Maminka.czPánevní dno

Nedaří se vám otěhotnět? Zaměřte se na pánevní dno, možná je moc stažené

10. 10. 2018
Nedaří se vám otěhotnět? Zaměřte se na pánevní dno, možná je moc stažené
Cesta k miminku není vždy jednoduchá, stále častěji se stává dlouhou a vyčerpávající. Žena se pak dostane do mašinerie lékařských vyšetření, zamlklých těhotenství a potratů, cvičí Mojžíšovou, zkouší hormonální jógu a všemožné doplňky stravy a bylinky. A výsledek? Únava, zmatek, strach, smutek a vztek na své vlastní tělo, protože nefunguje, jak má.

Na první pohled se může zdát, že otěhotnět přirozenou cestou je stále větší problém. Důvodů je hned několik. Klíčovou roli hrají odkládání mateřství na pozdější dobu, životní styl, stres a v neposlední řadě také fenomén hromadného užívání hormonální antikoncepce. Centra asistované reprodukce rostou jak houby po dešti, úroveň lékařské péče v Česku je na velmi vysoké úrovni. Přesto je poměrně vysoké procento párů s diagnózou takzvané nevysvětlitelné neplodnosti.

Žena a muž jsou naprosto zdraví a lékaři si marně lámou hlavu jak pomoct a marně hledají důvody, proč se nedaří. Problém je totiž často někde úplně jinde.

Na vině je možná stažené pánevní dno ženy. Pomoci by jim mohla Metoda cvičení pánevního dna 3x3 Renaty Sahani. Pracuje totiž nejen v rovině fyzické, ale zároveň ošetří emoční zranění a vrátí ztracenou životní energii do pánve.

„Původní profesí jsem fyzioterapeutka, ale při každodenní práci se ženami jsem postupně zjišťovala, že jen fyzické cvičení nestačí. Sama jsem v té době měla vážné zdravotní komplikace a hledala jsem cestu, jak z toho ven," vysvětluje Renata Sahani, autorka metody 3x3 a zakladatelka Školy pánevního dna. "Když v pánvi chybí život, žena těžko otěhotní,“ dodává Sahani.

Festival Den Pro Dno pánevní, 20.– 21. 10. 2018

Škola pánevního dna letos oslaví své 10. narozeniny. Zakladatelka a autorka metody cvičení 3x3 Renata Sahani proškolila přes 200 certifikovaných lektorek po celé České Republice. A to je třeba pořádně oslavit. Nejlépe dvoudenním festivalem Den Pro Dno pánevní. Přijďte objevit tajemství svého pánevního dna.

K tématu podpory početí promluví odborníci v ČR:

SO 12.00 – Moderní fyzioterapie pánve / lékařka PhDr. Petra Vondrašová, Ph.D.

SO 13.00 – Hormonální yoga a pánevní dno / Ing. Šárka Vorlová
SO 15.00 – Nebolestivá menstruace / fyzioterapeutka Mgr. Chuchutová Lenka
SO 18.00 – Když miminko nepřichází / Fertility coach Mgr. Soňa Uhrová
SO 19.00 – Psychosomatika ženské pánve / MUDr. Helena Máslová

NE 11.00 – Kořeny, ženy a uzemnění / Mgr. Lena Achmeer Komanická
NE 15.00 – Neplodný muž, neplodný pár / primář kladenské urologie MUDr. Marek Krolluper

NE 16.00 – Pánevní dno v páru / lektoři tantry Lucie Sitařová a Martin Plas

Program festivalu najdete ZDE

Když je pánevní dno stažené

Pomocí fyzického, velmi jemného cvičení se uvolní pánevní dno. Pozor, dnešní žena nepotřebuje až tolik pánevní dno posilovat, ale naopak ženy, kterým se nedaří otěhotnět, mají pánevní dno spíše stažené. A bez relaxace není akce! Ženy často popisují tlak v pánvi, bolestivou kostrč, silný premenstruační syndrom nebo prožívají hotové peklo při menstruaci. To všechno ukazuje na problém v pánvi. Jak postupovat? Nejprve konkrétními technikami pánevní dno uvolníme a až potom se pustíme do samotného cvičení.

Když menstruační cyklus nefunguje, jak má

Cvičení zároveň aktivuje hormonální systém. Rozproudí se činnost vaječníků a ty začnou produkovat přirozené hormony. Cvičení je účinné u žen, které vysadily hormonální antikoncepci, mají rozházený cyklus nebo se menstruace zatím vůbec nedostavila. „Při otěhotnění hraje důležitou roli délka druhé části cyklu, tzv. luteální fáze. Pokud je krátká, embryo se nestihne usadit a při menstruaci odchází z těla ven. První volbou je nasadit hormonální léčbu, ta ale většinou organismus ještě zatíží a z praxe mám zkušenost, že cyklus srovná málokdy. Navíc mají ženy nepříjemné reakce, které souvisí s vedlejšími účinky hormonální léčby. A žena se točí v zamotaném kruhu, “ doplňuje Soňa Uhrová, Fertility Coach a lektorka Školy pánevního dna.

Pánevní dno jako emoční barometr

S pánevním dnem nepracujeme jenom jako se svaly, kterým se dá jen tak poručit. Bereme v úvahu vždy také psychosomatiku a emoce ženy v životní etapě, ve které se právě nachází. V pánvi jsou uložená těžká témata. Někdy jsou to nepříjemné gynekologické vyšetření, operační zákrok, těžký porod prvního potomka nebo častá zamlklá těhotenství. To všechno si naše tělo pamatuje a na fyzické úrovni brání početí, aby nás uchránilo dalších zranění na duši.

Pánevní dno jako pumpa životní energie

Když je pánevní dno stažené, neproudí do něj dech ani energie. A kde není život, nemůže vzniknout miminko. Konkrétními cvičeními a za pomoci dechu pánev hezky rozproudíme. Metoda 3x3 vychází z východních technik, biosyntézy a z řady terapeutických technik, které pracují přes tělo. Řada moderních žen je dnes v mužské energii, pomocí cvičení najde žena cestu k sobě samé a znovuobjeví svoji ženskost. A to je pro mateřskou roli klíčové!

Stažená pánev je nejčastější překážkou otěhotnění. Zkuste cvičení na její uvolnění
Cvičení pánevního dna pomáhá nejen po porodu, ale může pomoci i s neplodností
Poradna: Nedaří se mi podruhé otěhotnět! Mám se obrátit na lékaře?
Speciál časopisu Maminka Back to school
Témata: Miminko, Od těhotenství k porodu, Neplodnost a IVF, Tipy a rady porod, Menstruace, Pánevní dno, Eta, Druhá část, Neplodný muž, Vysoké procento, Asistovaná reprodukce, Renata, Přirozený hormon, Pozdní doba, Hormonální antikoncepce, První potomek, Vedlejší účinek, Vysoká úroveň, Fyzické cvičení, Neposlední řada, Lékařská péče, Těžký porod, Mužská energie, Emoční zranění, Životní energie

Mohlo by vás zajímat
Nechci být otrokem dětí. Dva potomci stačí, říká Agáta Prachařová
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Meghan a Harry pokřtili syna Archieho. Chyběla královna a obřad byl soukromý
Mahulena Bočanová: Epileptický záchvat dcery přišel zničehonic, změnil mi život!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Kristýna Leichtová skončila s kojením. A obrečela to! Co se stalo?
Má rozštěp, řekl lékař a navrhl potrat. Dítě si nechala. Jak vypadá teď?
Víte, kolik má vypít kojenec, batole a školák? Pozor na minerálky a džusy
S bývalým mužem mě usmířila jeho nová žena. Díky ní začal fungovat i jako táta

Horoskopy

Kozoroh Pokud bude chtít někdo v zaměstnání pomoci, neztrácejte čas. Profesionální jednání se nedá koupit za…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sandra, Polyxena, Sanda

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu