Maminka.czGalerie

NEJ fotky porodů roku 2021: Tyhle emotivní okamžiky vás dojmou k slzám!

Simona Formánková 25.  12.  2021
Porod miminka je jedinečným momentem, který fascinuje lidstvo od nepaměti. Je tak naprosto přirozené, že se najdou tací, kteří chtějí mít příchod svého potomka na svět náležitě zdokumentovaný. Mezinárodní asociace fotografů porodů vyhlásila ty nejzajímavější snímky za uplynulý rok v 6 kategoriích. Co na ně říkáte?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Už při prvním pohledu na detailní fotografie porodů je jasné, že takovéto vzpomínky nejsou pro každého. Na druhou stranu rodičů, kteří si přejí mít zachycenou každou vteřinu z příchodu jejich nejdražšího pokladu na svět, je opravdu mnoho. Uplynulý rok 2021 bohužel možnosti mít profesionálního fotografa u porodu moc nepřál. Kvůli celosvětové pandemii koronaviru byl počet osob u rodičky omezen na naprosté minimum. I tak se ale do soutěže dostaly dechberoucí snímky. Podívejte se, které odborná porota vyhodnotila jako ty nejlepší.

VIDEO: Patří otec k porodu? Jde spíš o trend nebo přání nastávajících tatínků?

Mezinárodní asociace porodních fotografů (IAPBP) vznikla v roce 2010 na podporu všech, kteří se na příchod svého potomka chystají. Sdružuje fotografy a kameramany po celém světě. Zájemci o nafocení porodních snímků si tak mohou vybrat svého fotografa na základě jeho zveřejněného portfolia. IAPBP má více než 1100 členů v 52 zemích světa.

První místo z pohledu odborné poroty

Vítězství si pro rok 2021 odnesl černobílý snímek s názvem "Tatínkovy holčičky". Kanadská fotografka Ashley Marston na něm dokonale zachytila otce, který v obklopení starších dcer drží na hrudi svoji novorozenou holčičku. 

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Těhotenství, Porod, Galerie, Po porodu, Novorozenec, Mateřství, Miminko, Šestinedělí, Fotografie, Porodní asistentka, Fotografka, Ze světa, Kategorie, IAPBP, Oka, Shledání, Příchod, Fotka, Fotograf