Maminka.czZdraví

Naučte se Pozdrav slunci. Zajístí vám energii na celý den

Slunce je zdrojem života, symbolem světla, čistoty, jasnosti a vědomí. Touto sestavou jej zdravíme a vzdáváme mu úctu. Pravidelné cvičení této sestavy nám přináší sílu slunce i jeho jas.
, Časopis Dieta
26. 9. 2012
Naučte se Pozdrav slunci. Zajístí vám energii na celý den

Sestava 12 plynule na sebe navazujících cviků - sestava je spíše „pohybový tanec“. Dýchejte zhluboka a nosem, provádějte dlouhé táhlé nádechy a výdechy. Počet opakování sestavy - 2 až 12krát.

Sestavu cvičte každé ráno, kdy vás cvičení optimálně naladí do dne a rozproudí v těle pozitivní energii, nebo naopak večer, kdy zase sestava působí spíše na zklidnění mysli a uvolnění napětí z celého dne.

Účinky: Každodenním cvičením pozdravu slunci povzbuzujete krevní oběh, příznivě působíte na vegetativní nervový systém, zlepšujete tělesnou kondici, schopnost soustředění a napomáháte psychické rovnováze a duchovnímu rozvoji.

Pozdrav slunci krok za krokem

1. Spojte dlaně před hrudníkem. Chvilku se koncentrujte sami na sebe a na svůj dech - pozice zlepšuje koncentraci a zklidňuje mysl.

2. S hlubokým nádechem zvedejte paže až do úplného vzpažení -protahujete přední stranu trupu. Pozice povzbuzuje krevní oběh, pomáhá léčit chronická onemocnění krku.

3. S výdechem přecházíme přes rovná záda do hlubokého předklonu. Tato pozice protahuje celou zadní linii od achilovek, lýtek, zadní strany stehen přes zádové svalstvo až na temeno hlavy. Povzbuzuje trávicí systém a podporuje činnost mozku a smyslových orgánů uložených v hlavě. Lehce dorovnáme záda a mírně zdvihneme hlavu, abychom mohli snáze přejít do následující pozice.

Jak cvičit jednotlivé pozice vám ukáže fotogalerie:

4.Čtvrtá pozice - s nádechem odkročte pravou nohou co nejvíce vzad - tlak stehna podporuje činnost trávicích orgánů.

5. Zadržte dech a k pravé noze přisuňte i levou. Pažemi se zapírejte přesně na úrovni ramen. Vaše tělo je napjaté a zpevněné od hlavy až k patě by mělo tvořit jednu dokonalou přímku.

6. S plynulým výdechem se pomalu spouštíte na zem, přičemž je vaše tělo stále jako prkno. Pokud nezvládáte na rukou udržet celou váhu těla, opřete se o kolena. Plynule dojdete až na zem.

7.Kobra - nyní se zapřete o zem i boky a zatněte hýžďové svalstvo, s nádechem přecházíme do pozice kobry. Držte ramena co nejdále od uší.

8. S výdechem se vracíte zpět do lehu na zem a plynule přecházíme do pozice psa, v této pozici chviličku setrváme a dýcháme. Pozice podporuje činnost mozku a rozvíjí nám intuici.

9.Výkrok pravá noha vpřed - s nádechem vykročte pravou nohou vpřed - tlak stehna podporuje činnost trávicích orgánů.

10. Předklon - s výdechem přisuňte levou nohu k pravé a propněte kolena. Jste v hlubokém předklonu, trup je vyvěšen, dlaně nebo prsty se dotýkají podložky, kolena zůstávají propnutá. Povzbuzujete trávicí systém a podporujete činnost mozku a smyslových orgánů uložených v hlavě.

11. Kulatě obratel po obratli se zvedáte plynule nahoru až do vzpažení a protažení - nádech - vytáhneme se za pažemi a spojíme dlaně nad hlavou. Opět povzbuzujeme krevní oběh a působíme na chronická onemocnění krku.

12. Namaskar (pozdrav) - s výdechem přeneseme spojené dlaně na střed hrudníku -soustředění, koncentrace, zklidnění mysli.

13. Pozice stromu - celou sestavu opět začínáme a vždy završíme pozicí stromu, kdy si uvědomíme celé tělo a jeho spojení chodidly se zemí. Chviličku se soustředíme a celé tělo zpevníme a vytáhneme do temene hlavy. Koncentrace na cvičení, uvědomění si - JÁ JSEM.

Přidat příspěvek
Komentáře k článku
Mohlo by vás zajímat
Oblíbený banán: Pomáhá při průjmech, pálení žáhy i zánětech střev
Tipy na víkend: Hudba, kreativní tvoření, nebo sport? Festivalová sezóna začíná
Spadlo mi miminko. Jak reagovat a kdy jít k lékaři?
Vyztužených podprsenek se nemusíte při kojení vzdát. Poradíme vám, jakou si vybrat

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu