Maminka.czMiminko

Často se budí a neklidně spinká? Vyzkoušejte těchto 5 osvědčených tipů

redakce 17.  3.  2022
Často se budí a neklidně spinká? Vyzkoušejte těchto 5 osvědčených tipů
Dětský spánek trápí řadu čerstvých maminek. Miminko se v noci často budí, pláče, a to stresuje rodiče, kteří se také nevyspí. Možná jste vyzkoušela všechny zaručené recepty, ale klidný spánek stále nikde. Možná jste ale ještě nevyzkoušela homeopatické léčivé přípravky.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Nepravidelný spánek často přivádí rodiče malých miminek do ordinace pediatra, kde pátrají po příčině, proč jejich dítě nespí. „Problematiku spánku řeším v pediatrické praxi poměrně často a u všech věkových kategorií dětí,” říká pediatrička Jana Šumanová, která se léčbě pomocí homeopatik věnuje dlouhá léta.

Nejčastějším důvodem problematického spánku u dětí v kojeneckém věku bývá bolestivý růst zubů, ale příčin může být celá řada. Pokud vás pediatr ujistí, že vašeho potomka netrápí žádný zdravotní problém, který je nutné řešit s odborníkem, vyzkoušejte přírodní léčbu – například pomocí jednosložkových homeopatických léků. Nicméně se přestaňte stresovat, že vaše miminko nespí celou noc, zatímco sousedčino ano. Každé dítě je jiné a novorozenci potřebují ke svému vývoji častější přísun mléka. To znamená, že na rozdíl od nás jim noční krmení vyloženě prospívá.

VIDEO: Jak uspat miminko?

Přírodní léčba

Homeopatické léky mohou pomoct vašemu miminku, ať už ho zlobí bolest bříška, rostoucí zoubky nebo noční můry. Mohou ulevit od bolesti a pomoct ke klidnému spánku. „Homeopatika jsou šetrná, nejsou návyková, nezatěžují játra ani ledviny, nevyvolávají alergii ani fotosenzitivitu, dětem nevadí jejich chuť a při užívání pak dobře spolupracují,” vyjmenovává výhody této léčby pediatrička.

Růst zoubků: Jde to i bez bolesti. Pomůže chlazení, kousání i homeopatika

Mezi základní léky proti nespavosti kojenců a batolat patří Chamomilla vulgaris (heřmánek pravý). Je znám jako lék při potížích s prořezáváním zubů, ale je to i lék na přemíru vzrušení, kdy se miminka nedovedou uvolnit z mnoha vzrušujících událostí, které se přes den udály. Podává se každý den večer v ředění 9 nebo 15 C, u malých dětí nejlépe 5 granulí rozpuštěných v trošce vody.

„U neklidných dětí používám homeopatikum Rhus toxicodendron a u dětí, které v noci vyžadují časté pití, homeopatický lék Silicea. V léčbě nočních děsů mohou pomoct homeopatika Stramonium, Kalium bromatum nebo Calcarea carbonica, u lehčích poruch spánku a u lehčích poruch spánku spojených s úzkostí pak doporučuji některé vícesložkové homeopatické léky,” radí doktorka Šumanová osvědčené tipy ze své lékařské praxe.

Homeopatikum Rhus toxicodendron se používá u dítěte, které je uplakané a neklidné, které se stěhuje v postýlce, odkopává se a je neustále podrážděné. Lék Stramonium pak zase v případech, kdy dítě při usínání vyžaduje rozsvícenou lampičku, má strach, bojí se strašidel a přeje si v pokojíčku společnost.

Homeopatie je vědecky podložená

Homeopatika jsou netoxická, mohou se užívat současně s jinými přípravky, nemají žádné známé nežádoucí účinky a mohou je užívat všichni včetně rizikových skupin pacientů, mezi které právě patří miminka, malé děti, ale i těhotné a kojící ženy. Jejich účinky jsou potvrzeny vědeckými studiemi, takže se nemusíte obávat, že se svým miminkem experimentujete.

Homeopatika, která vám pomohou zklidnit řvoucí dítě

„Homeopatie je cesta ke zcela přirozenému a účinnému působení na lidský organismus. Přináší rychlou úlevu v akutních stavech a při léčení chronických stavů dovede problém člověka uchopit v širších souvislostech, v tzv. bio-psycho-sociální rovině,“ potvrzuje praktická lékařka Eliška Bartlová, která s homeopatickou léčbou ve své praxi dlouhodobě pracuje.

Studie z reálného života dokazují, že homeopatická léčba má své výhody, ať už je použita samostatně nebo jako doplněk konvenční léčby. V současné době probíhá po celé Evropě kampaň na podporu vědeckých důkazů v homeopatii, je zaštítěna anglickým Institutem pro výzkum v homeopatii (HRI). Partnerem této kampaně jsou v jednotlivých zemích asociace či instituce podporující tuto léčebnou metodu a sdružující lékaře, lékárníky nebo i laiky.

Cílem kampaně je seznámit širokou veřejnost s důkazy ve prospěch homeopatie a vyvrátit názor, že je neúčinná, že je to jen placebo a že o homeopatii žádné studie neexistují. Chce tak vyvážit neoprávněný negativní postoj vůči homeopatii. Důkazy najdete například zde: https://vedecke-dukazy.svethomeopatie.cz/

Témata: Mateřství, Miminko, Po porodu, Spánek, Dítě je na světě, Šestinedělí, Bolest, pomoc, Homeopatie, Vědec, Homeopatikum, Nespavost, Bříško, Léčba, Děti, Evropa, Recept, Tip, Jana Šumanová, Chamomilla vulgaris, Lék, Přípravek, Zaručený tip, Calcarea carbonica
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
20 nejbizarnějších záběrů z dovolené! Tyto povedené snímky jen tak něco nepřekoná
Formánková Simona
Galerie
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Pippa Middleton čeká třetího potomka: Co si zastánkyně zdravého životního stylu nehodlá odepřít ani u třetího těhotenství?
Mrázková Dita
Slavné maminky