Maminka.czPředškolák

Nejčtenější články za rok 2011

Chcete vědět, které články byly v uplynulém roce čtenářsky nejúspěšnější? Souhrn deseti nejčtenějších článků přináší to nejzajímavější, co se na Maminka.cz objevilo: rozhovory se slavnými maminkami, výchovné metody či změny v příspěvcích rodičovské dovolené…
6. 1. 2012
Nejčtenější články za rok 2011

1. Jak urychlit porod - babské rady versus názor lékaře

Možná to už znáte, možná vás to teprve čeká. Osm měsíců těhotenství uteče jako voda a ten devátý se vleče hlemýždím tempem. Čekáte porod každým dnem, jenže nepřichází. A přitom už byste to tolik chtěla mít za sebou!

2. Čerpání rodičovského příspěvku od 1. 1. 2012

Od ledna 2012 můžou rodiče pružně volit délku pobírání rodičovského příspěvku a jeho výši podle aktuální situace rodiny. Celkem mohou vyčerpat až 220 000 Kč a nejdéle mohou příspěvek čerpat do 4 let věku dítěte.

3. Jak uspat malého křiklouna? Estvillova metoda funguje na 96%

Každá maminka se chce dobře vyspat. Jen málokdo má ale to štěstí, že jejich dítě dobře usíná a v noci spí bez probuzení (maximálně se probouzí na rychlé kojení). Pokud i vaše miminko nemůže usnout, pláče a vy každou noc probdíte u jeho postýlky, máme pro vás inspiraci. Pomocí Estivillovi metody lze dítě naučit správnému usínání i nepřerušovanému spánku v průběhu noci i dne. Pokud vám připadá, že už jste zkusili vše a nic nezabíralo, tento způsob by vám i vašemu drobečkovi mohl pomoci. Je prokázáno, že opravdu funguje u 96 % dětí.

4. Agáta Hanychová: „Zbývá mi shodit poslední poporodní kilo!“

Když modelka a skandalistka Agáta Hanychová před časem oznámila své těhotenství, málokdo si dokázal představit, že by jen tak vyměnila party život za přebalování a kojení. Dnes je hrdou maminkou malého Kryšpína a podle svých slov se v mateřství našla. Zajímalo nás, jak svou novou roli zvládá…

5. Nové testy na zjištění pohlaví miminka!

Nevíte, zda kupovat výbavičku růžovou, nebo modrou? Pokud chcete znát pohlaví svého dítěte co nejdříve, pak se radujte. Na trhu je nový test, který dokáže odpovědět už od desátého týdne gravidity!

6. Monika Marešová: „Prala jsem se s tím po svém...“

Spousta lidí si ji spojuje s mediální kauzou nevěry jejího manžela. Byla zrovna těhotná, když jí z bulváru volali, co říká na to, že byl Leoš Mareš nachytán s jinou ženou. Ustála to a přijde si prý teď silnější než kdykoli předtím...

7. Netradiční jména pro děti

Už se Vám omrzeli Jakubové, Aničky či Terezky a rádi byste dali svému miminku nějaké originálnější jméno? V kalendáři však moc možností nenajdete. Kde se tedy jinde inspirovat? Nebude s uznáním netradičního jména problém? Odpovědi na tyto otázky byste měli najít v tomto článku.

8. Ester Janečková: "Jsem velká bojovnice za přirozený porod!"

S moderátorkou a trojnásobnou maminkou jsme měly na povídání necelé dvě hodiny. Malá Sára totiž odmítá odstříkané mléko, a tak nemohla zůstat s babičkou moc dlouho. I tak jsme toho ale dost probraly...

9. Odhalte tajemství dřív než ultrazvuk: Holčička, nebo chlapeček?

Skoro každé nastávající mamince vrtá v prvních měsících těhotenství hlavou, zda čeká holčičku, nebo chlapečka. Pohlaví nenarozeného miminka může těhulka zjistit na ultrazvuku, a to zpravidla od dvacátého týdne těhotenství. Spolehlivost této metody je devadesát procent. K určení pohlaví miminka však mnohé maminky často používají „osvědčené“ babské metody, které vycházejí například z těhotenských chutí nebo tvaru břicha.

10. Tajné mužské představy: O co si muži v posteli neřeknou?

Sex je důležitým pojítkem prakticky každého partnerského vztahu. K maximální spokojenosti obou stran je důležitá souhra i komunikace. O některých představách se ale mluví hůře.

Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Novorozenec, Batole, Kojenec, Předškolák, Školák, Estvillova metoda, Kryšpín
Přidat příspěvek
Komentáře k článku
Mohlo by vás zajímat
Dej ten palec z pusy ven! Čtyřicet procent dětí nosí rovnátka kvůli cucání palce
Podzimní tvoření: Vytvořte si s dětmi tato roztomilá zvířátka z kaštanů
Maminky, pečujte poctivě o svou i dětskou pokožku
Reflux: Ublinkávání, které vás může vyděsit, často samo odezní

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu