Maminka.czTvoření

Nejkrásnější jarní a velikonoční věnce. Tady je návod, jak je vyrobit!

redakce sim 3.  3.  2021
Chystáte se na jarní výzdobu? Udělejte si doma veselejší a barevnější atmosféru. A co třeba vlastnoručně vyrobený velikonoční věnec? Díky našemu videu ho zvládnete levou zadní. Bohatou inspiraci můžete najít i v naší fotogalerii.

K výrobě vlastního originálního jarního či velikonočního věnce na stůl či dveře poslouží řada přírodních materiálů nebo „zbytků,“ které najdete doma. Co všechno můžete využít? Vrbové nebo březové větvičky, zlatý déšť, jarní kočičky, zbytky pestrobarevných látek, peříčka, mašličky, provázky, živé květy narcisů, modřenců, tulipánů nebo petrklíčů. Na internetu seženete nejrůznější textilní či dřevěné dekorace (vajíčka, kuřátka, zajíčci, květy…), které můžete podle vlastní fantazie rovněž zakomponovat. Zapojte do tvoření děti a o zábavu bude postaráno.

Hrnkový beránek: Paráda hotová za pár minut! Tady je video recept

Jarní a velikonoční výzdobu si často spojujeme s pestrými nebo pastelovými barvami, ale k těmto svátkům patří také barvy přírodní. K výrobě minimalistického velikonočního věnce budete potřebovat slaměný korpus, prázdné skořápky od vajíček, mech, kroucenou vrbu, březové větvičky a peříčka. Fantazii se meze nekladou, a pokud budete chtít na věnec ještě něco přidat, určitě to zkuste. Velikonoční věnec si můžete koupit, ale často bývá tato dekorace drahá a nemusí ani odpovídat vašim představám. Zkuste letos nechat prostor vlastní fantazii a vyrobte si svůj vlastní. Nezabere to mnoho času a ještě ušetříte. Sami uvidíte, že z ručně vyrobeného věnce budete mít větší radost než z toho kupovaného. Jak na to? Podrobný návod najdete v našem videu!

Recepty na mazanec, beránka i tipy na to, jak na Velikonoce obarvit vajíčka, se dočtete ZDE >>>

Dílnička: Vyrobte si krásnou jarní dekoraci na stůl ve tvaru vajíčka
Luxusní Velikonoce. Vajíčka zdobená zlatem. Poradíme, jak na ně!
Vyzkoušejte slaného beránka nebo neodolatelný mazanec a jidáše
Témata: Video, Velikonoce, Naše tipy, Jak na to, Mateřská, Tvoření, Video recept, Fantazie, Výtvarné aktivity, JAR, Velká radost, Jidáš, Věnec, NEJ, Podrobný návod, Vajíčko, Přírodní materiály, Nejkrásnější, Fotogalerie, Dekorace, Velikonoční věnec, Mazanec, Neodolatelný mazanec, Tulipán, Internet
Mohlo by vás zajímat
Preeklampsie v těhotenství může ohrozit život matky i plodu!
Procházková Simona
Těhotenství
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství