Maminka.czVši

VIDEO: Návraty z letních táborů s památkou: Jak se rychle a efektivně zbavit vší?

Dita Mrázková 23.  7.  2021
Kde jsou děti pohromadě, tam jsou vši, s tím žádný rodič nic nenadělá. A děti už vůbec ne. Po návratu z dětských táborů je tak prohlídka vlasů první, co by mělo nastat hned po přivítání. Jak na vši? Podívejte se na video.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

S nedostatečnou hygienou přitom pedikulóza (odborně zavšivení) nemá nic společného. To platilo pro veš šatní, nikoli dětskou (neboli hlavovou). Dokonce to funguje naopak. „Vším vyhovují čisté vlasy, o které se pečuje,“ vysvětluje na webu www.bezvsi.cz parazitolog Oleg Ditrich z Parazitologického ústavu. V těch nemytých se jim totiž špatně pohybuje a při první příležitosti se stěhují jinam.

Většina výrobců šamponů tvrdí, že jejich šampon na hnidy zabere, ale pravda to není. A fungovat to ani nemůže. Silikonové oleje totiž pracují tak, že vším ucpou vzdušnice (dýchací otvory) a zadusí je. „Hnidy vzdušnice nemají, dýchají povrchem a velmi pomalu: Olejem by musely být obaleny mnoho dní, aby odumřely. To se při odvšivení šamponem neděje,“ vysvětluje Oleg Ditrich. Bez vyčesávání se neobejdete právě kvůli hnidám. Co a jak dál, aby u vás doma malí cizopasníci nepřežívali? Na praktické tipy se podívejte ve videu.

Co by měla obsahovat kvalitní dětská kosmetika a po jakých produktech sáhnout?
10 kroků, které vás naučí, jak si konečně umýt vlasy správně
Vyhrajte válku proti vším
Děti a mateřství

Vyhrajte válku proti vším

Témata: Děti, Zdraví, Školák, Naše tipy, Rodiče, Hygiena, Mateřská škola, Parazité, Návrat, Dětská kosmetika, Vši, Kosmetické tipy, Všiváček, Vid, Zaručený tip, Peněženka, Tip, Přivítání, Dětský tábor, Šampon, Vlasy, Veš, Letní tábor, Zdraví na Heureka.cz