Maminka.czMaminka roku 2023

Největší satisfakcí pro mě je, když mi ženy píšou, že díky mým podcastům nevzdaly kojení, říká Radka Imbrová

Právě probíhá semifinálové hlasování v soutěži Maminka roku 2023, tak neváhejte a podpořte svou favoritku! Dnes vám představujeme Radku Imbrovou, která soutěží v kategorii Maminka blogerka. Dvojnásobná maminka Radka je porodní asistentka, laktační poradkyně, certifikovaná odbornice psychomotoriky dětí a autorka podcastu Mama on air.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Před prvním porodem jsem pracovala na porodním sále a pomáhala miminkům na svět. Když jsem si porodila to své, obrátilo mi to život o 180 stupňů. Tenkrát to byla celkem krutá srážka s realitou, na kterou jsem nebyla vůbec připravená. Vyvolalo to ve mně velký pocit selhání. Naštěstí po půlročním zamračeném období vyšlo slunce. Zpětně beru všechny ty náročné chvilky za ty nejvíc pozitivní. Naučily mě více než celá moje praxe. Začala jsem vidět souvislosti, které se na škole neučí, a rozhodla jsem se je předávat dál. V podcastech otevírám témata, o kterých se díky bohu už začíná víc mluvit. Na Instagramu mamaonair.cz mám skvělou komunitu holek, kterým moje příspěvky pomáhají, a mohou se tam často dočíst, že to, co právě teď v mateřství prožívají, je úplně normální. Největší satisfakcí pro mě je, když mi píšou, že díky mým podcastům nevzdaly kojení, že jsem jim pomohla s péčí o miminko. V současné době s kolegyní Barčou píšeme knížku a já za pár dní vypustím do světa nový on-line kurz kojení s mou podporou,“ popsala maminka Radka Imbrová v soutěžním medailonku. 

VIDEO:  Maminka roku 2022 - absolutní vítězka Lenka Soukupová

Klepněte pro větší obrázek

3 otázky pro maminku:

Kdo vás do soutěže přihlásil a co jste na to říkala?

Do Maminky roku mě přihlásila moje sledující. Ve snu by mě nenapadlo, že bych se takové soutěže zúčastnila. Dlouho jsem se rozmýšlela, zda mám přihlášku potvrdit. Nakonec jsem na dovolené odkaz rozklikla a potvrdila to. Ještě větší překvapení bylo, že i přes velkou účast mě porota vybrala do semifinále.

Co pro vás znamená být mámou?

Všechno. Vážně. Vzhledem k tomu, že mi moje maminka umřela hodně brzy, tak jsem se nejvíc ze všeho na světě těšila na období, kdy budu mít svou rodinu a já budu tou mámou, která bude pečovat o děti. Je to pro mě ta nejdůležitější životní role a splněný sen. 

Do jaké míry se vaše mateřství promítlo do vašeho blogu?

Můj Instagram a podcast vznikly díky mateřství. Nikdy předtím by mě nenapadlo, že zrovna já budu psát na Instagram svoje "moudra". Příspěvky, podcasty, které tvořím, vychází převážně z mých mateřských zkušeností doplněných profesními zkušenostmi.  Kdybych nebyla máma, nejspíš žádný blog nemám.

HLASUJTE PRO SVOU FAVORITKU!

Semifinále soutěže Maminka roku 2023 je tu. Společně s patronkami jsme vybrali patnáct semifinalistek – pět z každé kategorie – a teď je na vás, pro koho budete hlasovat. Hlasujte na maminka-roku.cz

Hledáme Maminku BLOGERKUHRDINKU PODNIKATELKU. Hlasování běží až do 20. července 2023. Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu.

O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů.

O vítězkách jednotlivých kategorií a absolutní vítězce rozhodne porota složená z redakce, patronek a partnerů soutěže. Vyhlášení proběhne během slavnostního galavečera 17. října 2023.

Témata: Maminka roku 2023, Instagram, Kojení, Maminka roku 2022, Maminka blogerka, Maminka, Soutěž, Podcast, Lenka Soukupová, Kategorie, Satisfakce