Maminka.czRodina

Někdy je lepší zůstat ve stínu

Komerční článek
23. 8. 2010
Někdy je lepší zůstat ve stínu
Střešní okna jsou zajímavým architektonickým prvkem, který ozvláštní i tradiční vzhled venkovského stavení či rodinného domku. Střešní okna navíc přivádějí do podkroví více životně důležitého světla a slunečních paprsků, než okna fasádní.

V letním období je potřeba interiér podkroví ochránit před nadměrným slunečním žárem. V tom nám spolehlivě pomohou zejména venkovní zastiňovací doplňky určené pro střešní okna.

Účinným a jednoduchým řešením jsou venkovní markýzy VELUX. Vyrábějí se z velmi odolné síťoviny ze skleněných vláken potažených barevným plastem. Použitá síťovina se vyznačuje velkou pevností a odolností proti extrémním klimatickým podmínkám, ať už jde o letní žár, silný vítr, přívalové deště či mráz.

Během své dlouhé životnosti neztrácí ani svůj původní barevný odstín. Vybrat si lze ze tří druhů různé hustoty síťoviny, které jsou barevně odlišeny. Čím je struktura síťoviny hustší, tím více zachytí slunečního tepla a lépe ochrání interiér před přehříváním.

Venkovní markýzy VELUX spolehlivě snižují množství slunečního tepla prostupujícího sklem až o 90 %, a to i v těch největších letních parnech. Přitom místnost jen mírně zastíní a nebrání výhledu ven. Test provedený v experimentáriu společnosti VELUX ukázal, že zatímco teplota venku před oknem byla na přímém slunci 37,3 °C, uvnitř za střešním oknem krytým markýzou klesla o 7,8 °C.

Venkovní markýzy tak spolehlivě regulují množství slunečního tepla prostupujícího do interiéru a zajistí příjemné klima v podkroví.. Při stažené markýze lze větrat a s oknem volně manipulovat, proto ji můžete ponechat staženou po celé léto. Na zimu, kdy sluneční paprsky nemají takovou sílu, ji stačí jednoduše srolovat pod horní díl oplechování okna.

Kombinací venkovní markýzy s vnitřními roletami či žaluziemi lze ještě lépe regulovat množství prostupujícího světla či zcela zatemnit místnost. Vnitřní rolety a žaluzie jsou navíc efektním doplňkem, který vhodně oživí zařízení interiéru.

U venkovních markýz si můžete vybrat z několika způsobů ovládání. Manuální ovládání je vhodné tam, kde na okno snadno dosáhnete, elektrické ovládání naopak u výše umístěných oken - vytažení či stažení markýzy můžete pohodlně řídit dálkovým ovladačem. Můžete však využít i sluneční energie, zvolíte-li dálkově ovládanou markýzu na solární pohon, jež čerpá energii ze solární baterie umístěné v horní části markýzy.

Jedinečnou funkci při ochraně před letním žárem plní i předokenní rolety VELUX. Dokáží zachytit až 97 % slunečních paprsků ještě před dopadem na sklo. Nabízí tak velmi účinnou ochranu proti přehřívání interiéru v letním období, zároveň však poskytují i tepelnou izolaci v období zimním, protože zabrání zbytečným únikům tepla ven.

Navíc jejich konstrukce chrání povrch střešních oken před extrémními povětrnostními podmínkami – spolehlivě odolají krupobití či silným poryvům větru. Pomocí předokenních rolet můžete docílit i úplného zatemnění interiéru, a dopřát si tak například spánek během dne, jejich částečným zatažením lze množství světla snížit. Při úplném zatažení potlačují hluk zvenčí, a to až o 3 dB.

Při odpočinku vás tak nebude rušit bubnující déšť nebo hlučné krupobití. I při zatažené roletě bude do místnosti proudit dostatek vzduchu, okno lze totiž otevřít i se staženou roletou až o 22 centimetrů, a tak vpustit do podkroví dostatek čerstvého vzduchu. Předokenní rolety chrání také váš domov před nechtěným zájmem zvenčí.

Obdobně jako u venkovních markýz nabízí společnost VELUX výběr mezi ovládáním manuálním či komfortem ovládání elektrického. Pomocí dálkového ovladače můžete všechny rolety stahovat a vytahovat z jakéhokoli místa v domě. Takto ovládané rolety lze navíc programovat a regulovat tak množství světla a tepla přicházejícího zvenčí. Elektricky ovládané předokenní rolety může pohánět motorizovaná jednotka zapojená do sítě, nebo sluneční energie. V případě solárního pohonu získáváte energii zdarma a zároveň šetříte přírodu.

Pokud byste se chtěli dozvědět o venkovních markýzách a předokenních roletách VELUX více informací, navštivte webové stránky www.velux.cz , kde najdete i přehled prodejců a montážních firem.

Témata: Rodina

Mohlo by vás zajímat
Opustil mě den po porodu. Vracela jsem se do prázdného bytu
Takhle vypadá život s batoletem! Vtipná kreslířka skvěle zachytila mateřství
Nikol Štíbrová to schytala od matek! Vyčetly jí, že syn patlá po výloze
Jakub dceru rozmazluje, tak jsem to zakázala, říká Agáta Prachařová
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Nemůžeme si dovolit bohatého ježíška. Děti jsou nespokojené
Manželovi rodiče nám finančně pomohli. Teď za to platíme jinak
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?

Horoskopy

Štír Pomalu vás opouští špatná nálada, která vás delší dobu obtěžovala. Všechno se dává do normálu, ale vy…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Patrik, Ella, Lev

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu