Maminka.czBatole

Nebezpečný výrobek pro vaše dítě: Dětský kočárek

redakce 9.  9.  2010
Nebezpečný výrobek pro vaše dítě: Dětský kočárek
Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu ČR je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který představují vážné riziko pro uživatele. Jedná se o dětský kombinovaný kočárek, typ Implast Bolder 4.

Výrobcem kočárku je polská firma P.P.H. IMPLAST, sídlící v Poznani. Výrobek byl dosud na našem trhu běžně k dostání a jeho cena se pohybuje kolem 9-10 000 korun.

Vzhledem k tomu, že kočárek není bezpečným výrobkem, bylo vydáno ochranné opatření, které spočívá v zákazu uvádění výrobku na trh, uložení povinností stažení výrobku z trhu a z používání a dále byla uložena povinnost účinným způsobem bezodkladně informovat o nebezpečnosti výrobku osoby, které by mohly být vystaveny nebezpečí plynoucímu z výrobku,“ uvedla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.

Česká inspekce posoudila výrobek i příčiny nebezpečí a zjistila, že vlastnosti posuzovaného vzorku výrobku nejsou ve shodě s bezpečnostními požadavky na dětské kočárky.

Při zkoušce byly zjištěny následující závady:

a) lůžko (hluboké) provedení:

  • Při směru vozidla, kdy je rukojeť vzadu, došlo již při třetím nárazu k uvolnění („vyjetí“) lůžka od konstrukce. Přední klipsy se tak dostaly mimo konstrukci a dále nebylo možno ve zkoušce pokračovat – požadavek na bezpečnost kočárku nebyl splněn!

b) sportovní provedení:

  • Při směru vozidla, kdy je rukojeť vzadu, došlo po deseti nárazech k posunutí (uvolnění) sedačky po konstrukci o 21 mm – požadavek normy je max. 10 mm!
  • Při směru vozidla, kdy je rukojeť vpře du, došlo opět po deseti nárazech k posunutí (uvolnění) sedačky po konstrukci o 20 mm – požadavek normy je opět max. 10 mm!
  • Požadavek na bezpečnost kočárku tak opět nebyl splněn. Dále byly zjištěny nedostatečné a neúplné informace v návodu k používání a značení na výrobku.

Dětský kočárek Implast Bolder 4 tak není ve shodě s požadavky na výrobky pro péči o dítě (dětské kočárky) a zároveň nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků dle zákona o obecné bezpečnosti výrobků.

Témata: Porod, Novorozenec, Kojenec, Děti, Batole, Kočárek, Nebezpečné výrobky, Vaš, Dětský kočárek, Kočár, Účinný způsob, Vaše dítě, Výrobek, Nebe, Značení
Mohlo by vás zajímat
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
Emotivní vyznání táty, který přišel o svou těhotnou ženu. Fotografie s dcerkou, která přežila, berou za srdce...
Mrázková Dita
Láska a vztahy
7 věcí, které s dětmi musíte zažít o adventu
Víchová Tereza
Advent
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko
8 divných věcí, které nám dělaly naše matky nebo babičky, když jsme byli malí
Procházková Simona
Mateřství
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova