Maminka.czKam s dětmi

Nemůžete se už dočkat lyžovačky? Máme 4 tipy, kam vyrazit na sjezdovky již tento nebo příští víkend

Simona Procházková 30.  11.  2023
Letošní zimní sezona se na horách pomalu, ale jistě rozjíždí, takže pokud již nyní přemýšlíte, kam se vydat za sněhem a lyžováním, máme pro vás několik tipů na místa, kde se spustí lanovky a vleky již za pár dní. Těšíte se?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

SkiResort Černá Hora – Pec

Již zítra, v pátek 1. prosince, zahájí lyžařskou sezonu ve SkiResortu Černá Hora – Pec v Krkonoších. Začíná se tradičně na Černé hoře, kde bude pro lyžaře připravena sjezdovka Anděl v plné délce (1400 m). A jistě potěší, že první dny se bude lyžovat za zvýhodněné ceny. Na Černé hoře i v Peci už napadlo téměř půl metru sněhu a dostatek vody po vytrvalých deštích umožňuje zasněžování. Od zítřka tedy bude v provozu vlek Anděl a kabinková lanovka Černohorský Express, která vyveze lyžaře na start sjezdovky z Janských Lázní. Po lyžování ji pak můžete využít také pro cestu zpět k parkovišti. Na Černé hoře se v pátek otevře také FordBar a na dolní stanici kabinkové lanovky bude v provozu půjčovna, lyžařská škola a také lyžařský servis. Přístupná bude samozřejmě i Stezka korunami stromů.

Pokud sem s ratolestmi zavítáte v sobotu 2. prosince, nenechte si ujít Mikulášskou nadílku v Aparthotelu Svatý Vavřinec v centru Pece pod Sněžkou. Dorazí sem Mikuláš, čert a anděl, aby odměnili drobnými dárečky hodné děti. Žádný strach, čert zůstane venku a bude dovnitř jen nahlížet. Chybět nebude ani mikulášská dílnička. V Peci by se vleky měly rozjet v sobotu 9. prosince a pro dospělé je pak právě tady ve Svatém Vavřinci na příští neděli 10. prosince připraven jednodenní workshop Wim Hof metody s instruktorem Filipem Zemanem. Pod jeho vedením se můžete věnovat dechovým cvičením, nastavení mysli a vědomému otužování. A vůbec nevadí, pokud jste otužování ještě nikdy nezkusili.

VIDEO: 7 nejhezčích jednodenních treků v Evropě

Dolní Morava

Už tuto sobotu 2. prosince si v Horském resortu Dolní Morava pod Kralickým Sněžníkem poprvé zalyžujete. Lyžování bude zahájeno na prvních třech kilometrech sjezdovek, přijeďte se nadechnout zimy, která tu po štědrém sněžení a mrazivých teplotách panuje. Plánovaný je provoz sjezdovek Slamník, Vyhlídková 1, Vyhlídková 2 a Kamila. Využít můžete atraktivních slev, akční cena celodenního skipasu je 590 korun pro dospělého, děti do šesti let jezdí zdarma. Jednou z novinek je široká rodinná sjezdovka Vyhlídková (šířka nejméně 25 metrů po celé délce) a také nejdelší sjezdovka v Česku s úctyhodnou délkou 3,7 km. Na jedno rozjetí brázdíte svah z nejvyššího bodu na vrcholu Slamník až do spodního areálu U Slona. Tam na děti čeká zpestření v podobě zábavné trati Snow Fun Trail s hracími prvky, klopenkami, terénními vlnami i dvěma tunely.

V Mamutíkově skiparku si mohou malí sjezdaři otestovat nové slalomové a interaktivní prvky, využít můžete i lyžařskou školu, kde naučí prvním krůčkům na lyžích dětičky už od tří let. Další letošní novinkou je herna Kids Fun Club přímo na sjezdovce, kde si mohou děti nejen během lyžování na chvíli odpočinout a pobavit se podle svých představ. A kdyby vám už byla venku zima, můžete se skočit ohřát do sauny ve Wellness hotelu Vista, kde se děti vydovádí v bazénu a dopřát si tam můžete i vynikající oběd nebo večeři, umění zdejších kuchařů je vyhlášené.

Na co nezapomenout před odjezdem na hory? Zapojte všechny a rozdělte si úkoly

Medvědín a Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně

Ve Špindlu vás letos čeká hned několik převratných novinek. Jedná se zejména o rozšířené modré sjezdovky, ale hlavně o dvě zbrusu nové sjezdovky, a to vše s nejnovějším systémem technického zasněžování. V této sezóně se rovněž dokončí první fáze plánovaného propojení obou částí oblíbeného špindlerovského areálu, což bude pro návštěvníky znamenat ještě větší komfort. Svatý Petr nabízí lyžařské zážitky naprostým začátečníkům i zkušeným a náročným sjezdařům. Velkým lákadlem je měřený úsek trati, kde zjistíte, jak jste na tom s rychlostí.

Na Medvědíně si pak zalyžujete na nenáročné modré sjezdovce i na dvou těžších červených, z nichž jedna patří se svými 60 metry mezi nejširší v Česku. Lyžařskou sezonu tady spustí v sobotu 9. prosince. Ve Špindlu máte bohaté možnosti vyžití a zábavy i mimo sjezdovky, navštívit můžete aquapark, vyzkoušet snowtubing nebo si užít adrenalin na nejdelší sáňkařské dráze u nás (v provozu bude podle aktuálních sněhových podmínek).

Skiareál Klínovec

Největší a nejmodernější lyžařské středisko v Krušných horách zahájí letošní sezonu v pátek 8. prosince. Spolu se německým areálem Fichtelberg vytváří Ski Klínovec ucelený InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec, který lyžařům nabízí 47 km sjezdovek. Nově byl též Klínovec propojen s areálem Neklid a také s Božím Darem. Otevřeno zde bude každý den od devíti do 16 hodin a těšit se můžete na parádní lyžovačku na upravených tratích, prozatím na sjezdovkách Dámská (modrá) a Pařezovka (červená), pokud budou sněhové podmínky a počasí příznivé, bude se příští víkend lyžovat také na sjezdovce Přemostěná. Brázdit svahy budete moci za zvýhodněné ceny skipasů, slevu můžete získat rovněž při nákupu sezónního skipasu.

5 super tipů na zimní výpravu za dobrodružstvím. Vyberte si, kam se s dětmi vydáte
Témata: Děti, Praktické rady, Dovolená s dětmi, Kam s dětmi, Za zábavou, Výlety, Cestujeme, lyže, Mikuláš, Anděl, Pec pod Sněžkou, Lyžovačka, Krkonoše, Špindlerův Mlýn, Filip Zeman, Pec, Svatý Vavřinec, Stezka koruna stromů, Boží dar, Špindl, Česká republika, Dolní Morava, Ski Klínovec, Lyžování, Wellness hotel Vista