Maminka.czKam s dětmi

Nedělní Plzeň ožije vylomeninami Kašpárka v rohlíku a výpravným festivalem pro celou rodinu

13. 9. 2012
Nedělní Plzeň ožije vylomeninami Kašpárka v rohlíku a výpravným festivalem pro celou rodinu
Na den plný pohádek, rozpustilostí, divadel, her, hudby a zábavy láká první ročník festivalu RodiNejFest, který v příjemném prostředí parku Plzeň Plaza proběhne v neděli 16. září. Děti i jejich rodiče se mohou těšit na spoustu zábavy a atrakcí za doprovodu rozšafného Kašpárka v rohlíku, Jaroslava Uhlíře a jeho oblíbených písniček, loutkových divadel či pohádkových představení, ale také výtvarných dílen, her, workshopů nebo soutěží... Kromě nejrůznějších odpočinkových či vzdělávacích aktivit nebude chybět ani kvalitní zázemí se speciální zónou pro nejmenší.

Pestrá programová náplň se stane zárukou příjemně stráveného dne, v němž nebude prostor ani pro chvilku nudy. Hned po otevření bran se rozběhne série dopoledních pohádkových vystoupení na hlavním podiu a Kašpárek uvede děti i dospělé do svého městečka s obřím šapitó, které se v Plzni představí vůbec poprvé. Nezapomene přivézt ani řadu svých speciálních vynálezů jako obří postel nebo trampolíny. Akčnější návštěvníci se s ním budou moci naučit hrát na bicí nebo se jen tak nechat na památku vyfotit. Kašpárkovo odpoledne doplní jeho neposedná partička s Nevíchovným koncertem a v závěru pak připraví nečekanou podívanou v podoběkoncertní kostýmové show s Honzou Kalinou ze Sto Zvířat, Milanem Caisem z Tata Bojs, Plzeňačkou Romanou Neumannovou a dalšími.

Pohádková představení odstartují netradičním zpracováním klasiky Sněhurka trochu jinak, kterou vystřídá pohybové divadlo Povídání bez mluvení aneb Mimuj a předvede, co všechno je v mimickém světě možné. To Brouhádka má pro děti připravenou spoustu příběhů broučků z barevného paloučku. Ani v Kašpárkově šapitó nebude o pohádky nouze. Profesor Zlomtužka prozkoumá nápoj neviditelnosti a dopoledne se zde bude malovat a čarovat. Pohádkový program pak doplní klauniáda.

Na malé i velké příznivce loutkového divadla čekají hned dvě scény, které uvedou soubory Studna, divadélko Romaneto nebo Brodivadlo s novým projektem Le Granda. Celkem šest představení doplní živý Jukebox. Areál parku bude prošpikován i dalšími aktivitami. Z několika výtvarných ateliérů a dílen si děti i dospělí budou moci domů odnést své výtvory ve formě například airbrushového výkresu či malůvky na obličej. Čeká na ně nekonečné skákání na trampolínách, minigolf, budou si moci zahrát videohry Xbox, zúčastnit se workshopů nebo absolvovat cyklus soutěží Kašpárkova Cesta.

RodiNejFest se rozloží celkem na osmi scénách a program bude probíhat od 9:30 do 18:30. Vstupenky je možné zakoupit na místě nebo prostřednictvím předprodeje v síti Ticketstream, v Informačním centru Plzeň nebo plzeňském Mapovém centru v ceně 90 Kč za dítě a 190 Kč za dospělého. K dispozici jsou i zlevněné rodinné vstupenky.

Nákupy - Maminka CZ
Témata: Kam s dětmi, Čelo, Festival, Sněhurka, Milan Cais, Nový projekt, Roh, Vylomenina, Kašpárek, Plzeň, Rohlík, Xbox

Mohlo by vás zajímat
Skáče vám do řeči? Dělá, že neslyší? Tohle byste u dětí neměli ignorovat!
Po letech: Nafotili znovu oblíbené fotky z rodinného alba. To musíte vidět!
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Bez plenek, bez hraček a bez pravidel! 15 slavných matek se zvláštními výchovnými metodami
Děti, které po narození vypadají jako naštvaní staříci! Nebo filmové hvězdy
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Puberta dívek stále častěji začíná už v osmi. Hormony z kuřat za to nemohou. Tak proč?
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Koronavirus u dětí? Nikoliv jen kašel, ale i průjem či zvracení, tvrdí vědci

Horoskopy

Vodnář Je za vámi období plné nepříjemností, ale tento týden budete zas usměvaví a plní optimismu. Prostě tak,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Matouš, Matúš, Debora

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné