Maminka.czNa vlastní děti

Navštívili jsme zářivý svět pohádek WINTER WONDERLAND. Podívejte se na velkou galerii

Lenka Knápková vas 7.  11.  2023
Největší světelný lunapark v Evropě otevřel své brány 4. listopadu v outdoorovém parku v pražských Letňanech. Zářivý svět plný zázraků, pohádek a fantazie potěší malé i velké návštěvníky. Jak si kouzelnou cestu do říše světel užila naše redaktorka Lenka s dětmi?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Park se nachází přímo u OC Letňany. Pohodlně zaparkujete u Tesca a projdete přes obchodní centrum, kde je přímo umístěna pokladna,“ popisuje Lenka, která se do parku vydala se svými dvěma dětmi.

Vstupenky

Vstupenky můžete zakoupit online na www.winterwonderland.cz nebo můžete využít také prodejní místo přímo v OC Letňany před pokladnami hypermarketu. Pokladny jsou otevřeny od 15:00 do 20:30.

Park Winter Wonderland je otevřen denně od 15:00 do 22:00. Vzhledem k omezené otevírací době je jistější zakoupit vstupenky v předprodeji. Běžné vstupné pro dospělého stojí 290 Kč (po – čt) a 350 Kč (pá – ne + svátky). Rodina 2 dospělí + 2 děti zaplatí 990 Kč (po – čt) a 1200 Kč (pá – ne + svátky). Děti do 80 cm mají vstup zdarma.  Všechny atrakce jsou v ceně vstupenky. Vstup je bezbariérový, vhodný i pro kočárky či vozíky.

VIDEO: Tipy na listopadové výlety

Nejrůznější atrakce

Prostor má impozantní velikost o více než 30 000 metrech čtverečních. Organizátoři z týmu JVS Group se inspirovali největším světovým světelným parkem Glow Garden v Dubaji. Připravte si na prohlídku a všechny atrakce asi 3 hodiny času.  

„Vstup do parku nepřehlédnete, už pohádková vstupní brána vám vykouzlí úsměv na tváři,“ popisuje Lenka. Park se skládá z několika sekcí. Hlavní částí jsou zářivé světelné objekty, kde vás okouzlí svět plný fantazie a barev, z kterých budou oči přecházet nejen dětem, ale i dospělým. "Dále na vás čekají pohádkové zámky, plesy princezen i podmořská říše a  také krásně osvětlené pohádkové kolotoče," říká Lenka. Připraveny budou i světelné houpačky, bludiště, kouzelná zahrada plná víl a spousta dalších atrakcí. Školáky a zvídavé děti potěší přírodovědná stezka, která je naučí, jak chránit přírodu i ve městě.

„Mým dětem se nejvíce líbila zvířata, lední medvědi v nadživotní velikosti a podmořský svět plný ryb a otevírající se mušle,“ vypráví Lenka a doplňuje: „Nás dospělé nadchly květinové instalace. Procházíte se mezi květy a připadáte si jako brouček.“

Těšit se můžete na zázračnou zahradu s kouzelným stromem, motýlí louku, velké svítící květiny, zahradu plnou krásných křehkých víl, které mávají křídly. Kluky bude bavit obrovské zvířecí safari, opičí království, lví království, podmořský svět ryb a rostlin, hejna papoušků, doba ledová s dinosaury a mamuty nebo království ledních medvědů, u kterých nechybí hromada sněhu. Holčičky zase oslní pohádkový svět známých princezen jako je Šípková Růženka, Popelka, Jasmína a Aladin, Malá mořská víla, Sněhurka a sedm trpaslíků nebo Kráska a zvíře. Samozřejmě nechybí ani stádo zázračných a kouzelných jednorožců či pestrobarevní motýli.

„Super byl obří krokodýl, jehož tlamou se můžete projít nebo Bohyně zahrady, která na vás bude zhlížet z výšky a pomalu otevírá a zavírá oči,“ vypráví Lenka.

Součástí parku jsou interaktivní atrakce, kde se děti vyřádí, k dispozici jim jsou světelné houpačky, kolotoč s létajícími slony, safari vláček, světelný hrající klavír, světelné houpačky, kolotoč s koníky nebo pohádkový kolotoč s tančícími hrnečky.

Samozřejmostí je zázemí pro návštěvníky, nechybí fotopoint, stánky s občerstvením, obchod se suvenýry či toalety.

„Na své si opravdu přijde každý, jak děti tak dospělí. Najednou se ocitnete v kouzelné říši světýlek a hudby a zapomenete na starosti všedních dní,“ uzavírá Lenka.

Vyzkoušeli jsme za vás! ŠMOULOVÉ - MAGICKÝ SVĚT: Taťka Šmoula s celou vesnicí dorazili do Brna
Témata: Galerie, Rodina, Kam s dětmi, Tipy na výlet, zábava, Za zábavou, Dubaj, Výlety, pohádka, Popelka, Na vlastní děti, Atrakce, Fantazie, vstupenky, Zář, Podmořský svět, Doba ledový, Park, OC Letňany, Lunapark, Šípková Růženka, Evropa, Winter Wonderland, Letňany, Kluky