Maminka.czPředškolák

Nejoblíbenější dětské hračky aneb cedulky a klacky

Hnusáci lepáci, „petšopáci i panenka Baby Born občas blednou závistí vedle těch nejobyčejnějších věcí. Miminka milují cedulky od plyšáků a klíče. Hitem batolat jsou peněženky, šuplíky a hrnce. K zahození nebývají ani šaty po mamince. Má-li dítě fantazii, povýší na hračku cokoliv.
27. 3. 2012
Nejoblíbenější dětské hračky aneb cedulky a klacky

Samozřejmě, že jim k narozeninám a jmeninám kupujeme všechny ty barevné, hýbací i zvuky vyluzující věci, neboť si je přejí, touží po nich a my jim chceme udělat radost. Jenže čeho je moc, to časem omrzí, nudí a pudí k nákupu úžasných superhraček, které snad konečně „kvalitně“ pobaví.

Je-li však dítko dlouhé hodiny pasivně baveno televizí nebo počítačem, nikdo si s ním nikdy nepohrál, nerozvíjel jeho fantazii, možná v podstatě ani neví, co si s těmi úžasnými hračkami počít. Jediným manuálem pak bývají reklamy. Jenže ty trvají chvilku a příliš nových nápadů nepřinesou.

Kojenecké hity

Také si vzpomínáte, jak jste svému miminku nakoupili horu chrastítek, šustítek, mluvítek, abyste ho pak u lékaře zabavili svými klíči, peněženkou či reklamními letáky? Ano, malé děti z mnoha důvodů přitahují naprosto obyčejné věci denní potřeby - mobil, klíče, cedulky od hraček, peněženka, reklamní letáky, šuplíky s prádlem, odpadkový koš, kastroly, klacky a šustící obaly. Jakmile se přehoupne batolecí věk, úžasně atraktivní bývají jakékoliv hračky v ručkách druhých dětí. Nicméně málokteré batole pohrdne kostkami a balónem, zvláště angažuje-li se do hry dospělý.

Nesmrtelné stavebnice

Různé typy Lega, věkovitý Merkur i další stavebnice snad nikdy neomrzí. Stavebnice rozvíjí fantazii, nutí ke kreativitě, improvizaci a podněcují prostorovou představivost. Vydrží několik let a dají se k nim dokupovat další nadstavby. Vlastně většina hraček, ke kterým lze něco dalšího přikoupit nebo vyrobit bývají velmi „vděčné“ a děti si s nimi hrají několik let. Mašinkám se dokupují koleje, vyrábějí tunely, panenkám se šije i kupuje oblečení a vybavení, zvířátkům stáje atd.

Plyšáčci huňáčci

Ušmudlaný plyšák figuruje ve většině našich vzpomínek na dětství. Čím to je? Plyšáci jsou příjemní, měkcí, uklidňují a konejší. Večer v posteli nebo na školce v přírodě zprostředkují dotek rodiče, voní domovem i slzičkami smutku i vzteku. Zkrátka sdílejí s dětmi dobré i zlé. Že máte i vy jednoho také schovaného?


Témata: Děti, Kojenec, Batole, Předškolák, Školák, Rodina, Hračky pro děti, Hra, Odpadkový koš, Nový nápad, Hračky

Mohlo by vás zajímat
Zlatíčkem 2018 může být i vaše dítě. Hrajeme o skvělé ceny
Lucie Šilhánová: Jako máma jsem sice přecitlivělá, unavená, ale šťastná
Tyto knihy oživí vaši knihovničku aneb knižní tipy pro malé čtenáře
Jak poznat, že je kojenec málo oblečený a je mu zima?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu