Maminka.czMaminka roku 2022

Nejčastější otázka? Zda budeme mít páté dítě nebo zda by to nechtělo ještě holčičku, říká Lucie Vápeníková

Představujeme finalistky Maminky roku. Být mámou kvarteta kluků, to vyžaduje nejen nadhled a smysl pro organizaci, ale také kuchařské schopnosti. Vařit pro tak velkou rodinu není jen tak. Své o tom ví finalistka kategorie Maminka blogerka Lucie Vápeníková, která provozuje blog s všeříkajícím názvem Máma čtyř loupežníků.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Lucie o sobě říká, že má ráda výzvy, což ji inspirovalo k tomu, aby se přihlásila do soutěže Maminka roku. Její blog a web Máma čtyř loupežníků je určen především rodičům. Podívejte se na video s jejím příběhem.

Zaměřuje se v něm na recepty, dává tipy na cestování, ale také praktické rady, kde co nakoupit. Nechybí ani recenze na různé produkty nebo hračky. Lucie je maminkou čtyř chlapců ve věku od jednoho do sedmi let, takže témata, která na blogu řeší, mají široký záběr od výběru plenek až po školní aktovku.

A co Lucii inspirovalo k založení blogu (@mama.ctyr.loupezniku)? „Moje blogování začalo před třemi lety na Instagramu, web následoval později. Na Instagramu se mi líbilo, že tam lidé sdíleli zkušenosti a že je plný soutěží. Já jsem soutěživá, takže mě to lákalo. Už od začátku jsem si svůj profil založila jako veřejný a postupně se to začalo nabalovat. Na Facebooku jsem už delší dobu měla skupinu zaměřenou na pečení,“ vzpomíná Lucie, pro kterou není pečení a vaření povinností, ale ráda u nich relaxuje.

Na blogování ji nejvíc baví zpětné reakce sledujících a těší ji, když může jako zkušená máma poradit. V mateřství se totiž našla.

„Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít čtyři děti! Vícenásobné mateřství mě naučilo lépe si organizovat čas. Jsem trpělivější, některé věci umím přehlížet a zbytečně se nerozčilovat. Nejtěžší bylo mít první dítě. U ostatních jsem už věděla, co můžu očekávat. Jsou ale i stinné stránky. Čtyři malé děti vyžadují pozornost a někdy se stane, že mě potřebují všichni najednou. Nejtěžší je rozdělit pozornost mezi všechny," říká Lucie.

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Časopis Maminka, Rodina, Instagram, Maminka roku 2022, Maminka blogerka, Inspirativní ženy, projekt, Máma, Maminka, Holčička, Facebook, Lucie Vápeníková, Finalistka, Blog, Nejčastější otázka, Lucie
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Herečka Alicia Silverstone a její šokující rodičovství: Spí s jedenáctiletým synem v posteli, když byl malý, předžvýkávala mu jídlo
Mrázková Dita
Slavné maminky
Děti a antibiotika: Rýmu, horečku, běžnou virózu ani nachlazení nevyléčí. Kdy opravdu pomáhají a na co si dát pozor?
Procházková Simona
Děti a nemoci
Nejkrásnější vánoční RETRO ozdoby: Tyhle skvosty zdobily stromečky za socialismu, máte je doma taky?
Formánková Simona
Vánoce
Chlapec žil pouhých 10 dní. Společně strávený čas pro nás byl požehnáním, tvrdí rodina. Jejich dojemný příběh obletěl celý svět
Formánková Simona
Příběhy