Maminka.czJóga

Nepřestávejte cvičit ani v těhotenství! Jóga podle trimestrů vám udělá dobře

Michaela Láchová 20.  3.  2021
Co trimestr, to změna na těle i na duši. Tak už to v těhotenství zkrátka chodí. Co vám ale zaručeně udělá dobře, ať už jste v jakékoli fázi očekávání miminka, je jóga. Stačí jen vědět, co si s ohledem na své bříško můžete dovolit. A my vám poradíme!


Jóga je stále velmi trendy. Kdo necvičí jógu, jako by nebyl. Taky vám to tak občas připadá? Jenže já vám něco povím: Není ještě dost trendy na to, jak moc dokáže proměnit naše životy k lepšímu. Jóga totiž není jen cvičení, umí toho s tělem i duší udělat nesmírně mnoho. A to i během těhotenství. Stačí jen jediné – chtít. 

Na své jógové cestě lehce tápajícího začátečníka jsem měla to štěstí potkat úžasnou ženu. Mámu tří dětí a lektorku jógy, která společně se svým manželem Danielem předává své hluboké znalosti a zkušenosti v oblasti tantrické hathajógy a ájurvédy, jež se snaží přenést do moderního světa (paulusyoga.cz). A společně jsme se tak rozhodly předat alespoň zlomek z těchto pokladů i vám. Protentokrát se zaměříme na jednotlivé trimestry těhotenství. 

PŘESVĚDČTE SE SAMA, JAK MOC VÁM JÓGA UDĚLÁ V TĚHOTENSTVÍ DOBŘE. KRISTÝNA PRO VÁS PŘIPRAVILA POZICE, KTERÉ MŮŽETE LIBOVOLNĚ STŘÍDAT, PŘITOM V NICH POSÍLÍTE A PROTÁHNETE TO, CO JE PRÁVĚ TŘEBA. 

Vyvarujte se po dobu celého těhotenství pozic, které vytvářejí tlak na břicho a stlačují dělohu. Příkladem jsou polohy na břiše a uzavřené rotace. Tak co, jste připravená? Pohodlně se oblékněte, připravte si podložku, sklenici s vodou a… Jdeme na to! 

Kristýna Paulus

Při sdílení jógy vycházím z kombinace principů ájurvédy a tantrické hathajógy. Moje lekce jsou dynamické, s cílem postupně skrze tělo vědomě vést dech k celkovému posílení, vitalizaci a znovunalezení spojení se sebou samotným. Sdílím techniky, které jsou prověřeny tisíciletou tradicí a které jsou předávány z učitele na žáka. Moje vlastní zkušenost z praktikování je, že úsilí na podložce mění kvalitu života mimo ni. Jsem zde pro ty, kteří jsou otevřeni žít v plnosti – změnit to, co je potřeba, a užívat si toho, co nám život nabízí. 

TIP NA VIDEO: Pokud jste již porodila, zajímá vás jak se vrátit zpět do své formy?

Témata: Těhotenství, Časopis Maminka, Jen pro maminku, První trimestr, Cvičení, Jóga, Pohyb, PMS, Kotník, Stehno, Soustředění, Sval, Překlad, Břicho, Hrudník, Trimestr, Rameno
Mohlo by vás zajímat
GALERIE: Přáli si pro dceru sourozence a dočkali se paterčat! Jak žije rodina, kterou milují celé Spojené státy?
Formánková Simona
Instagram
GALERIE: Cigareta po porodu, jízda bez autosedačky? Retro fotky ukazují, co by se dnes už určitě nestalo!
Formánková Simona
Galerie
Herečka Kristýna Hrušínská: Náš Vojta by chtěl být momentálně buď Hurvínek, nebo Belmondo
Mrázková Dita
Slavné maminky
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Bára Poláková a Pavel Liška mají dcery v neobvyklé střídavé péči. „Pro děti je to lepší varianta,” míní psycholog
Víchová Tereza
Slavní rodiče
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Ewě Farne druhé těhotenství neuvěřitelně sekne! Začala jsem si svého těla opravdu vážit, přiznala zpěvačka
Mrázková Dita
Slavné maminky