Maminka.czDomácí mazlíčci

Nekupujte, adoptujte, radí Alice Bendová všem, kteří zvažují pořízení domácího mazlíčka

Aneta Mrazilová 9.  11.  2023
Milan Peroutka i Alice Bendová si pořídili domácího mazlíčka v útulku. Proč jsou fanoušci adopce? Podle čeho se rozhodovali při výběru konkrétního parťáka? A co dělat, když nastanou nějaké problémy? Nejen to prozradili při návštěvě kočičího útulku v Klecanech. Pokud se chcete dozvědět více, pusťte si úvodní video.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Co všechno je třeba vzít do úvahy před tím, než se rozhodneme pro adopci zvířátka z útulku? “Především je nutné zvážit finanční situaci. Jestliže si někdo chce adoptovat nebo pořídit zvíře jakýmkoliv způsobem, musí si dopředu spočítat, kolik ho to bude stát peněz a jestli si to opravdu může dovolit,” říká Hana Janišová, předsedkyně Pražského spolku ochránců zvířat, který provozuje kočičí útulek Kocour Felix v Klecanech.

“Člověk musí našlapovat strašně opatrně. Musíte si rozmyslet, jestli na to máte, aby se nikdy nestalo, že byste toho pejska nebo kočičku vraceli. To je to nejhorší, co můžete udělat,” doplňuje ji herečka a moderátorka Alice Bendová, která si už čtyři pejsky z útulku adoptovala.

A jak se domácí mazlíček vybíral v rodině Milana Peroutky? “Mám pocit, že zvířátka v naší rodině k nám vždycky spíš přišla, než abychom si je vybírali. Tak to bylo třeba i v případě kocoura Vlasty, kterého můj taťka našel s dalšími koťátky někde na kraji lesa, a nějak si to tehdy kapela rozdělila. Vlasta je u nás už přes 10 let,” popisuje herec, moderátor a zpěvák Milan Peroutka, který si sám pořídil pejska z útulku.

Témata: Adopce, Domácí mazlíčci, Zvířata, kočky, domácí zvířátko, zvíře, Pes, kočka, domácí mazlíček, Alice Bendová, Hana Janišová, Útulek, Klecany, Úvodní video, Kocour Felix, Milan Peroutka, Pražský spolek ochránců, Pořízení, Návštěva, Mazlíček