Maminka.czVelikonoce

Nejlepší velikonoční filmy, které budou bavit celou rodinu

Simona Formánková vas 23.  3.  2024
Velikonoce jsou doslova za dveřmi. Pokud se chcete na svátky jara naladit, přinášíme vám tipy na filmy s velikonoční tematikou. Od animáků určených pro malé diváky po životopisný snímek, který potěší spíš rodiče.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Velikonoce nejsou jen o zdobení vajíček a koledování. Jsou taky ideální příležitostí, jak strávit víc času s rodinou. Určitě se s dětmi vydejte na nějaký zajímavý výlet a až se vrátíte, pusťte si velikonoční příběh. Zejména pro děti mohou být tyto snímky nejen zdrojem zábavy, ale také poučení o hodnotách, tradicích a příbězích spojených s touto sváteční dobou. Zde je náš výběr. 

Miss Potter (2006)

Miss Potter je strhující životopisné drama pojednávající o anglické spisovatelce a kreslířce Beatrix Potter, úspěšné autorce dětských knih. Její příběhy byly často prolnuté právě velikonoční tematikou a objevovali se v nich především zvířecí hrdinové. Hlavní role se ujala skvělá americká herečka Renée Zellweger, která byla za svůj výkon nominována na Zlatý glóbus.

Klepněte pro větší obrázek

Zaječí škola – strážci zlatého vejce (2017)

Malé děti potěší příběh králíka Maxe, krásné králice Emmy a moudré Madam Hermione. Co myslíte, podaří se jim ochránit legendární zlaté vejce před podlou liščí rodinou a zachránit tak Velikonoce dřív, než bude pozdě?

Svět Petra králíčka a jeho přátel (1987)

Králíček Petr je postava, která vznikla rukou výše zmíněné autorky Beatrix Potter. Dnes již legendární příběhy roztomilého ušáka se dočkaly mnoha zpracování. Verze z roku 1987 možná neoslní perfektní animací, zato však dokonale vystihne původní předlohu. Role vypravěčky se navíc ujala americká herečka Meryl Streep. Film Králíček Petr z roku 2018 už je modernější verzí této klasiky.

Kam s dětmi o Velikonocích 2024? Tipy na nejlepší výlety a velikonoční trhy

Jesus Christ Superstar (1973)

Chcete dětem přiblížit, proč se vlastně Velikonoce slaví? Pak by vás nemělo minout legendární filmové zpracování celosvětově úspěšného muzikálu Jesus Christ Superstar. To pojednává o posledních sedmi dnech života Ježíše Krista. Jde o mimořádně finančně náročný filmový projekt, který vznikal v exteriérech přímo v Izraeli.

Veselé Velikonoce (1984)

Co by to bylo za výčet toho velikonočního nej, kdybychom nezmínili klasiku francouzského filmu? Snímek Veselé Velikonoce se na českých obrazovkách objevuje snad každoročně. Hlavní postavu nenapravitelného sukničkáře, který svoji milenku představuje jako svoji dceru, ztvárnil skvělý Jean-Paul Belmondo.

Další tipy

  • Medvídek Pú: Jaro s klokánkem Rú
  • Velikonoční taškařice Králíčka Bugse
  • Velikonoční přehlídka
  • Ve jménu Krista
Témata: Rodina, Velikonoce, svátek, film, jaro, pohádka, Max, Jesus Christ Superstar, Tematika, Medvídek Pú, Renée Zellwegerová, Malý divák, Tip, Izrael, Zlatý glóbus, Ježíš Kristus, Meryl Streepová