Maminka.czPohádky

Nejlépe hodnocené animované pohádky: Tyhle můžete bez výčitek pustit svým dětem!

Andrea Machajdíková 14.  10.  2023
S podzimem brzy přijdou i dlouhé sychravé dny a s nimi bohužel i nekonečné období viróz. Když zůstanete s dětmi "uvěznění" doma, není určitě žádná ostuda podívat se na pohádku. Sestavili jsme pro vás žebříček těch nejlepších animáků, abyste měli jistotu, že když už vaše dítě kouká na televizi, tak alespoň na něco, co není úplná blbost.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pokud vaše děti čas od času koukají na televizi, určitě už mají své oblíbené pohádky, které jim vždy zaručeně vykouzlí úsměv na rtech. Ale když už jste doma několikátý den v řadě, i dříve milovaná Tlapková patrola už může začít všechny členy domácnosti pěkně štvát. Zkuste novou pohádku. Kvalitní, oblíbenou a dobře hodnocenou, u které se pobaví nejen děti, ale i dospělí. Tohle jsou ty nejlépe hodnocené podle filmového serveru ČSFD.

VIDEO: Legendární pohádkové postavy, kterým propůjčila svůj hlas Jiřina Bohdalová

Spider-Man: Napříč paralelními světy

Animovaná superhrdinská pohádka z letošního roku se stala jedním z největších hitů. Hlavní hrdina Miles Morales alias Spider-Man se vydá na zběsilou jízdu Mnohovesmírem, kde se setká s Pavoučími hrdiny. Mezi těmi se ale objeví i zlo, se kterým se Miles bude muset vypořádat, aby zachránil ty, které na světě nejvíc miluje. 

Hodnocení: 89 %

Délka: 140 minut

Klepněte pro větší obrázek

12 úkolů pro Asterixe

Přes více než čtyřicet let starý animák stále patří mezi ty nejlepší, které na televizních obrazovkách můžeme vidět. Notoricky známý příběh o Asterixovi a Obelixovi si zamiluje každý. Známá dvojice hrdinů musí splnit dvanáct Césarových úkolů, aby ochránila svou galskou vesnici a všechny přátele před jeho mocí. 

Hodnocení: 88 %

Délka: 82 minut

Klepněte pro větší obrázek

KVÍZ: Jak dobře znáte Tlapkovou patrolu? Vyzkoušejte s dětmi náš test

Klaus

Španělská animovaná pohádka o začátcích Santa Clause vás dokonale naladí na blížící se Vánoce. V příběhu naváže mladý pošťák neočekávané přátelství s osamělým výrobcem hraček. 

Hodnocení: 88 %

Délka: 96 minut

Klepněte pro větší obrázek

Shrek

Příběh o zeleném zlobrovi zná asi každý a rozhodně není na škodu si ho pustit znova. Zavrtejte se pod deku a užijte si dobrodružství odvážného Shreka, který se spolu s oslíkem vydá zachránit krásnou princeznu Fionu, aby získal zpět svou milovanou bažinu. 

Hodnocení: 87 %

Délka: 90 minut

Klepněte pro větší obrázek

Coco

Krásný příběh o chlapci Miguelovi, který se touží stát muzikantem navzdory tomu, že jeho rodina muziku zakazuje. Malý chlapec se souhrou náhod ocitne v Říši mrtvých, kde se potká s šejdířem Hectorem, a společně odhalují tajemný příběh Miguelovy rodiny. 

Hodnocení: 87 %

Délka: 105 minut

Klepněte pro větší obrázek

Nechte děti koukat na televizi! Může prospět vývoji, ale musí to mít jasná pravidla

Lví král

Původní provedení Lvího krále z devadesátých let je fantastické. Příběh lva Simby, který vinou zlého strýce Scara musí po smrti otce, krále Mufasy, opustit svůj domov, všichni známe. Ale nikdy se neokouká. 

Hodnocení: 87 %

Délka: 89 minut

Klepněte pro větší obrázek

Jak vycvičit draka

Hodnocení: 87 %

Délka: 94 minut

Dobrodružná fantasy pohádka se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů, kteří bojují s divokými draky. Hlavní postavou je chlapec Skyťák, který je zařazen do drakobijské školy, kde má šanci ukázat, že je dobrým bojovníkem. Jenže se seznámí s poraněným drakem, a to obrátí jeho svět vzhůru nohama. 

Klepněte pro větší obrázek

Hledá se Nemo

Příběh malé rybky Nema, kterého uloví potápěč a odveze daleko od domova, také nikdy neomrzí. Podívejte se společně s dětmi na to, jak jeho starostlivý otec, který se ho vydá hledat, potká rybku Dory s poruchou krátkodobé paměti, vegetariánské žraloky, želví surfaře nebo fascinující medúzy. Krásy podmořského světa nadchnou celou rodinu. 

Hodnocení: 86 %

Délka: 100 minut

Klepněte pro větší obrázek

KVÍZ: Jak dobře znáte oblíbené české filmy pro děti? Otestujte se!

Ratatouille

Poznejte animovanou Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj. Hlavní hrdina krysák Remy sní o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se nikým a ničím odradit a spolu se stydlivým kamarádem Linguinim se vydá na cestu za svým životním snem. 

Hodnocení: 86 %

Délka: 111 minut

Klepněte pro větší obrázek

Toy Story: Příběh hraček

Chlapec Andy netuší, že když je pryč nebo spí, jeho hračky ožívají. K narozeninám dostane novou figurku Buzze Rakeťáka, kterého si všechny hračky hned oblíbí. Tedy až na kovboje Woodyho, který byl doposud Andyho nejoblíbenější hračkou. Woody a Buzz se ale společně dostanou do nesnází a budou se muset naučit společně vycházet, aby se mohli vrátit za svým Andym. 

Hodnocení: 86 %

Délka: 80 minut

Klepněte pro větší obrázek

Další skvělé pohádky, které můžete bez výčitek pustit svým dětem

  • Příšerky s.r.o. (85 %)
  • VALL-I (85 %)
  • Lady a Tramp (85 %)
  • Kocour v botách: Poslední přání (85 %)
  • Zootropolis: Město zvířat (85 %)
  • Doba ledová (84 %)
  • Na vlásku (84 %)
  • Úžasňákovi (84 %)
  • Tučňáci z Madagaskaru: Vánoční mise (83 %)
  • Auta (83 %)
Témata: Děti, Vánoce, pohádka, Pohádky, tlapková patrola, Televize, Podzim, animák, Disney, Kocour v botách, Spider-Man, Klaus, Na vlásku, Asterix a Obelix, Nemo, Délka, Miles, Tramp, César, Lví král, Jiřina Bohdalová, Fiona, Hector, Dora, Hračky, Televize na Heureka.cz