Maminka.czBatole

Nebezpečný výrobek pro vaše dítě: Dětský kočárek

9. 9. 2010
Nebezpečný výrobek pro vaše dítě: Dětský kočárek
Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu ČR je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který představují vážné riziko pro uživatele. Jedná se o dětský kombinovaný kočárek, typ Implast Bolder 4.

Výrobcem kočárku je polská firma P.P.H. IMPLAST, sídlící v Poznani. Výrobek byl dosud na našem trhu běžně k dostání a jeho cena se pohybuje kolem 9-10 000 korun.

Vzhledem k tomu, že kočárek není bezpečným výrobkem, bylo vydáno ochranné opatření, které spočívá v zákazu uvádění výrobku na trh, uložení povinností stažení výrobku z trhu a z používání a dále byla uložena povinnost účinným způsobem bezodkladně informovat o nebezpečnosti výrobku osoby, které by mohly být vystaveny nebezpečí plynoucímu z výrobku,“ uvedla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.

Česká inspekce posoudila výrobek i příčiny nebezpečí a zjistila, že vlastnosti posuzovaného vzorku výrobku nejsou ve shodě s bezpečnostními požadavky na dětské kočárky.

Při zkoušce byly zjištěny následující závady:

a) lůžko (hluboké) provedení:

  • Při směru vozidla, kdy je rukojeť vzadu, došlo již při třetím nárazu k uvolnění („vyjetí“) lůžka od konstrukce. Přední klipsy se tak dostaly mimo konstrukci a dále nebylo možno ve zkoušce pokračovat – požadavek na bezpečnost kočárku nebyl splněn!

b) sportovní provedení:

  • Při směru vozidla, kdy je rukojeť vzadu, došlo po deseti nárazech k posunutí (uvolnění) sedačky po konstrukci o 21 mm – požadavek normy je max. 10 mm!
  • Při směru vozidla, kdy je rukojeť vpře du, došlo opět po deseti nárazech k posunutí (uvolnění) sedačky po konstrukci o 20 mm – požadavek normy je opět max. 10 mm!
  • Požadavek na bezpečnost kočárku tak opět nebyl splněn. Dále byly zjištěny nedostatečné a neúplné informace v návodu k používání a značení na výrobku.

Dětský kočárek Implast Bolder 4 tak není ve shodě s požadavky na výrobky pro péči o dítě (dětské kočárky) a zároveň nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků dle zákona o obecné bezpečnosti výrobků.

Témata: Děti, Porod, Novorozenec, Batole, Kojenec, Nebezpečné výrobky, Kočárek, Účinný způsob, Nebe, Kočár, Výrobek, Vaše dítě, Značení, Dětský kočárek

Mohlo by vás zajímat
Malý Alexandr se narodil bez očí a nyní čeká na adopci. Jeho máma se ho zřekla
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle nás nenapadlo!
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
Otázky kolem přebalování: Jak často měnit plenku? Utírat, nebo umývat?
Dcery Karla Gotta: Která zdědila tátův talent? A která se mu nejvíc podobá?
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Obula jsem podpatky a vyrazila si. Mé staré já stále existuje, jásá Marie Doležalová
Marta Jandová: Dcera chodí do státní školy, na úkoly jsme připraveni

Horoskopy

Váhy Vůbec si nedokážete představit, že se něco pokazí. Pokračujete v krasojízdě úspěchu, který jste…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Milena, Timotej, Tim

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné