Maminka.czBatole

Největší dětský festival Kašpárkohraní (vstup zdarma)

21. 6. 2012
Největší dětský festival Kašpárkohraní (vstup zdarma)
Největší dětský festival v České republice Kašpárkohraní proběhne v neděli 24. června v kempu Džbán a ve sportovním areálu SK Aritma Praha v Praze 6. Na čtvrtý ročník bude vstup opět zdarma. Kašpárkohraní láká na bohatý hudební a divadelní program a širokou nabídku sportovních aktivit, interaktivních her a tvůrčích dílen. Zábavné odpoledne budou moderovat klauni Barin a Fretty z Manéže Bolka Polívky.

Program začne úderem 12. hodiny polední a skončí v 19 hodin. Ke Kašpárkohraní neodmyslitelně patří hudební skupina Kašpárek v rohlíku, která zde letos představí svoji novou koncertní show Ten Holywůd!!! Spolu s Kašpárkem v rohlíku vystoupí i jeho hosté Márdi a Mejla z Vypsané fiXy, Honza Kalina ze Sto zvířat, Jura Hradil z Tatabojs, Zemánek ze skupiny Wohnout a Romana Neumannová z kapely Znouzectnost.

„Kašpárkohraní neotevírá jen možnost, jak strávit příjemné rodinné odpoledne plné zábavy, ale nabízí dětem i příležitost vyzkoušet si nové sporty a zatím nepoznané kreativní činnosti“, říká organizátor festivalu Viktor Souček.

HUDBA

Nejmenší návštěvníky na této scéně určitě také potěší vystoupení Majdy z Kouzelné školky a Petra Vacka, kteří v doprovodu své kapely zazpívají dětem dobře známé písničky od autorské dvojice Jana Vodňanského a Jany Navarové. Soubor Dětská opera Praha představí miniopery Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Větší diváky jistě zaujme beatboxově–vokální improvizace Ondry Havlíka, který je čerstvý vícemistr světa v loopingu a dvojnásobný mistr České republiky v beatboxu.

DIVADLA A PŘEDSTAVENÍ

Divadelní sekce festivalu letos představí vystoupení „dvou posledních žijících klaunů na světě“ Antonína Novotného a Marky Míkové. Kromě již klasického průvodu obřích masek bude k vidění také představení na chůdách v podání Long Vehicle Circus či žonglérské představení Bratří v tricku, kteří pro děti připravili také malou dílnu žonglování. Všechny věkové kategorie budou moci ocenit taneční performance divadelní skupiny Najevo nebo divadelní představení Potopa světa. Dojde i na dětmi oblíbenou bublinovou show Václava Strassera.

SPORTOVNÍ AKTIVITY

Mimořádně rozsáhlá je v tomto roce nabídka sportovních workshopů. Jízdu na ponících si pro případné zájemce připravila jezdecká školička ze statku u Merlina. Děti i jejich rodiče budou mít možnost si bezplatně zahrát golf. Ani v letošním roce nebude chybět turnaj ve cvrnkání kuliček pod dohledem Českého kuličkového svazu, který má ve svých řadách mistra světa Pavla Zoufalého. Na své si přijdou i malí milovníci florbalu, rugby, atletiky i kung fu. Bojové umění Taekwondo návštěvníkům přiblíží bývalý mistr Evropy v přerážecích technikách Jan Novák.

VÝTVARNÝ PROGRAM

Výtvarný programje opravdu skutečně pestrý. Malování s malířkou Lenkou Procházkovou, výroba afrických masek, vytváření společné mozaikyt, výtvarný ateliér či malování na keramiku. Zájemci si mohou zkusit vytvořit originální trička. Nabízí se také možnost věnovat se práci s korálky, dřevem, papírem či kresbě na plátno.

NĚCO NAVÍC

V rámci Kašpárkohraní probíhá každoročně také naučný program. V letošním roce bude zaměřen zejména na seznamování s poskytováním první pomoci, čehož se ujala organizace Červený kříž, a na přiblížení problematiky nevidomých. Zkrátka nepřijdou ani fandové deskových a společenských her.

Atmosféru festivalu doplní bohatý sortiment tradičního českého občerstvení. Festival se bude konat za každého počasí. Veškeré informace o festivalu na kasparkohrani.cz.

Nákupy - Maminka CZ
Témata: Děti, Batole, Předškolák, Školák, Kam s dětmi, Merlin, NEJ, Červený kříž, Žďár, Festival, Nejmenší návštěvník, Školička, Bojové umění, Wohnout

Mohlo by vás zajímat
Víte, kolik má vypít kojenec, batole a školák? Pozor na minerálky a džusy
Bez cenzury a hlavně vtipně: Život s malými dětmi přesně takový, jaký je
Markéta Konvičková má holčičku: Má svoji hlavu, už chtěla být s námi
Kdy nechat svoje děti chodit do školy a na kroužky samotné? Nebojte se toho!
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Porod jste nikdy neviděli tak zblízka! Šokuje vás brácha v porodním bazénku?
Zase špatně! Nejhorší mýty o dětských botách, kterým rodiče věří
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Koronavirus u dětí? Nikoliv jen kašel, ale i průjem či zvracení, tvrdí vědci

Horoskopy

Lev Dalo by se říci, že jste na vrcholu svých možností, ale opak je pravdou. Jste trošku naštvaní, protože…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Matouš, Matúš, Debora

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné