Maminka.czPodcasty

Někdy mě šokuje, za co školy děti hodnotí, říká psycholožka k vysvědčení

redakce 25.  1.  2021
Někdy mě šokuje, za co školy děti hodnotí, říká psycholožka k vysvědčení
„Některé děti byly ve škole jen týden a za tu dobu absolvovaly takové množství testů, že by je nezvládl ani dospělý,” shrnuje smutná fakta o momentální výuce psycholožka a zakladatelka Školy poznávání Lenka Krejčová. V podcastu o tom mluví s naší kolegyní Terezou Víchovou.
Když se třeba žák neprojevoval během on-line hodin, byl i podezřelý, že tam není, a dostal pětku, popisuje konkrétní zkušenosti psycholožka. Ne každý ale dokáže mluvit bez problémů i během on-line výuky, někdo je kvůli špatnému připojení třeba i rád, že vůbec něco slyší.
 
Co vlastně teď o našich dětech bude vypovídat vysvědčení a jak na to jako rodič reagovat – to je téma podcastu Terezy Víchové. Stačí kliknout na bílou šipku a můžete poslouchat. 
 
00:00:0000:00:00
 
Lenka Krejčová, zakladatelka Školy poznávání, v něm shrnuje, že lehká tahle situace není pro nikoho – žáky, rodiče ani učitele. Slovní hodnocení, které mimo jiné doporučuje Ministerstvo školství, by podle ní mohlo být impulsem i pro ty školy, které byly dosud zvyklé jen na známky. Mělo by být maximálně popisné a u všech dětí vyzdvihnout především to, jak moc se během distanční výuky učí být samostatné.
 
„Velmi často teď známky nebudou odpovídat tomu, co se děti třeba skutečně naučily. Možná budu znít jako rebel, ale když dají rodiče dětem najevo, že je známky z tohoto vysvědčení příliš nezajímají, je to v pořádku. Rodiče vědí, co se jejich děti naučily zvládat, a známky nejsou tím hlavním, co zajistí v životě úspěch,” říká Lenka Krejčová. 
 
Jak si vystavit naše společné vysvědčení, když se s dětmi učíme i my mnohem víc než dříve? A kde hledat motivaci do dalších nejistých dní? Poslechněte si v novém podcastu.
 
 
Témata: Podcasty, Vysvědčení, Školství, Školák, Distanční výuka, Škola on line, Připojení, Poznávání, Tereza Víchová, Výuka, Psycholožka, Škola, Děti, Lenka Krejčová, Slovní hodnocení, Zakladatelka
Mohlo by vás zajímat
Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, která stojí za vyzkoušení
Batole
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Emma Smetana je podruhé maminkou. Výběrem jména opět šokovala!
Formánková Simona
Slavné maminky
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Zenklová Veronika
Porod
Tohle nikdy neříkejte! Slova, kterými rodiče dětem ubližují ze všeho nejvíc
redakce sim
Rodiče