Maminka.czHoroskopy

Nejhorší rodičovská vlastnost podle znamení zvěrokruhu. Na čem byste měli zapracovat?

aši 14.  10.  2023
Je naprosto v pořádku, když jako rodič cítíte mírný tlak a občas podlehnete stresovým situacím. I když se snažíte dělat všechno co nejlépe, nemůžete být každý den dokonalí a perfektní. Je naprosto přirozené udělat občas i chybu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Není na tom nic špatného, nicméně díky astrologii jsou některé vaše vlastnosti při výchově na škodu. Jaké slabosti jsou typické pro jednotlivá znamení zvěrokruhu? A na čem je dobré trošku zapracovat?

VIDEO: 4 živly v horoskopu u dětí

Beran

Berani jsou extrémně impulzivní a někdy velmi nerozhodní. Zvláště když jde o vaše dítě, pro které chcete to nejlepší. Vaší největší slabostí je fakt, že své potomky až moc rozmazlujete. I když je dobré naplňovat potřeby vlastního dítěte, nedělejte z toho zvyk, protože dítě by si pak toho mohlo přestat vážit.

Býk

Rodiče narození ve znamení Býka mají tendenci omezovat své děti ve věcech a činnostech, o kterých si myslí, že by jim mohly ublížit. Tím je ale omezujete v tom, aby měly šanci prožít si vše na vlastní kůži a taky jim berete prostor k tomu, aby posilovaly svou sebedůvěru. Myslete na to, že dítě je sice vaše krev, ale nejste to vy.

Blíženci

Blíženci jako společenští motýli milují zábavu a rádi komunikují. Díky tomu ale mohou zapomínat na to, že pokud se stanou rodiči, měli by se jako rodiče chovat. Když se totiž snaží zajistit dětem pohodlí, chovají se spíše jako jejich kamarádi, což může mít negativní dopad na jejich vzájemný vztah. Děti potřebují taky hranice.

Rak

Raci jsou rodinné typy. Pro rodinu rodinu dýchali. Jsou ale extrémně emocionální, a potřebují se naučit ovládat své emoce. Ví se o nich, že jsou citlivé znamení a někdy tuhle citovou zátěž přehazují na své děti. Zpočátku se může zdát, že to nevadí, ale časem si to může vybrat daň na celkové pohodě dětí.

Lev

Slabost a zároveň nejhorší vlastnost Lva spočívá v jejich síle. Na jedné straně jsou lví rodiče extrémně dominantní lidé, kteří mají vždy na vše svůj názor, což můžou přenášet na děti. Můžete mít sice pocit, že děláte správnou věc, ale ve finále může tato názorová dominance dětem ubližovat.

Panna

Panny jsou jako rodiče někdy až moc kritické. I když jde o jejich děti, které milují, jejich cílem je dokonalost. Je sice pravda, že vaše konstruktivní kritika může v některých směrech zlepšit osobnost dítěte, ale neustálé naléhání a kritika je může od dětí vzdalovat. Občas je potřeba i pochválit.

Váhy

Rodiče narození ve znamení Vah hledají vždy a ve všem rovnováhu. Hledání harmonie je sice krásná myšlenka, ale pokud máte malé děti, je potřeba si uvědomit, že to prostě není možné. Ve snaze dosáhnout svého vlastního duševního klidu se někdy snaží vmanipulovat do mysli svých dětí.

Štír

Rodiče narození ve znamení Štíra bývají emotivní a vášniví. Takový je i jejich výchovný styl. Někdy se ale jejich silné vášně mohou odchýlit od nastavených pravidel výchovy a přeměnit se v emoce, které jsou plné hněvu a mrzutosti. Ty jsou samozřejmě pro děti extrémně škodlivé.

Matky a děti narozené ve stejném znamení. Budete spolu dobře vycházet, nebo budete spíše válčit?

Střelec

Střelci jsou zábavní a spontánní, milující změny a dobrodružství. Jsou ale taky velmi netrpěliví a nerozhodní. Tyhle dvě vlastnosti mohou v případě rodičovství nadělat velkou paseku a spoustu problémů. Jako rodiče musíte chtě nechtě chápat, že je důležité mít i plán a taky trpělivost. Děti totiž nejsou vy a procházejí životem svým vlastním tempem.

Kozoroh

Kozorozi jsou workoholici ve všech směrech. Ať už v práci, nebo při výchově dětí, jejich snahou je co nejlepší výsledek. Kozorozi, musíte s dětmi zacházet jinak. I když si to možná neuvědomujete, vaše vnímání světa a logické uvažování je něco, co vaše dítě ještě nemůže chápat. To pak brání navázání silnějšího pouta s dítětem.

Vodnář

Vodnářští rodiče mohou být těmi nejlepšími rodiči. Jsou inteligentní a kreativní, znají hodnotu svobody a nechávají děti, aby zkoušely věci po svém. Někdy při tom ale mohou působit jako lhostejní ignoranti. Jako rodič se musíte naučit balancovat mezi laxností a starostlivostí.

Ryby

Rodiče narození ve znamení Ryb jsou velcí idealisté. I když je to někdy dobrý způsob, jak udržet v dětech co nejdéle jejich nevinnost a čistotu, ale v jiných ohledech je možná taky připravujete o propojení s realitou.

Témata: Horoskopy, Výchova, Rodiče, Znamení podle horoskopu, Beran, Nejlepší video, Znamení zvěrokruhu, Rodič narození, Znamení, Mírný tlak, Narození, Slabost, Rod, Děti, Vlastnost, Stresová situace