Maminka.czPředškolák

Nebezpečný výrobek pro vaše dítě: Jo-jo s korálky

redakce 20.  9.  2010
Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu ČR je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který představuje riziko pro uživatele, a to zejména pro děti. Jedná se o výrobek Jo – Jo míček ježatý se světélkem a korálky. Výrobce i dovozce toho výrobku nejsou dosud známy.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Při běžném a předpokládaném způsobu užití výrobku je více než pravděpodobné, že nastane situace, při které může dojít k poškození zdraví. Hrozí nebezpečí spolknutí, vdechnutí a případně zadušení dítěte malými částmi a dále nebezpečí uškrcení způsobené šňůrou na hračce, která může vytvořit smyčku okolo krku.

Při posouzení výrobku bylo zjištěno, že jsou korálky na výrobku snadno odnímatelné a celé se vejdou do zkušebního válce pro malé části. Dále volná délka šňůry na hračce je 1030 mm, kdežto požadavek normy je do 220 mm. Také samotný obvod smyčky nevyhovuje předepsané normě, neboť obvod smyčky na výrobku je 480 mm, kdežto požadavek normy je do 380 mm.

Česká obchodní inspekce proto zakázala prodej uvedeného výrobku a následně distributor přijal opatření, na základě kterého stáhnul předmětný výrobek z trhu.

Témata: Děti, Předškolák, Batole, Nebezpečné výrobky, korálky, Vaš, Nebe, Vaše dítě, Výrobek, Malé dítě