Maminka.czPředškolák

Nejoblíbenější dětské hračky aneb cedulky a klacky

Hnusáci lepáci, „petšopáci i panenka Baby Born občas blednou závistí vedle těch nejobyčejnějších věcí. Miminka milují cedulky od plyšáků a klíče. Hitem batolat jsou peněženky, šuplíky a hrnce. K zahození nebývají ani šaty po mamince. Má-li dítě fantazii, povýší na hračku cokoliv.
27. 3. 2012
Nejoblíbenější dětské hračky aneb cedulky a klacky

Samozřejmě, že jim k narozeninám a jmeninám kupujeme všechny ty barevné, hýbací i zvuky vyluzující věci, neboť si je přejí, touží po nich a my jim chceme udělat radost. Jenže čeho je moc, to časem omrzí, nudí a pudí k nákupu úžasných superhraček, které snad konečně „kvalitně“ pobaví.

Je-li však dítko dlouhé hodiny pasivně baveno televizí nebo počítačem, nikdo si s ním nikdy nepohrál, nerozvíjel jeho fantazii, možná v podstatě ani neví, co si s těmi úžasnými hračkami počít. Jediným manuálem pak bývají reklamy. Jenže ty trvají chvilku a příliš nových nápadů nepřinesou.

Kojenecké hity

Také si vzpomínáte, jak jste svému miminku nakoupili horu chrastítek, šustítek, mluvítek, abyste ho pak u lékaře zabavili svými klíči, peněženkou či reklamními letáky? Ano, malé děti z mnoha důvodů přitahují naprosto obyčejné věci denní potřeby - mobil, klíče, cedulky od hraček, peněženka, reklamní letáky, šuplíky s prádlem, odpadkový koš, kastroly, klacky a šustící obaly. Jakmile se přehoupne batolecí věk, úžasně atraktivní bývají jakékoliv hračky v ručkách druhých dětí. Nicméně málokteré batole pohrdne kostkami a balónem, zvláště angažuje-li se do hry dospělý.

Nesmrtelné stavebnice

Různé typy Lega, věkovitý Merkur i další stavebnice snad nikdy neomrzí. Stavebnice rozvíjí fantazii, nutí ke kreativitě, improvizaci a podněcují prostorovou představivost. Vydrží několik let a dají se k nim dokupovat další nadstavby. Vlastně většina hraček, ke kterým lze něco dalšího přikoupit nebo vyrobit bývají velmi „vděčné“ a děti si s nimi hrají několik let. Mašinkám se dokupují koleje, vyrábějí tunely, panenkám se šije i kupuje oblečení a vybavení, zvířátkům stáje atd.

Plyšáčci huňáčci

Ušmudlaný plyšák figuruje ve většině našich vzpomínek na dětství. Čím to je? Plyšáci jsou příjemní, měkcí, uklidňují a konejší. Večer v posteli nebo na školce v přírodě zprostředkují dotek rodiče, voní domovem i slzičkami smutku i vzteku. Zkrátka sdílejí s dětmi dobré i zlé. Že máte i vy jednoho také schovaného?

Témata: Děti, Batole, Kojenec, Předškolák, Školák, Rodina, Hračky pro děti, Hračky, Odpadkový koš
Mohlo by vás zajímat
Chcete spokojené miminko? Zabalte ho do klasické načechrané peřinky
Přichází modelína, se kterou to vaše děti roztočí!
Jak vybrat kočárek pro kojence i batole: Podle čeho se rozhodnout?
Odběr plodové vody. Je třeba se bát?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu