Ne každá žena chce děti. A je to jen a jen její věc

Aneta 20. 3. 2017 11:36
Plně s pisatelkou souhlasím a respektuji každou ženu, která se rozhodne nemít dítě-je to jen její věc a hluboce se před ní skláním,že si to umí obhájit.Do této doby je snad i lepší nepřivádět děti na svět, kdo ví, co je čeká a to, že se o nás postarají ve stáří, tak s tím bych vůbec nepočítala-spíš si šetřit na penzion.
Věrča 20. 3. 2017 12:04
Pisatelka má pravdu,je to opravdu každého věc.A řešit to co bude až bude stará a sama?A jak to teda řeší ti co mají dětí hodně,ale buď na ně nemají čas,pracují,nebo bydlí daleko a nebo jsou to špatní lidé?Já osobně děti nemám a nelituji toho,proto s pisatelkou souhlasím.
Lejla 20. 3. 2017 12:14
Naprosto s Bětkou souhlasím a cítím a mám to úplně stejně. Taky jsem ta rozená "nematka" a myslím, že než být špatná máma nebudu raději žádná. Je to mé rozhodnutí, můj život a to, že lidi mají děti rozhodně neznamená, že se o ně děti na stará kolena postarají a zajistí je jak mnozí doufají. Jak se říká, jedna máma se 10 dětí postará, ale 10 dětí o jednu mámu ne.
eva 20. 3. 2017 12:24
S dotyčnou mám hodně společné - nikdy jsem k dětem neměla vztah. Jestli děti stihnu nebo ne, je mi jedno. Ovšem teď po třicítce se rapidně snížil počet žen, se kterými jde rozumně mluvit. Zvlášť některé jsou skutečně jako smyslů zbavené, když jde o děti, některé tím prostě žijí a nikdy nepochopí, že bezdětná žena není míň ženou, není méněcenná. Skutečně lépe se mi mluví s muži, ti to většinou, až na výjimky, chápou. I takových pár znám, kteří sem tam vypustí tu památnou větu, za kterou bych vraždila - "Počkej, až budeš mít vlastní..."
Romča 20. 3. 2017 13:46
Jen na úvod - mám dvě děti, již dospělé. Plně se ztotožňuji s názorem, že není povinností ženy děti mít. Když vidím jak se některé "matky" chovají ke svým malým dětem, trnu. A to jsou zrovna možná ty matky, které měli pouze pocit povinnosti. Milé slečny, mladé dámy jediné co musíme, je dýchat, abychom se neudusily. Nenechte se do ničeho nutit a i my matky to časem pochopíme, že když ne, tak prostě ne. A že nebudou vnoučata? Bude ale spokojená dcera s úsměvem na líci a to je pro matku nejvíc ! :-)
lenka 20. 3. 2017 18:07
Takovych je nas vice:-)
P 20. 3. 2017 20:33
I chlapi mají třeba stejný názor... jen se potkat... seznamka nějak nefunguje a v realitě o nikom nevím...
Milan Ka 21. 3. 2017 19:04
Souhlas. To, že žena může mít děti, ještě neznamená, že je mít musí.

Jinak je to milé překvapení, že je tu taková tolerantní diskuze. Žádné přesvědčování, že bude litovat apod..
8

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu