Maminka.czKam s dětmi

Neseďte o víkendu doma

Iva Endrychová 19.  6.  2015
Přinášíme opět tipy, kam vyrazit s dětmi za zábavou a někdy i poučením. A určitě nezapomeňte ani na akci Pojď ven s maminkou!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pojď ven s maminkou!

Podrobnosti k akci, která proběhne v neděli 21. června v Centrálním parku na pražském Pankráci najdete TADY

Svatojánské slavnosti

Za přírodní akcí můžete vyrazit na Vlčí horu v oblasti malebného Českého Švýcarska. Koná se tam již jedenáctý ročník Svatojánských slavností. 

Na sobotu 20. června je připraven bohatý program pro malé i velké – hudba, divadlo, odborné přednášky, tvůrčí dílny, trh řemesel a regionálních výrobků. Těšit se tak můžete na vystoupení hudebního dua Josef Šponiar a Kuba Čapka, česko-norského ethnojazzového tria Deshane – či na divadelní představení O třech kůzlátkách a pohádku Datlování.

Pravidelně se také budou konat komentované prohlídky bylinkové zahrádky, vyzkoušet si můžete třeba laboratoř v přírodě, zkusit zručnost v některých dílničkách či si dopřát voňavou masáž.

Svatojánské slavnosti bylin připravilo Občanské sdružení Nobilis Tilia. Svatojánské slavnosti bylin se budou konat v areálu společnosti Nobilis Tilia s. r. o., který najdete nedaleko městečka Krásná Lípa, v obci Vlčí Hora – mapa zde. Loňský ročník navštívilo přes tři tisíce lidí.

Klepněte pro větší obrázek

Běhání chmury zahání

Máte chuť se proběhnout v Krkonoších? Zveme vás na TRAIL RUNNING, kdy si užijete běhání v krásných terénech a můžete vyzkoušet pořádné běžecké vybavení od značky Salomon a dalších. Kdy? V neděli 20. června 2015. Sraz účastníků je v 10 hodin u obchodu Intersport v Peci pod Sněžkou.

Krátkou trasu zvládnou i začátečnice, děti se naučí metodikou běhu v přírodě.  

Klepněte pro větší obrázek  

Reebok Yoga Sensation

Síla jógy, její klid a hluboká radost zasáhne každého, kdo přijde v neděli 21. června do o2 arény na Reebok Yoga Sensation. Na jednom místě poznáte to nejlepší ze světové jógy, zažijete unikátní spojení různých stylů, instruktorů, tradice a moderního vnímání jógy. Už druhý ročník úspěšného festivalu jógy pořádá Reebok v rámci své kampaně Be More Human.

Vstupenky v ceně 590 Kč jsou v prodeji v síti Ticketportal. Každý účastník dostane v o2 aréně ke vstupence stylovou jógamatku zdarma jako dárek.

Bitva v Nižboru

V sobotu 20. června můžete zavítat do středočeského Nižboru. V areálu zámku je pro vás připraven rytířský turnaj, výstava veteránů a vojenské techniky US-Army z období druhé světové války. Můžete se podívat i na výstavu nazvanou Vojsko a zbraně z období první světové války a také si prohlédnout výbavu prvorepublikového četnictva. 

Dny Jeruzaléma

V neděli 21. června startují v Praze a Plzni dny Jeruzaléma. Jde o multikulturní festival, jehož cílem je v České republice prostřednictvím tamních umělců zprostředkovat realitu Jeruzaléma, města, ke kterému se celkově vztahuje naše evropská kultura. Letošní ročník se uskuteční v Plzni od 19. do 20. června a pak v rámci ozvěn v Praze od 21. do 23. června.

Připraven je atraktivní program pro různorodá publika a věkové kategorie – vedle výstavy volného umění a designu Identita například také filmové projekce, koncert jeruzalémského hip hopu, zajímavé přednášky, workshopy. Návštěvníci festivalu mohou okusit speciality jeruzalémské kuchyně palestinského a izraelského šéfkuchaře, zhlédnout koprodukční taneční představení v choreografii Sofie Krantz a devíti českých tanečníků či navštívit Jeruzalémskou kavárnu.

Více informací najdete na www.daysofjerusalem.com

Švédské oslavy letního slunovratu v Brně

První letní víkend se bude v brněnském Avion Shopping Parku slavit Slunovart. Tentokrát můžete poznat i to, jak se slaví ve Švédsku, protože se bude slavit i v obchodním domě IKEA

Celý víkend se návštěvníci budou moci těšit například na hudební vystoupení skupiny ABBA revival, velký švédský piknik plný severských dobrot zdarma, unikátní dětský program plný her, pohádek a workshopů, výstavu o Midsommaru či speciální letní soutěž o poukázky k nákupu. A co víc – pravou letní atmosféru navodí ochutnávka čerstvých jahod, kterých se během víkendu v prostorách celého obchodního centra rozdá na 300 kg!

Den otců ve Stromovce

Třetí červnová neděle patří všem otcům a při té příležitosti se v Praze i po celé České republice chystá zajímavá akce věnovaná právě jim. Neformální happening Tátafest. Akce, kterou již po deváté pořádá Liga otevřených mužů a Unie center pro rodinu opět nabídne nabitý program. V tomto ročníku se zaměří mimo jiné na pěstounskou péči a kampaň „Hledáme rodiče“.

V Praze proběhne Tátafest 21. června od 12 do 20 hodin v prostorách restaurace Šlechtovka v parku Stromovka. Návštěvníci se mohou těšit například na koncert Lenky Dusilové a také na to, že si pochutnají na výborném občerstvení nebo se zabaví řadou dalších aktivit: na místě si mohou vyzkoušet lezeckou stěnu, zažít workshop bubnování, prohlédnout si výstavu motorek Harley-Davidson nebo si oddechnout a pobavit se v adrenalinovém koutku s autodráhami a autíčky Hot Wheels.

Připravena bude tombola se zajímavými výhrami od partnerů akce a pěknou cenu si odnese i Táta roku. Pokud s sebou vezmete děti, jistě si rády pohrají s angličáky a autodráhami v Hot Wheels zóně, kde si budou moci i zasoutěžit.  Těšit se mohou také na stavění největší autodráhy nebo na Hot Wheels závody. A tátové si u autíček a drah mohou zavzpomínat na svá dětská léta.  Po skončení programu bude následovat afterparty v kavárně Nudný otec.

Témata: Kam s dětmi, Maminka cestuje, angličáky, Den otců, Dílnička, Liga, Slunovrat, Harley-Davidson, Tombola, Krásná Lípa, Víkend, Liga otevřených mužů, Pankrác, Letní slunovrat, Lípa, Dětský program, Nabitý program, Atraktivní program, Hot Wheels, Poukázky, Loňský ročník, Projekce, Autodráha, Bubno, Dom

Video