Maminka.czMaminka roku 2022

Nejčastější otázka? Zda budeme mít páté dítě nebo zda by to nechtělo ještě holčičku, říká Lucie Vápeníková

Představujeme finalistky Maminky roku. Být mámou kvarteta kluků, to vyžaduje nejen nadhled a smysl pro organizaci, ale také kuchařské schopnosti. Vařit pro tak velkou rodinu není jen tak. Své o tom ví finalistka kategorie Maminka blogerka Lucie Vápeníková, která provozuje blog s všeříkajícím názvem Máma čtyř loupežníků.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Lucie o sobě říká, že má ráda výzvy, což ji inspirovalo k tomu, aby se přihlásila do soutěže Maminka roku. Její blog a web Máma čtyř loupežníků je určen především rodičům. Podívejte se na video s jejím příběhem.

Zaměřuje se v něm na recepty, dává tipy na cestování, ale také praktické rady, kde co nakoupit. Nechybí ani recenze na různé produkty nebo hračky. Lucie je maminkou čtyř chlapců ve věku od jednoho do sedmi let, takže témata, která na blogu řeší, mají široký záběr od výběru plenek až po školní aktovku.

A co Lucii inspirovalo k založení blogu (@mama.ctyr.loupezniku)? „Moje blogování začalo před třemi lety na Instagramu, web následoval později. Na Instagramu se mi líbilo, že tam lidé sdíleli zkušenosti a že je plný soutěží. Já jsem soutěživá, takže mě to lákalo. Už od začátku jsem si svůj profil založila jako veřejný a postupně se to začalo nabalovat. Na Facebooku jsem už delší dobu měla skupinu zaměřenou na pečení,“ vzpomíná Lucie, pro kterou není pečení a vaření povinností, ale ráda u nich relaxuje.

Na blogování ji nejvíc baví zpětné reakce sledujících a těší ji, když může jako zkušená máma poradit. V mateřství se totiž našla.

„Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít čtyři děti! Vícenásobné mateřství mě naučilo lépe si organizovat čas. Jsem trpělivější, některé věci umím přehlížet a zbytečně se nerozčilovat. Nejtěžší bylo mít první dítě. U ostatních jsem už věděla, co můžu očekávat. Jsou ale i stinné stránky. Čtyři malé děti vyžadují pozornost a někdy se stane, že mě potřebují všichni najednou. Nejtěžší je rozdělit pozornost mezi všechny," říká Lucie.

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Časopis Maminka, Rodina, Instagram, Inspirativní ženy, Maminka roku 2022, projekt, Maminka blogerka, Lucie, Nejčastější otázka, Máma, Maminka, Facebook, Holčička, Lucie Vápeníková, Luci, Blog, Finalistka