Maminka.czHoroskopy

Nejcitlivější a nejzranitelnější děti zvěrokruhu. Které dítě si všechno bere k srdci a trápí se, když na něj zvýšíte hlas?

aši inf 2.  12.  2023
Citlivost může přinášet spoustu nevýhod, ale i výhod. Citlivé děti snáze proniknou do emocí ostatních a lépe porozumí problémům svých kamarádů, což je v dětském kolektivu velká výhoda. Přehnaná citlivost ale může přinášet i trápení. Co citlivé děti potřebují, a co jim naopak nedělá dobře?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Citlivé děti intenzivněji vnímají všechno kolem, hlouběji zpracovávají vjemy, jako jsou zvuky, pachy, hmatové podněty, teplo, chlad a podobně. V případě, že jsou extrémně citlivé, mohou mívat problémy s nadměrnou stimulací, poruchami spánku či jinými tělesnými příznaky. Které děti jsou podle astrologie nejcitlivější?

VIDEO: Velký zimní horoskop: Martina Blažena Boháčová

Ryby

Není divu, že nejcitlivější děti ve zvěrokruhu jsou Ryby, které patří k vodním znamením. Rybičky jsou intuitivní a obzvláště zranitelné. Mají ovšem díky své citlivosti neobyčejnou schopnost zachytit to, čím si jiní lidé procházejí. Vždy to budou Ryby, které jako první zachytí signály toho, že se jejich spolužák ve školce necítí dobře. Bohužel to na druhou stranu může vést k vyčerpanosti. Děti narozené v tomto znamení se kvůli tomu často cítí unavené a raději utíkají do svého vnitřního světa. Nemají rády, když se na ně křičí, takže rodiče by měli být velmi opatrní na jakékoli zvýšení hlasu. Tyto děti taky negativně reagují na neshody v rodině.

Rak

Raci jsou takové „mámy“ zvěrokruhu. Děti narozené ve znamení Raka jsou velmi citlivé, i když navenek se někdy obrní tvrdou skořápkou. Jsou to ale právě Ráčci, kteří se rádi podělí se svými kamarády o svačinu, hračku či pastelky. Tyto děti se bojí toho, že je někdo zraní, podrazí je nebo jim ublíží. Jsou velmi citlivé na kritiku a výčitky. Vládne jim totiž Měsíc, který mění jejich nálady, i proto jsou jejich emoce velmi často jako horská dráha. S tím by měli rodiče počítat a být svým dětem velkou oporou, aby nezranili jejich křehkou duši.

Nejpaličatější děti zvěrokruhu. Která znamení jsou nejvíc tvrdohlavá? S těmito budou mít rodiče starostí až nad hlavu

Štír

Štíři jsou známí svou intenzivní emocionální hloubkou a bystrou intuicí. Vládne jim Pluto a mají přirozenou schopnost vnímat skryté emoce. Děti narozené v tomto znamení se mohou zdát často ostražité a nedůvěřivé, protože je to způsob jejich obrany. I proto svou citlivost často skrývají. Nezřídka je jejich okolí nechápe. Jakmile ale někomu důvěřují, jsou tyhle děti neuvěřitelně citlivé a loajální. Pokud bude jejich kamarád potřebovat pomoc, vždy se za něj malý Štírek postaví a bude ho chránit před celým světem. Jejich citlivost jim umožňuje odhalovat také všechny lži. Rodiče i ostatní si musí dávat pozor na to, co malým Štírům říkají, mohli by pak být překvapeni reakcí. S dětmi narozenými v tomto znamení je potřeba jednat opatrně.

Býk

I když to možná někoho překvapí, že do seznamu nejcitlivějších dětí patří i Býci, kteří jsou zemské znamení, pravdou je, že tyto děti v sobě skrývají hlubokou citlivost. Vládne jim totiž Venuše, planeta lásky a krásy, takže jsou v kontaktu se svými smysly. Právě tyto děti patří k těm, které jsou nejšťastnější v přírodě, milují hudbu a krásné věci. Malí Býci se potřebují cítit ale především bezpečně a stabilně, jakékoli narušení nebo konflikty v rodině můžou jejich citlivost zesílit. Jakmile se necítí komfortně a bezpečně, trvá jim déle, než vše zpracují a vzpamatují se z emočních otřesů.

Témata: Horoskopy, Znamení podle horoskopu, Emoce, citlivost, Záchyt, Velká výhoda, Zvěrokruh, Venuše, Ryba, Kamarád, Pluto, Děti, Štírek, Martin Blažena Boháčová, Znamení