Maminka.czBatole

Nebezpečný výrobek pro vaše dítě: Dětský kočárek

9. 9. 2010
Nebezpečný výrobek pro vaše dítě: Dětský kočárek
Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu ČR je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který představují vážné riziko pro uživatele. Jedná se o dětský kombinovaný kočárek, typ Implast Bolder 4.

Výrobcem kočárku je polská firma P.P.H. IMPLAST, sídlící v Poznani. Výrobek byl dosud na našem trhu běžně k dostání a jeho cena se pohybuje kolem 9-10 000 korun.

Vzhledem k tomu, že kočárek není bezpečným výrobkem, bylo vydáno ochranné opatření, které spočívá v zákazu uvádění výrobku na trh, uložení povinností stažení výrobku z trhu a z používání a dále byla uložena povinnost účinným způsobem bezodkladně informovat o nebezpečnosti výrobku osoby, které by mohly být vystaveny nebezpečí plynoucímu z výrobku,“ uvedla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.

Česká inspekce posoudila výrobek i příčiny nebezpečí a zjistila, že vlastnosti posuzovaného vzorku výrobku nejsou ve shodě s bezpečnostními požadavky na dětské kočárky.

Při zkoušce byly zjištěny následující závady:

a) lůžko (hluboké) provedení:

  • Při směru vozidla, kdy je rukojeť vzadu, došlo již při třetím nárazu k uvolnění („vyjetí“) lůžka od konstrukce. Přední klipsy se tak dostaly mimo konstrukci a dále nebylo možno ve zkoušce pokračovat – požadavek na bezpečnost kočárku nebyl splněn!

b) sportovní provedení:

  • Při směru vozidla, kdy je rukojeť vzadu, došlo po deseti nárazech k posunutí (uvolnění) sedačky po konstrukci o 21 mm – požadavek normy je max. 10 mm!
  • Při směru vozidla, kdy je rukojeť vpře du, došlo opět po deseti nárazech k posunutí (uvolnění) sedačky po konstrukci o 20 mm – požadavek normy je opět max. 10 mm!
  • Požadavek na bezpečnost kočárku tak opět nebyl splněn. Dále byly zjištěny nedostatečné a neúplné informace v návodu k používání a značení na výrobku.

Dětský kočárek Implast Bolder 4 tak není ve shodě s požadavky na výrobky pro péči o dítě (dětské kočárky) a zároveň nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků dle zákona o obecné bezpečnosti výrobků.

Témata: Děti, Porod, Novorozenec, Kojenec, Batole, Nebezpečné výrobky, Kočárek, Účinný způsob, Dětský kočárek, Vaše dítě, Značení, Nebe, Výrobek, Kočár

Mohlo by vás zajímat
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit
Alena Šeredová porodila holčičku. Jak něžně ji oslovuje?
Holčička se narodila s jizvou na tváři. Zranili ji lékaři při císaři
Meghan vyrazila se synem Archiem na procházku. Ale co to nosítko?
Dceru nebudeme učit ani uzbecky, ani romsky, říká Monika Bagárová
Porod jste nikdy neviděli tak zblízka! Šokuje vás brácha v porodním bazénku?
Narodí se holka, nebo kluk? Kdy se pozná pohlaví dítěte?
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny

Horoskopy

Vodnář Pracovní týden se blíží pomalu ke konci a vám se pořád něco nezdá. Nadřízenému jste ani jednou…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Luboš, Carmen, Karmen

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné