Maminka.czSlavné maminky

Nestárnoucí Julia Roberts slaví 56. narozeniny. S manželem často dovádí a jejich děti si musí umět uvařit i vyprat

Dita Mrázková 29.  10.  2023
Vypadá na čtyřicet, pořád se usmívá a v Hollywoodu stále platí za jednu z největších hvězd. Ona si ale nejvíc užívá roli mámy a manželky. Oslavenkyně Julia prozradila recept na šťastné manželství i na to, jak hravě zvládnout výchovu tří dětí.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kdo by neznal jeden z nejromantičtějších hollywoodských filmů všech dob Pretty Woman? Která z dospívajících dívek nesnila o princi na bílém koni v podání fešáka Richarda Gerea, který dobyl srdce krásné Vivian alias Julie Roberts?

VIDEO: Páry, které se daly dohromady během natáčení 

Od té doby patří herečka mezi hollywoodské ikony. Hvězdné manýry ani žádné skandály u ní ale rozhodně nenajdete. S manželem Danym tvoří pár už jednadvacet let a vychovávají spolu celkem tři děti. Dvojčata Hazel a Phinnaeus, kterého doma oslovují Finn, loni oslavila dospělost, synovi Henrymu je šestnáct. Rodina žije v klidné části San Franciska obklopená přírodou, kterou prý jejich děti zbožňují. 

Jaký recept na šťastné manželství herečce zabírá? "U nás funguje dovádění. Hodně dovádění a líbání," prozradila v rozhovoru pro magazín People.

Klepněte pro větší obrázek

Dnes už dospělá dvojčata i šestnáctiletý Henry viděli svou mámu v každém z jejích filmů, vždycky tomu tak ale nebylo. Julia během tiskové konference k filmu Sněhurka, ve kterém hrála zlou královnu, prozradila, že své tři tehdy malé děti dívat se na pohádku nenechala. "Myslím, že jsou ještě malé na to, aby mě viděly v této roli. Ostatně, u nás doma máme přísný režim, co se týče sledování televize," nechala se slyšet herečka.

Pro televizní pořad Good Morning America Julia pro změnu zavzpomínala na své dětství. "S ohledem na to, jaké jsem sama měla dětství, vychováváme naše tři děti tak, aby se nikdy nemusely trápit starostmi, jaké jsem mívala já. Zároveň ale musí vědět, jak si ustlat postel, vyprat a uvařit. To jsou naprosté základy!"

Klepněte pro větší obrázek

Ale nemyslete si, i taková star, jakou Julia je, o sobě coby mámě někdy zapochybuje.  "Někdy se mě zmocní strach, že něco pokazím," přiznala v jednom ze starších rozhovorů.

V roce 2018 zavzpomínala v rozhovoru s moderátorkou Oprah Winfrey na to, jak ji pobavilo, když její děti začaly vnímat, že je jejich máma známá. "A to jsi slavnější než Taylor Swift?" nechápal prý syn Finn. 

Základem fungování rodinného života je podle hereččiných slov mimo jiné i to, že nikdy nepodlehla iluzi, že je slavná a že ji zná celý svět. "Tím největším splněným snem je život, který jsem vybudovala s manželem a našimi dětmi. To je ta nejlepší věc na světě – vrátit se za nimi na konci dne domů. Když nepracuji, je rodina moje práce na plný úvazek. Samozřejmě že to není každý den procházka růžovou zahradou, ale přináší mi to spoustu radosti," nechala se slyšet čerstvě šestapadesátiletá ikona.

Julia Roberts & George Clooney: Nerozluční parťáci ve filmu i soukromí. Jak hercova dvojčata oslovují slavnou tetičku?
Témata: Děti, Slavní rodiče, Láska a vztahy, Galerie, Slavné maminky, Mateřství, Životy slavných, Výchova, Rodičovství, Dvojčata, Dcera, herečka, Syn, Děti slavných, Celebrity, Sourozenci, mateřská láska, Inspirativní ženy, ikona, Dvojča, Hollywood, narozeniny, idol, Danny Moder, Julia Roberts