Maminka.czJóga

Nepřestávejte cvičit ani v těhotenství! Jóga podle trimestrů vám udělá dobře

Michaela LáchováČasopis Maminka 20.  3.  2021
Co trimestr, to změna na těle i na duši. Tak už to v těhotenství zkrátka chodí. Co vám ale zaručeně udělá dobře, ať už jste v jakékoli fázi očekávání miminka, je jóga. Stačí jen vědět, co si s ohledem na své bříško můžete dovolit. A my vám poradíme!


Jóga je stále velmi trendy. Kdo necvičí jógu, jako by nebyl. Taky vám to tak občas připadá? Jenže já vám něco povím: Není ještě dost trendy na to, jak moc dokáže proměnit naše životy k lepšímu. Jóga totiž není jen cvičení, umí toho s tělem i duší udělat nesmírně mnoho. A to i během těhotenství. Stačí jen jediné – chtít. 

Na své jógové cestě lehce tápajícího začátečníka jsem měla to štěstí potkat úžasnou ženu. Mámu tří dětí a lektorku jógy, která společně se svým manželem Danielem předává své hluboké znalosti a zkušenosti v oblasti tantrické hathajógy a ájurvédy, jež se snaží přenést do moderního světa (paulusyoga.cz). A společně jsme se tak rozhodly předat alespoň zlomek z těchto pokladů i vám. Protentokrát se zaměříme na jednotlivé trimestry těhotenství. 

PŘESVĚDČTE SE SAMA, JAK MOC VÁM JÓGA UDĚLÁ V TĚHOTENSTVÍ DOBŘE. KRISTÝNA PRO VÁS PŘIPRAVILA POZICE, KTERÉ MŮŽETE LIBOVOLNĚ STŘÍDAT, PŘITOM V NICH POSÍLÍTE A PROTÁHNETE TO, CO JE PRÁVĚ TŘEBA. 

Vyvarujte se po dobu celého těhotenství pozic, které vytvářejí tlak na břicho a stlačují dělohu. Příkladem jsou polohy na břiše a uzavřené rotace. Tak co, jste připravená? Pohodlně se oblékněte, připravte si podložku, sklenici s vodou a… Jdeme na to! 

Kristýna Paulus

Při sdílení jógy vycházím z kombinace principů ájurvédy a tantrické hathajógy. Moje lekce jsou dynamické, s cílem postupně skrze tělo vědomě vést dech k celkovému posílení, vitalizaci a znovunalezení spojení se sebou samotným. Sdílím techniky, které jsou prověřeny tisíciletou tradicí a které jsou předávány z učitele na žáka. Moje vlastní zkušenost z praktikování je, že úsilí na podložce mění kvalitu života mimo ni. Jsem zde pro ty, kteří jsou otevřeni žít v plnosti – změnit to, co je potřeba, a užívat si toho, co nám život nabízí. 

TIP NA VIDEO: Pokud jste již porodila, zajímá vás jak se vrátit zpět do své formy?

Témata: Časopis Maminka, Těhotenství, Jen pro maminku, První trimestr, Jóga, Cvičení, Pohyb, Břicho, PMS, Trimestr, Hrudník, Kotník, Stehno, Sval, Rameno, Soustředění
Mohlo by vás zajímat
Nové miminko v rodině? Žárlivost je přirozená. Na co dát pozor?
Procházková Simona
Rodina a vztahy
Veronika Arichteva potvrdila těhotenství: "Bude prdel," napsala
kog
Slavné maminky
GALERIE: Mámy v plavkách se nestydí ukázat. Každou z nich totiž zdobí milované děti
Mrázková Dita
Jen pro maminku
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Jak rychle utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který zabere hned!
Kojenec
To je ale bříško! Podívejte se na těhotenství s trojčaty týden po týdnu!
Kolinová Gabriela
Těhotenství
Otěhotněla, aniž by kdy měla sex. Syna s Downovým syndromem miluje
Blesk pro ženy
Vaše příběhy