Maminka.czBatole

Nepodceňujte opalovací krémy - úpal a spálení hrozí už na jaře!

Myslíte si, že stačí děti mazat opalovacími krémy jen na letní dovolené u moře, kde je slunce o dost palčivější než v našich zeměpisných šířkách? Velký omyl! Nejmenší potřebují kvalitní ochranu před UVA a UVB zářením již od chvíle, kdy na jaře přijde první oteplení!
4. 5. 2012
Nepodceňujte opalovací krémy - úpal a spálení hrozí už na jaře!

Právě ostré jarní slunce dokáže bledé dětské pokožce udělat šílenou paseku. V zimě bylo tělíčko plně zakryto a nyní je velmi citlivé, snadno se spálí a můžou se objevit i puchýřky a solární alergie. Je tedy nutné dítě mazat, mazat a mazat, zvláště pokud chodíte přes den ven na hřiště, kde je slunci vydáno zcela napospas. Vybírejte speciální krémy určené pro děti, které dokonale respektují dětskou citlivou pokožku, mají vyšší ochranný faktor. A protože se dítka rády koupou ve vodě, právě tato mléka jsou velmi odolná proti omytí a otěru. Stačí tedy drobečka natřít pouze jednou.

A protože mazání děti opravdu nemusí, považují ho dokonce za šíleně otravné a cukají se, je dobré pořídit praktické balení, jež aplikaci usnadní. Skvělé jsou přípravky ve formě spreje nebo nově komicky zabarvené. S nimi se dá nepopulární procedura proměnit v zábavnou hru! A jaké jsou letošní novinky v oblasti dětské opalovací péče? Máme pro vás pár skvělých tipů:

Photoerm Kid SPF 50+, Bioderma, 429 Kč

Zbrusu nový lehký krém od Biodermy má dokonce modrou barvu, což děti určitě zaujme. Na kůži ale zprůhlední! Poskytuje tu nejvyšší možnou ochranu a velmi snadno se vstřebává, což jistě oceníte. Vydrží celý den a není třeba jej nanášet znova ani po koupeli. Je vhodný pro děti od narození!


Sprej na opalování Pure & Sensitive OF 50+, Nivea, 385 Kč

Extra vodě odolné mléko ve spreji pro citlivou pokožku si jistě oblíbíte. Dokonalou ochranu zajišťuje účinná kombinace minerálních a chemických filtrů. Složení s mikrobiologickou stabilitou neobsahuje dráždivé, alergie způsobující látky. Je zcela bez parfémace, barviv a konzervačních látek!


Dětské mléko s velmi vysokou ochranou SPF 50+, Eucerin, 287 Kč

Výživné mléko s UVA/UVB filtry přijde vhod dětem s kožními problémy, jako je například atopický ekzém. Pokožku pěkně promastí a nedráždí. Též je extrémně odolný proti vodě!


Ambre Solaire Resisto SPF 30, Garnier, 250 Kč

Léty prověřené mléko na opalování od Garnier s nyní vylepšeným složením. Je dvakrát odolnější proti otěru a smytí vodou a navíc zabraňuje lepení písku, což je dokonalá vychytávka. Písek na kůži je totiž velmi nepříjemný. Přípravek je navíc barevný a tak dobře poznáte, kde jste ještě dítko nenamazala!

Témata: Děti, Zdraví, Těhotenství, Kojenec, Porod, Novorozenec, Batole, Předškolák, Školák, Krása a styl, Krém, Skvělý tip, Úpal, Chemický filtr, Opalovací krém
Mohlo by vás zajímat
Tipy na vánoční dárky pro miminka od narození do šesti měsíců
Maminka vydává pohádkovou knížku plnou krásných ilustrací Pohádky od Maminky
Gelové kapsle na praní do děských rukou nepatří. Děti nevidí rozdíl
Chodí k vašim dětem zoubková víla? Děti milují fantazii a imaginaci

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu