Maminka.czNákupy

Naučte se poznat kvalitní a čerstvou rybu. Rybář Josef Kolář radí, jak na to

Lucie Bukovanská 28.  12.  2021
Naučte se poznat kvalitní a čerstvou rybu. Rybář Josef Kolář radí, jak na to
Při nákupu ryby by měla být kvalita a čerstvost na prvním místě, protože v tomto případě jde více než kdykoli jindy o zdraví. Po konzumaci ryb, které nejsou čerstvé, totiž hrozí otrava a žaludeční problémy. Majitel velkého rybářství na Vysočině prozradil, čemu věnovat pozornost.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Barva rybího masa může zákazníkovi napovědět, z jakého chovu ryba pochází. Ideální je volit ryby chlazené a od českých chovatelů, kteří poskytují záruku, že se ryba nepřesouvala přes půl planety. Pro nákup jsou vhodné buď specializované obchody, nebo přímo sádky.

U mražených ryb zákazník neví, v jakém byly před mražením stavu, a jejich maso bývá sušší a méně chutné. Pokud má zmražená ryba světlé ploutve nebo okraje, může to znamenat, že byla částečně rozmražena a zase zamražena.

Posuzujte ryby podle barvy

„Ryby z extenzivních a volných chovů mají maso více zbarvené. Co se týče chovu lososovitých ryb, dá se říct, že čím intenzivnější je chov ryb, tím je maso světlejší. Námi chované lososovité ryby na průtočných sádkách jsou tmavší. Volně žijící lososovité ryby mají maso nejtmavší díky přirozené potravě. Obecně se toto dá říci i o kaprovi. U pstruha a sivena lze maso obarvit krmením až na sytě červenou barvu tak, aby barva masa napodobovala lososa. Obarvené maso ze pstruha a sivena je nejvíce žádané v Německu a Rakousku,“ komentuje majitel rybářství Josef Kolář.

Slizkost je normální

Na rozdíl od jiných druhů mas nevadí u ryb ani případy, kdy je maso našedlé nebo zbarvené dohněda. Nedostatek kyslíku dále způsobuje namodrávání. Důležitá je i konzistence rybího masa – tužší maso je znakem lepší kvality. Nebojte se ani chlazených sladkovodních ryb, které jsou na povrchu slizké. Jde o znak toho, že ryby byly zpracovány a baleny čerstvé.

Klepněte pro větší obrázek
            Klepněte pro větší obrázek
Témata: Zdraví, jídlo, Vaření, Nákupní tipy, Nákupy, Rybář, Německo, José, Barva, Chov, Maso, Čerstvost, Ryba, Rakousko, Žaludeční problém, Zdraví na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Galerie: "Pneumatiky", strie, celulitida? Známé i neznámé mámy ukázaly svá těla v plavkách a nedostatky neřeší
Mrázková Dita
Mámy v plavkách
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Adoptovala tři děti, aby si splnila sen o velké rodině. Co o nich potom zjistila, je k neuvěření!
Formánková Simona
Příběhy
Od děvčátka k bohyni: Podívejte se na osm neskutečných proměn ženské sexuality
Zenklová Veronika
Fotografie
GALERIE: Princezna Charlotte nebo princ George jako dospělí? Neuvěříte, jak budou vypadat děti královských rodin za pár let
Formánková Simona
Galerie