíná 7. září na televizní stanici Minimax.

Toulky světem bratrů Krattových

Bratři Chris a Martin Krattovi jsou vám již jistě známí z předcházejících sezón. Cestují po světě, poznávají krásy divoké přírody a snaží se dozvědět co nejvíc informací o zvířatech, které na zemi žijí. Na jejich dobrodružstvích je doprovázejí vynálezkyně Aviva Corcovado, počítačová expertka a mechanička Koki a Jimmy Z, asistent a pilot velitelství Tortuga, letadla ve tvaru želvy, ve které mají svoji základnu. Spojují příjemné s užitečným, tedy vzdělávání o živočiších se zábavnými toulkami a příhodami.  Zvířata chrání před různými nástrahami, které jim hrozí, například před konkurenčním vynálezcem Zachem, módní návrhářkou Donitou a jejím pomocníkem.  Obnovují ohrožené biotopy, ale v první řadě se snaží motivovat k respektu k přírodě.

Chcete vědět, proč plameňáci stojí na jedné noze?

Hned v první části s názvem Tajemství růžových plameňáků se Aviva s celým týmem snaží zjistit, proč jsou plameňáci růžoví, když se líhnou bílí a proč nejčastěji stojí na jedné noze. Pomocí speciálního disku se přemění v plameňáka a snaží se vyzkoušet jaké to je stát na jedné noze, jak vypadá svět z pohledu plameňáka, či jak krmí svá mláďata. Mimo jiné vysvětlují i život žábronožky, která miluje slanou vodu a plameňáci se jí živí. V dalších dílech poznáme i malou kočkovitou šelmu ocelota, nebo jelena Buckaroo s bílým ocasem, který bratry Krattovy poučí o parozích a tom, jak spolu jeleni žijí.  Můžete se těšit i na poznávání života pštrosů, afrických divokých koček, kočkovitých šelem servalů, psa hyenovitého a spousty dalších zvířat.

Nenechte si ujít 6. sezónu seriálu Poznáváme přírodu už v pondělí 7. září v 18:00 hod. na stanici Minimax. Na nové díly se můžete dívat každý den v 18:00, opakují se vždy následující ráno v 7:45 hod.

Témata: Děti

Mohlo by vás zajímat
Největší galerie porodních fotek, jakou jste viděli. Pozor, je to dojímavé a občas syrové
Kojící matky jako bohyně! Kontroverzní fotky nafotila jako reakci na kritiku
Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, která stojí za vyzkoušení
Z kojení máte výhody oba. A jak poznáte, že má miminko dost?
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
8 divných věcí, které nám dělaly naše matky nebo babičky, když jsme byli malí
Tohle neříkejte dětem, když brečí! Proč a co se může stát?
Moje hranice, tvoje hranice! Jak je nastavit dětem, rodičům, babičkám i tchyním
Separační úzkost: Proč jí děti trpí a jak tohle období překonat?

Horoskopy

Střelec Nemáte potřebu svěřovat se lidem, kteří jsou podezřelí. Když vidíte pomlouvačné kolegy v práci, je vám…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Otilie, Manfred, Alfons

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné