Maminka.czKam s dětmi

Nedělní Plzeň ožije vylomeninami Kašpárka v rohlíku a výpravným festivalem pro celou rodinu

redakce 13.  9.  2012
Nedělní Plzeň ožije vylomeninami Kašpárka v rohlíku a výpravným festivalem pro celou rodinu
Na den plný pohádek, rozpustilostí, divadel, her, hudby a zábavy láká první ročník festivalu RodiNejFest, který v příjemném prostředí parku Plzeň Plaza proběhne v neděli 16. září. Děti i jejich rodiče se mohou těšit na spoustu zábavy a atrakcí za doprovodu rozšafného Kašpárka v rohlíku, Jaroslava Uhlíře a jeho oblíbených písniček, loutkových divadel či pohádkových představení, ale také výtvarných dílen, her, workshopů nebo soutěží... Kromě nejrůznějších odpočinkových či vzdělávacích aktivit nebude chybět ani kvalitní zázemí se speciální zónou pro nejmenší.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pestrá programová náplň se stane zárukou příjemně stráveného dne, v němž nebude prostor ani pro chvilku nudy. Hned po otevření bran se rozběhne série dopoledních pohádkových vystoupení na hlavním podiu a Kašpárek uvede děti i dospělé do svého městečka s obřím šapitó, které se v Plzni představí vůbec poprvé. Nezapomene přivézt ani řadu svých speciálních vynálezů jako obří postel nebo trampolíny. Akčnější návštěvníci se s ním budou moci naučit hrát na bicí nebo se jen tak nechat na památku vyfotit. Kašpárkovo odpoledne doplní jeho neposedná partička s Nevíchovným koncertem a v závěru pak připraví nečekanou podívanou v podoběkoncertní kostýmové show s Honzou Kalinou ze Sto Zvířat, Milanem Caisem z Tata Bojs, Plzeňačkou Romanou Neumannovou a dalšími.

Pohádková představení odstartují netradičním zpracováním klasiky Sněhurka trochu jinak, kterou vystřídá pohybové divadlo Povídání bez mluvení aneb Mimuj a předvede, co všechno je v mimickém světě možné. To Brouhádka má pro děti připravenou spoustu příběhů broučků z barevného paloučku. Ani v Kašpárkově šapitó nebude o pohádky nouze. Profesor Zlomtužka prozkoumá nápoj neviditelnosti a dopoledne se zde bude malovat a čarovat. Pohádkový program pak doplní klauniáda.

Na malé i velké příznivce loutkového divadla čekají hned dvě scény, které uvedou soubory Studna, divadélko Romaneto nebo Brodivadlo s novým projektem Le Granda. Celkem šest představení doplní živý Jukebox. Areál parku bude prošpikován i dalšími aktivitami. Z několika výtvarných ateliérů a dílen si děti i dospělí budou moci domů odnést své výtvory ve formě například airbrushového výkresu či malůvky na obličej. Čeká na ně nekonečné skákání na trampolínách, minigolf, budou si moci zahrát videohry Xbox, zúčastnit se workshopů nebo absolvovat cyklus soutěží Kašpárkova Cesta.

RodiNejFest se rozloží celkem na osmi scénách a program bude probíhat od 9:30 do 18:30. Vstupenky je možné zakoupit na místě nebo prostřednictvím předprodeje v síti Ticketstream, v Informačním centru Plzeň nebo plzeňském Mapovém centru v ceně 90 Kč za dítě a 190 Kč za dospělého. K dispozici jsou i zlevněné rodinné vstupenky.

Témata: Kam s dětmi, festival, Rohlík, Sněhurka, Xbox, Roh, Plzeň, Plž, Kašpárek, Studna, Milan Cais, Čelo, Vylomenina, Nový projekt
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Domácí jahodová zmrzlina bez použití zmrzlinovače! Připravte dětem sladké osvěžení
redakce
Recepty
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Andrea porodila dceru doma a ukázala fotky: Kéž by byla každá žena po porodu tak silná a šťastná jako já, říká
Víchová Tereza
Porod doma
Martina Pártlová otevřeně o mateřství: Podívejte se na její rozkošnou Stellu ve videu!
Víchová Tereza
Časopis Maminka
Od děvčátka k bohyni: Podívejte se na osm neskutečných proměn ženské sexuality
Zenklová Veronika
Fotografie