Maminka.czHoroskopy

Nejstydlivější děti horoskopu. Kdo jsou největší stydlíni, kteří potřebují čas, aby se otevřeli?

aši inf 27.  1.  2024
Některé děti jsou jako vichřice. Nic je nezastaví, natož aby se styděly. Jsou ale děti, které raději nemluví, schovávají se do kouta a plaše čekají, až je někdo vyzve. Teprve když se cítí pohodlně a v bezpečí, otevřou se. Které děti ze zvěrokruhu patří k těm nejstydlivějším?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Na druhou stranu není potřeba nijak zvlášť panikařit. Stydlivost je u malých dětí přirozená, protože sociálním kontaktům se teprve učí. A pokud jsou navíc citlivé, pak není divu, že se stydí. Astrologové ale vytipovali některá sluneční znamení, v nichž se rodí více stydlínků. Kdo k nim patří?

VIDEO: Miminka podle znamení

Panna

Panny od malička chtějí dělat věci samy, ať už jde o cokoli, třeba ve školce nebo při sledování pohádky. Bývají tak moc soustředěné a odhodlané dokázat vše samy, že ve skutečnosti nemají moc čas ani chuť navazovat povrchní spojení se svými vrstevníky. To navenek vypadá jako stydlivost a zdrženlivost. Pro spolužáky, kamarády i blízké bývá někdy obtížné se s nimi spojit.

Rak

Podobně jako jejich račí protějšky žijící v přírodě i tohle vodní znamení se rádo schovává za vnější skořápku. Děti narozené ve znamení Raka zbožňují svou rodinu a přátele, ale nemají moc trpělivosti na náhodné povídání se svými vrstevníky. Raději si sednou někam stranou a hrají si samy, než aby se praly o místo na výsluní. Pokud jde ale o ty, kterých si váží (například rodiče nebo učitelé), pak stud odhodí stranou a budou těmi nejvřelejšími dětmi.

Střelec

Toto znamení má pověst společenského motýlka, podobně jako Blíženci. To ale platí jen tehdy, když někoho skutečně dobře znají. Malí Střelci ve skutečnosti nepotřebují, aby je následovaly davy dalších dětí. Když přijde na věc, raději si nasadí masku, pokud je v kolektivu více dětí. Někdy i rodiče mají pocit, že jsou jejich malí Střelci až moc rezervovaní. Když si ale získáte jejich důvěru, stydět se přestanou. Hlavně jim nedělejte tiskového mluvčího, stejně tak stydlivé děti nepotřebují od vás slyšet, že jsou „hrozní stydlíni“.

Nejúspěšnější a nejtalentovanější děti zvěrokruhu. Kterým dětem se bude vždycky dařit a proč?

Ryby

Ryby jsou vodní znamení. Malé Rybky jsou velmi citlivé, empatické a bývají plaché. Mají silnou intuici a dokážou už od dětství nasávat energii ostatních jako houba. I proto si tyhle děti rády udržují emocionální odstup od ostatních, aby se ochránily. Jsou stydlivější a nejsou uvolněné, když je kolem nich moc dětí nebo dospělých. Zvláště pokud je ještě dobře neznají. Nejlépe se cítí v situacích, kdy se můžou vyjádřit kreativně, ne slovy. Když to není možné, raději se stáhnou. Hlavně na ně netlačte, raději jim najděte kroužek, v němž budou dělat to, co je baví, a kde kolem nich bude stejný kolektiv dětí.

Štír

Tohle znamení má problémy s tím, že je velmi zranitelné, a proto se může zdát rezervované a plaché. Navenek působí jako stydlíni, ale zároveň mají hluboké porozumění pro ostatní. Jen nechtějí, aby to bylo tak okaté. Chtějí si nejdřív vybudovat důvěru, než budou něco s kýmkoli sdílet. Rada pro rodiče? Nenuťte dítě, aby bylo společenské jen proto, že si to přejete. Pokud má aspoň jednoho parťáka, stačí to.

Témata: Horoskopy, Rodiče, Znamení podle horoskopu, astrologie, Zvěrokruh, Stydlivost, Znamení, Kout, Vichřice, Děti, Důvěra, Horoskop