Maminka.czKuriozita

Nejchlupatější dívka na světě: Zažila posměch, šikanu i osudovou lásku. Nečekala jsem, že takové štěstí potká zrovna mě

Dita Mrázková 14.  11.  2023
Říkali jí "vlčí dívka" nebo "opičí tvář". Děti se jí buď bály, nebo smály. Ona však i přes nepřízeň osudu našla životní štěstí. Fotografie z průběhu jejího dospívání jsou toho důkazem...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V létě roku 1999 se thajskému manželskému páru Sompon a Samrerng Sasuphanovým narodila holčička. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby nebylo miminko poněkud víc vlasaté. Vlasaté natolik, že mu ani nebylo vidět do tváře. A nejen to. Tělo holčičky bylo pokryto chlupy od hlavy až k patě.

Místo štěstí a dojetí tak zažívala novopečená maminka nejen okamžiky velkého překvapení, ale především obavy. Malá Supatra svým zjevem zmátla i thajské lékaře. Nikdy nic podobného ještě neviděli. Supatra alias Natty se narodila s Ambrasovým syndromem – vzácným kožním onemocněním, které způsobuje nadměrný růst ochlupení po celém těle. Výjimkou jsou pouze dlaně a chodidla. Nemoci se také přezdívá "vlkodlačí syndrom". 

VIDEO: PŘÍBĚH MALÉ IVANKY, KTERÁ TRPÍ VZÁCNÝM SYNDROMEM

Otec Natty Samrerng vzpomíná, že se lékaři obávali, že jeho žena dítě nepřijme, ale on sám je ujistil, že své dítě nikdy neopustí a že malá Supatra má velké štěstí, do jaké rodiny se narodila.

Klepněte pro větší obrázek

Holčička sice vyrůstala v milující rodině, ne všichni ale její vzhled brali tak přirozeně. Už od raného dětství se tak rodina potýkala s výsměchem, odsuzováním a kritikou. Ve škole čelila Natty nejen posměchu, ale později i šikaně. Její učitelka médiím potvrdila, že děti se jí nejdřív bály, ale nakonec si našla i několik kamarádů a stala se z ní studentka s vynikajícím prospěchem. Byla stejně aktivní jako její vrstevnice, ráda tančila a zpívala a toužila po jediném. Aby se k ní chovali všichni jako k obyčejné dívce, nestyděli se za ni a nikdy jí už nedávali najevo, že je "jiná".

Klepněte pro větší obrázek

To samé jí totiž dávala její rodina. Svou dceru rodiče brali jako úplně normální děvče a nikdy se za ni nestyděli. Natty velmi brzy pochopila, že na její nemoc neexistuje žádný lék, a poprvé si svůj obličej nechala ostříhat a poté oholit až v pubertě. 

Klepněte pro větší obrázek

Dnes je jí čtyřiadvacet, je šťastně vdaná a také vděčná za to, že našla partnera, který ji miluje takovou, jaká je. "Našla jsem druh lásky, který jsem nikdy neznala. Vůbec jsem nečekala, že se to stane zrovna mně," řekla na adresu svého osudového muže, za kterého se později i provdala. 

Klepněte pro větší obrázek

Když poprvé zveřejnila fotografie, na kterých má hladkou tvář bez jediného chloupku, lidé si mysleli, že je vyléčena. Natty ale depilaci podstupuje pravidelně a je odhodlaná motivovat mladé lidi k tomu, že každý člověk je svým způsobem jedinečný. 

"Kdybych si mohla vybrat, jak budu vypadat, až se narodím, jasně, že bych si takový vzhled nevybrala. Snažím se ale nedívat se jen na své slabosti, za které navíc ani nemůžu. Musím je proměnit v sílu, o to jde především," říká odhodlaně mladá žena, která se díky své jinakosti dostala i do Guinnessovy knihy rekordů. Na to je prý i patřičně hrdá.

Moje dítě je ošklivé, sdílela maminka k videu novorozené dcery. Její sledující s ní souhlasili. Jak holčička vypadá dnes?
Témata: Kuriozita, Rodina, Rodičovství, Děti a nemoci, Dětství, Dospívání, Vaše příběhy, Rodiče, Životní příběh, Postižení, onemocnění, Emoce, Odvaha, osud, Šikana, dětské ne, Dívka, vada na kráse, Štěstí, Tvář, Láska, Posměch, Holčička, Životní štěstí

Video