Maminka.czKam s dětmi

Kam vyrazit k vodě? Podívejte se na nejhezčí přírodní koupaliště

Simona Procházková 19.  6.  2021
Tropické horké dny je nejlepší strávit někde u vody. Máme pro vás skvělé tipy, kam můžete vyrazit s celou rodinou a dopřát si parádní koupačku i odpočinek v přírodě.

Hledáte inspiraci, kam se dojet vykoupat a užít si společně s rodinou příjemný a zábavný den u vody? Pak tahle místa prostě musíte vyzkoušet. Budou se líbit malým i velkým.

VIDEO: Dílnička: Vyrobte obal na prázdninový deník, zvládnou to i předškoláci

Lom Kristýna

Koupání v lomu v Hrádku nad Nisou na Českolipsku nabízí pohodu a klid okolního lesa. Odpočívat můžete na travnatých i písečných plážích (některé jsou s jemným bílým pískem) a voda je tu nádherně čistá po celé léto. V okolí je několik restaurací i stánek s občerstvením.

Jezero Lhota

Oblíbené přírodní koupaliště, které vzniklo na místě bývalé pískovny, láká na čistou vodu, písčité pláže i příjemný chládek ve stínu borovicových hájů. Obrovské jezero najdete kousek za Prahou, u Kostelce nad Labem, a budete si tady připadat jako u Jadranu. Počítejte s tím, že se tu platí vstupné a rovněž poplatek za parkování. K dispozici je kompletní hygienické zázemí, několik stánků s občerstvením a hřiště na plážový volejbal.

Koupaliště Jureček

Legendární prvorepubliková plovárna Jureček v Říčanech, kterou kdysi s oblibou navštěvoval třeba herec Oldřich Nový, nabízí skvělé koupání i další vyžití pro celou rodinu. Deku si můžete rozložit na travnaté pláži, k posezení láká restaurace s venkovní terasou. K dispozici je také kiosek s občerstvením, dětské hřiště a hřiště na plážový volejbal.

Biotop Lhotka

Koupací jezero v Praze 4 uspokojí plavce i malé děti, v neplavecké části je hloubka jen do jednoho metru. K dispozici jsou tu šatny, toalety i stánek s občerstvením.

Koupací biotop Oslavany

Přírodní koupaliště u zámku v Oslavanech je v provozu většinou od začátku července do konce srpna a kromě koupání jsou tu k dispozici také tenisové kurty, venkovní fitness zóna a dětské hřiště. Projít se můžete zámeckým parkem.

Osm nejlepších aquaparků v Česku: Sem rozhodně musíte s dětmi vyrazit!

Jezero Matylda

Oblíbené rekreační místo na okraji severočeského Mostu, vodní nádrž Matylda vznikla zatopením bývalého povrchového dolu. Potěší písčitá pláž, najdete tady také travnaté plochy na slunění a odpočinek. Vyzkoušet si můžete windsurfing nebo vodní lyžování, půjčí vám tu i vodní skútr. Nechybí toalety ani občerstvení.

Biotop Malvíny

Přírodní koupaliště najdete v Třešti na Jihlavsku, voda se tu čistí jen protékáním částí s pískem a rostlinami, vykoupat se tudíž bez obav můžou také alergici, ve vodě není žádná chemie.

Biotop Radotín

Biotopové koupaliště v pražském Radotíně tvoří umělá vodní nádrž, která se čistí jen pomocí rostlin a ekosystémů ve filtračních lagunách. Ideální koupání pro rodiny s dětmi. Občerstvit se můžete u kiosku.

Jezero Milada

Velké jezero vzniklo zatopením hnědouhelného dolu Chabařovice a voda je tu tak čistá, že dohlédnete až několik metrů pod hladinu. Kromě skvělého koupání je tady  oblíbené také rybaření a jachting. Kolem jezera vede cyklotrasa, po které dojedete do Ústí nad Labem nebo Teplic.

Přehrada Mšeno

Údolní nádrž v Jablonci nad Nisou je největší přehradou v povodí Lužické Nisy. Kromě koupání si tady můžete i zasportovat. K dispozici je hřiště na plážový volejbal, půjčovna surfů a paddleboardů, nechybí dětské hřiště a samozřejmě možnost občerstvení.

Jezero Poděbrady

Přírodní koupaliště u vytěženého pískového povrchového dolu najdete téměř v centru lázeňského města Poděbrady. Jde o populární areál, takže tu bývá poměrně plno. V areálu nechybí sociální zařízení, sprchy, plážové bary a stánky s občerstvením.

Kamencové jezero Chomutov

Jezero, které vzniklo zatopením dolů, v nichž se těžil kamenec a síra, je jediné svého druhu na světě. Díky kamenci, obsaženém ve vodě, který brání růstu sinic, tady máte jistotu křišťálově čisté vody po celé léto. Deku si můžete rozložit na písčitých nebo travnatých plážích a k dispozici je půjčovna lodiček a šlapadel.

Nejlepší dětské zábavní parky v Česku! 9 tipů, kam vyrazit o víkendu

Lom Horní Cerekev

Zatopený lom na Pelhřimovsku nedaleko Telče nabízí pěkné koupání v čisté vodě a uprostřed malebné přírody. Voda tu bývá poněkud chladnější, zato dokonale čistá i v horkém počasí.

Lom U Mariánského mlýna

Na okraji jihomoravského Mikulova, přímo pod Svatým Kopečkem, objevíte nenápadný a jakoby opuštěný, o to ale krásnější zatopený vápencový lom. Uprostřed Pálavy vás tak čeká překvapivě úžasné a osvěžující (díky nižší teplotě vody) koupání.

Lesní koupaliště Liberec

Příjemný a velmi oblíbený areál se nachází uprostřed lesa v libereckých Lidových sadech. Vybudován byl již za první republiky a dnes si svou popularitu získal zpět. V posledních pěti letech prošel zásadní rekultivací. Čistá voda, písečné plážičky a úchvatné přírodní scenérie, to všechno stojí za návštěvu.

Veselské pískovny

Koupání téměř jako u moře si užijete na Třeboňsku, nedaleko Veselí nad Lužnicí, ve zdejších zatopených pískovnách. Celkem pět samostatných jezer vzniklo po těžbě štěrkopísku a voda je v nich dokonale průzračná. Vybrat si můžete malé plážičky ukryté v trávě nebo ty písečné, na těch větších je k dispozici občerstvení.

Jezero Konětopy

Zatopená pískovna u středočeské vesničky Konětopy (nedaleko Brandýsa nad Labem) s průzračnou vodou byla znovu zpřístupněna před několika lety a rychle si získala popularitu. Najdete tu travnatou i menší písečnou pláž. A opravdovou raritou je, že se zde vyskytují sladkovodní medúzy. V oploceném areálu je sociální zařízení i občerstvení.

Kam na výlet s dětmi? 11 tipů na nejkrásnější rozhledny v Česku
Znáte putovní kamínky? Tahle venkovní hra vás bude bavit všechny!
Dětské letní tábory 2021: Kde hledat, kdy nechat děti testovat a co všechno bude letos jinak

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Kam s dětmi, Rodina, Léto s dětmi, Dovolená s dětmi, Tipy na výlet, Prázdniny, Tipy redakce, příroda, Brand, Jezero Poděbrady, Chomutov, Teplice, Mikulov, Rybář, Milada, Lom, Radotín, Ústí nad Labem, Mšeno, Třeboňsko, Poděbrady, Posezení, Koupání, Hloubka, Pálava
Mohlo by vás zajímat
GALERIE: Přáli si pro dceru sourozence a dočkali se paterčat! Jak žije rodina, kterou milují celé Spojené státy?
Formánková Simona
Instagram
A je to venku! Herečka Tereza Ramba je dvojnásobnou maminkou!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Herečka Kristýna Hrušínská: Náš Vojta by chtěl být momentálně buď Hurvínek, nebo Belmondo
Mrázková Dita
Slavné maminky
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
GALERIE: Cigareta po porodu, jízda bez autosedačky? Retro fotky ukazují, co by se dnes už určitě nestalo!
Formánková Simona
Galerie
Bára Poláková a Pavel Liška mají dcery v neobvyklé střídavé péči. „Pro děti je to lepší varianta,” míní psycholog
Víchová Tereza
Slavní rodiče
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod