Maminka.czGalerie

Kostým čarodějnice: Toto je 12 nejlepších modelů, kterými se můžete inspirovat

Simona Formánková 21.  4.  2024
Už brzy se po roce opět slétnou všechny čarodějnice a během filipojakubské noci prožijí večer plný čar a kouzel. Vyrazte letos s dětmi k ohni ve stylovém převleku. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší čarodějnické kostýmy, které si vaše děti zamilují.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Už se také nemůžete dočkat, až se za týden sejdete s rodinou nebo přáteli u táborového ohně a užijete si tradiční pálení čarodějnic? Tento starý lidový svátek každoročně připadá na poslední dubnový den a je spojen s pradávnými rituály. Těmi nejoblíbenějšími jsou pálení figuríny symbolizující čarodějnici nebo skákání přes oheň. Původním smyslem oslav bylo zapalování ohňů, které měly očišťující charakter. Lidé také věřili, že popel z této noci má zvláštní moc a zaručí zvýšení úrody. 

VIDEO: Pálení čarodějnic. Jaké jsou zvyky a tradice spojené s touto nocí?

Dnes se lidé scházejí spíše ze zvyku a úcty k této tradici. Děti milují nejen opékání buřtů, ale také tematické kostýmy.

Neoplýváte kreativními dovednostmi, ale přesto byste dětem rádi dopřáli možnost prožít rej čarodějnic se vším všudy? Připravili jsme pro vás fotogalerii nápaditých kostýmů, které jsou k dostání ve vybraných internetových obchodech. Spousta z nich je dostupných i v dospělých velikostech. Co říkáte, nevyzkoušíte některý z nich i vy?

Pálení čarodějnic: Jak bezpečně zapálit oheň?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Témata: Galerie, Tradice, Tvoření, Fotografie, Móda, Kostým, čarodějnice, Šaty, jaro, zvyky, strašidla, Dostání, Kos, Filipojakubská noc, Čarodějka, Děti, Oheň, Převlek, Kouzlo, Noc, Oblečení a móda na Heureka.cz