Maminka.czPánevní dno

Nedaří se vám otěhotnět? Zaměřte se na pánevní dno, možná je moc stažené

10. 10. 2018
Nedaří se vám otěhotnět? Zaměřte se na pánevní dno, možná je moc stažené
Cesta k miminku není vždy jednoduchá, stále častěji se stává dlouhou a vyčerpávající. Žena se pak dostane do mašinerie lékařských vyšetření, zamlklých těhotenství a potratů, cvičí Mojžíšovou, zkouší hormonální jógu a všemožné doplňky stravy a bylinky. A výsledek? Únava, zmatek, strach, smutek a vztek na své vlastní tělo, protože nefunguje, jak má.

Na první pohled se může zdát, že otěhotnět přirozenou cestou je stále větší problém. Důvodů je hned několik. Klíčovou roli hrají odkládání mateřství na pozdější dobu, životní styl, stres a v neposlední řadě také fenomén hromadného užívání hormonální antikoncepce. Centra asistované reprodukce rostou jak houby po dešti, úroveň lékařské péče v Česku je na velmi vysoké úrovni. Přesto je poměrně vysoké procento párů s diagnózou takzvané nevysvětlitelné neplodnosti.

Žena a muž jsou naprosto zdraví a lékaři si marně lámou hlavu jak pomoct a marně hledají důvody, proč se nedaří. Problém je totiž často někde úplně jinde.

Na vině je možná stažené pánevní dno ženy. Pomoci by jim mohla Metoda cvičení pánevního dna 3x3 Renaty Sahani. Pracuje totiž nejen v rovině fyzické, ale zároveň ošetří emoční zranění a vrátí ztracenou životní energii do pánve.

„Původní profesí jsem fyzioterapeutka, ale při každodenní práci se ženami jsem postupně zjišťovala, že jen fyzické cvičení nestačí. Sama jsem v té době měla vážné zdravotní komplikace a hledala jsem cestu, jak z toho ven," vysvětluje Renata Sahani, autorka metody 3x3 a zakladatelka Školy pánevního dna. "Když v pánvi chybí život, žena těžko otěhotní,“ dodává Sahani.

Festival Den Pro Dno pánevní, 20.– 21. 10. 2018

Škola pánevního dna letos oslaví své 10. narozeniny. Zakladatelka a autorka metody cvičení 3x3 Renata Sahani proškolila přes 200 certifikovaných lektorek po celé České Republice. A to je třeba pořádně oslavit. Nejlépe dvoudenním festivalem Den Pro Dno pánevní. Přijďte objevit tajemství svého pánevního dna.

K tématu podpory početí promluví odborníci v ČR:

SO 12.00 – Moderní fyzioterapie pánve / lékařka PhDr. Petra Vondrašová, Ph.D.

SO 13.00 – Hormonální yoga a pánevní dno / Ing. Šárka Vorlová
SO 15.00 – Nebolestivá menstruace / fyzioterapeutka Mgr. Chuchutová Lenka
SO 18.00 – Když miminko nepřichází / Fertility coach Mgr. Soňa Uhrová
SO 19.00 – Psychosomatika ženské pánve / MUDr. Helena Máslová

NE 11.00 – Kořeny, ženy a uzemnění / Mgr. Lena Achmeer Komanická
NE 15.00 – Neplodný muž, neplodný pár / primář kladenské urologie MUDr. Marek Krolluper

NE 16.00 – Pánevní dno v páru / lektoři tantry Lucie Sitařová a Martin Plas

Program festivalu najdete ZDE

Když je pánevní dno stažené

Pomocí fyzického, velmi jemného cvičení se uvolní pánevní dno. Pozor, dnešní žena nepotřebuje až tolik pánevní dno posilovat, ale naopak ženy, kterým se nedaří otěhotnět, mají pánevní dno spíše stažené. A bez relaxace není akce! Ženy často popisují tlak v pánvi, bolestivou kostrč, silný premenstruační syndrom nebo prožívají hotové peklo při menstruaci. To všechno ukazuje na problém v pánvi. Jak postupovat? Nejprve konkrétními technikami pánevní dno uvolníme a až potom se pustíme do samotného cvičení.

Když menstruační cyklus nefunguje, jak má

Cvičení zároveň aktivuje hormonální systém. Rozproudí se činnost vaječníků a ty začnou produkovat přirozené hormony. Cvičení je účinné u žen, které vysadily hormonální antikoncepci, mají rozházený cyklus nebo se menstruace zatím vůbec nedostavila. „Při otěhotnění hraje důležitou roli délka druhé části cyklu, tzv. luteální fáze. Pokud je krátká, embryo se nestihne usadit a při menstruaci odchází z těla ven. První volbou je nasadit hormonální léčbu, ta ale většinou organismus ještě zatíží a z praxe mám zkušenost, že cyklus srovná málokdy. Navíc mají ženy nepříjemné reakce, které souvisí s vedlejšími účinky hormonální léčby. A žena se točí v zamotaném kruhu, “ doplňuje Soňa Uhrová, Fertility Coach a lektorka Školy pánevního dna.

Pánevní dno jako emoční barometr

S pánevním dnem nepracujeme jenom jako se svaly, kterým se dá jen tak poručit. Bereme v úvahu vždy také psychosomatiku a emoce ženy v životní etapě, ve které se právě nachází. V pánvi jsou uložená těžká témata. Někdy jsou to nepříjemné gynekologické vyšetření, operační zákrok, těžký porod prvního potomka nebo častá zamlklá těhotenství. To všechno si naše tělo pamatuje a na fyzické úrovni brání početí, aby nás uchránilo dalších zranění na duši.

Pánevní dno jako pumpa životní energie

Když je pánevní dno stažené, neproudí do něj dech ani energie. A kde není život, nemůže vzniknout miminko. Konkrétními cvičeními a za pomoci dechu pánev hezky rozproudíme. Metoda 3x3 vychází z východních technik, biosyntézy a z řady terapeutických technik, které pracují přes tělo. Řada moderních žen je dnes v mužské energii, pomocí cvičení najde žena cestu k sobě samé a znovuobjeví svoji ženskost. A to je pro mateřskou roli klíčové!

Stažená pánev je nejčastější překážkou otěhotnění. Zkuste cvičení na její uvolnění
Cvičení pánevního dna pomáhá nejen po porodu, ale může pomoci i s neplodností
Poradna: Nedaří se mi podruhé otěhotnět! Mám se obrátit na lékaře?
Témata: Od těhotenství k porodu, Miminko, Neplodnost a IVF, Tipy a rady porod, Menstruace, Pánevní dno, Životní styl, Renata Sahan, Druhá část, Lékařské vyšetření, Česká republika, Menstruační cyklus, Škola pánevního dna, První volba, Mateřská role, Cvičení, První potomek, Přirozená cesta, Velký problém, Vedlejší účinek, Hormonální jóga, Fyzické cvičení, Operační zákrok, Pánev, Hormonální léčba

Mohlo by vás zajímat
Od početí k porodu. Fascinující snímky zrození očima známého fotografa
S manželem jsme se naprosto odcizili. Má cenu zůstávat spolu kvůli dětem?
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Rodičovské vychytávky. Co dospělí nevymyslí, aby měli klid od dětí?
Už pěkně kope! Fanoušci zachytili pohyby miminka Meghan a Harryho
Tohle je přesné! Nejšílenější momenty, které zažíváme s dětmi na mateřské
Doma beránci, ve školce vlci. A mohla jsem za to já, perfektní matka!

Horoskopy

Vodnář Cítíte s opravdu nevýrazně a chudě. Nadřízený si toho na první pohled všimne, ale pochopí vaši situaci.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Oldřich, Otokar, Žitomír

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu