Maminka.czKam s dětmi

Nedělní Plzeň ožije vylomeninami Kašpárka v rohlíku a výpravným festivalem pro celou rodinu

13. 9. 2012
Nedělní Plzeň ožije vylomeninami Kašpárka v rohlíku a výpravným festivalem pro celou rodinu
Na den plný pohádek, rozpustilostí, divadel, her, hudby a zábavy láká první ročník festivalu RodiNejFest, který v příjemném prostředí parku Plzeň Plaza proběhne v neděli 16. září. Děti i jejich rodiče se mohou těšit na spoustu zábavy a atrakcí za doprovodu rozšafného Kašpárka v rohlíku, Jaroslava Uhlíře a jeho oblíbených písniček, loutkových divadel či pohádkových představení, ale také výtvarných dílen, her, workshopů nebo soutěží... Kromě nejrůznějších odpočinkových či vzdělávacích aktivit nebude chybět ani kvalitní zázemí se speciální zónou pro nejmenší.

Pestrá programová náplň se stane zárukou příjemně stráveného dne, v němž nebude prostor ani pro chvilku nudy. Hned po otevření bran se rozběhne série dopoledních pohádkových vystoupení na hlavním podiu a Kašpárek uvede děti i dospělé do svého městečka s obřím šapitó, které se v Plzni představí vůbec poprvé. Nezapomene přivézt ani řadu svých speciálních vynálezů jako obří postel nebo trampolíny. Akčnější návštěvníci se s ním budou moci naučit hrát na bicí nebo se jen tak nechat na památku vyfotit. Kašpárkovo odpoledne doplní jeho neposedná partička s Nevíchovným koncertem a v závěru pak připraví nečekanou podívanou v podoběkoncertní kostýmové show s Honzou Kalinou ze Sto Zvířat, Milanem Caisem z Tata Bojs, Plzeňačkou Romanou Neumannovou a dalšími.

Pohádková představení odstartují netradičním zpracováním klasiky Sněhurka trochu jinak, kterou vystřídá pohybové divadlo Povídání bez mluvení aneb Mimuj a předvede, co všechno je v mimickém světě možné. To Brouhádka má pro děti připravenou spoustu příběhů broučků z barevného paloučku. Ani v Kašpárkově šapitó nebude o pohádky nouze. Profesor Zlomtužka prozkoumá nápoj neviditelnosti a dopoledne se zde bude malovat a čarovat. Pohádkový program pak doplní klauniáda.

Na malé i velké příznivce loutkového divadla čekají hned dvě scény, které uvedou soubory Studna, divadélko Romaneto nebo Brodivadlo s novým projektem Le Granda. Celkem šest představení doplní živý Jukebox. Areál parku bude prošpikován i dalšími aktivitami. Z několika výtvarných ateliérů a dílen si děti i dospělí budou moci domů odnést své výtvory ve formě například airbrushového výkresu či malůvky na obličej. Čeká na ně nekonečné skákání na trampolínách, minigolf, budou si moci zahrát videohry Xbox, zúčastnit se workshopů nebo absolvovat cyklus soutěží Kašpárkova Cesta.

RodiNejFest se rozloží celkem na osmi scénách a program bude probíhat od 9:30 do 18:30. Vstupenky je možné zakoupit na místě nebo prostřednictvím předprodeje v síti Ticketstream, v Informačním centru Plzeň nebo plzeňském Mapovém centru v ceně 90 Kč za dítě a 190 Kč za dospělého. K dispozici jsou i zlevněné rodinné vstupenky.

Témata: Kam s dětmi, Roh, Xbox, Festival, Sněhurka, Nový projekt, Rohlík, Plzeň, Vylomenina, Milan Cais

Mohlo by vás zajímat
Nejčastější mateřské hříchy: Tímhle brzdíte vývoj dítěte a možná to nevíte
S dětmi jsem dospěl. Kvůli nim jsem přestal pít alkohol, říká Tomáš Třeštík
Špatně spí? Možná jste to zavinili vy! Tomuhle se rozhodně vyhněte
Čtyřčata jsem kojila. Divím se, že jsem to dala, úplně mě vysála, říká Helena
Dcery Karla Gotta: Která zdědila tátův talent? A která se mu nejvíc podobá?
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
Vše, co vás zajímá o hlenové zátce. Jak vypadá, jak dlouho odchází před porodem
Obyčejný den očima mámy a dítěte. Tohle video vás dojme
Barunka málem přišla o prst! Její máma varuje před nebezpečnou hračkou

Horoskopy

Ryby Ke konci pracovního týdne se cítíte unavení a vůbec nejste ve své kůži. Pokud si nezorganizujete…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Milena, Timotej, Tim

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné