Maminka.czVýživa a stravování

Nezapomínejte na mrkev, je zdravá a v kuchyni vynikající. Zkuste naše recepty

Jana Chmelíková 23.  7.  2017
Co by to bylo za léto bez mladé a sladké karotky? Je sama o sobě chuťově natolik výrazná, že ji stačí lehce popostrčit a stane se z ní vítaná hlavní ingredience. Nevěříte?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Těstoviny s mrkví a piniovými oříšky

4 porce, 25 minut

Potřebujeme: 400 g špaget nebo jiných dlouhých těstovin, sůl a pepř, 50 g rozinek, 300 g mrkve, 2 lžíce másla, 2 jarní cibulky, 50 g piniových oříšků, 1 lžičku krupicového cukru, olivový olej podle potřeby

Těstoviny uvařte v osolené vodě na skus. Rozinky namočte do vody. Očištěnou mrkev nakrájejte na nudličky a zpěňte na másle. Vmíchejte nakrájenou nať jarní cibulky, oříšky a scezené rozinky. Podle chuti trochu doslaďte. Smíchejte s mrkví a nakonec i s uvařenými těstovinami. Pokud budou těstoviny příliš suché, přidejte trochu oleje.

Náš tip: Máte-li v ledničce zbytky zeleniny, přidejte ji. Pórek nakrájený na kolečka zpěňte s mrkví na másle, růžičky brokolice oblanšírujte. Použít můžete v podstatě cokoli.

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Výživa a stravování, Časopis F.O.O.D., Řím, Moučkový cukr, Exotický nádech, Kokos, Nádech, Piniový oříšek, Citronová šťáva, Kmín, Mašle, Lněné semínko, Pepř, Pečicí papír, Jablečná přesnídávka, Krupicový cukr, Tučný sýr, Čerstvý zázvor, Pečící papír, Jemný krém, Plech, Mrkev, Ňadro, Lžička, Semínko

Video