Maminka.czJóga

Nepřestávejte cvičit ani v těhotenství! Jóga podle trimestrů vám udělá dobře

, Časopis Maminka
20. 3. 2021
Co trimestr, to změna na těle i na duši. Tak už to v těhotenství zkrátka chodí. Co vám ale zaručeně udělá dobře, ať už jste v jakékoli fázi očekávání miminka, je jóga. Stačí jen vědět, co si s ohledem na své bříško můžete dovolit. A my vám poradíme!


Jóga je stále velmi trendy. Kdo necvičí jógu, jako by nebyl. Taky vám to tak občas připadá? Jenže já vám něco povím: Není ještě dost trendy na to, jak moc dokáže proměnit naše životy k lepšímu. Jóga totiž není jen cvičení, umí toho s tělem i duší udělat nesmírně mnoho. A to i během těhotenství. Stačí jen jediné – chtít. 

Na své jógové cestě lehce tápajícího začátečníka jsem měla to štěstí potkat úžasnou ženu. Mámu tří dětí a lektorku jógy, která společně se svým manželem Danielem předává své hluboké znalosti a zkušenosti v oblasti tantrické hathajógy a ájurvédy, jež se snaží přenést do moderního světa (paulusyoga.cz). A společně jsme se tak rozhodly předat alespoň zlomek z těchto pokladů i vám. Protentokrát se zaměříme na jednotlivé trimestry těhotenství. 

PŘESVĚDČTE SE SAMA, JAK MOC VÁM JÓGA UDĚLÁ V TĚHOTENSTVÍ DOBŘE. KRISTÝNA PRO VÁS PŘIPRAVILA POZICE, KTERÉ MŮŽETE LIBOVOLNĚ STŘÍDAT, PŘITOM V NICH POSÍLÍTE A PROTÁHNETE TO, CO JE PRÁVĚ TŘEBA. 

Vyvarujte se po dobu celého těhotenství pozic, které vytvářejí tlak na břicho a stlačují dělohu. Příkladem jsou polohy na břiše a uzavřené rotace. Tak co, jste připravená? Pohodlně se oblékněte, připravte si podložku, sklenici s vodou a… Jdeme na to! 

Kristýna Paulus

Při sdílení jógy vycházím z kombinace principů ájurvédy a tantrické hathajógy. Moje lekce jsou dynamické, s cílem postupně skrze tělo vědomě vést dech k celkovému posílení, vitalizaci a znovunalezení spojení se sebou samotným. Sdílím techniky, které jsou prověřeny tisíciletou tradicí a které jsou předávány z učitele na žáka. Moje vlastní zkušenost z praktikování je, že úsilí na podložce mění kvalitu života mimo ni. Jsem zde pro ty, kteří jsou otevřeni žít v plnosti – změnit to, co je potřeba, a užívat si toho, co nám život nabízí. 

TIP NA VIDEO: Pokud jste již porodila, zajímá vás jak se vrátit zpět do své formy?

Maminka ROKU 2021
Témata: Těhotenství, Časopis Maminka, Jen pro maminku, Jóga, Cvičení, Pohyb, Břicho, Trimestr, PMS, Sval, Stehno, Kotník, Rameno, Hrudník

Mohlo by vás zajímat
Dcera je naše "začarovaná" princezna, říká maminka Hrdinka 2018. Její životní příběh chytá za srdce
To je ale bříško! Podívejte se na těhotenství s trojčaty týden po týdnu!
Emma Smetana je podruhé maminkou. Výběrem jména opět šokovala!
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
V cizím těle: Těmhle slavným kráskám odnosila a porodila dítě náhradní matka
Zemřel princ Philip, manžel britské královny Alžběty II. Modrá krev dál koluje v jeho pravnoučatech
Největší galerie porodních fotek, jakou jste viděli. Pozor, je to dojímavé a občas syrové
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra

Horoskopy

Býk Venuše v báječném sextilu s Neptunem, a proto nadchází ideální čas na usmiřování. Pokud řešíte s…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Irena, Bernadeta, Irini

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné