Maminka.czBatole

Nezkrotné a divoké batole? Zabavte ho prací a budete mít chvilku klidu!

9. 10. 2019
Nezkrotné a divoké batole? Zabavte ho prací a budete mít chvilku klidu!
Jste majitelkou živého, temperamentního a akčního potomka, který se nikdy neunaví a nepřetržitě vyžaduje vaši společnost a pozornost? Prozradíme pár nápadů, jak ho spolehlivě zabavíte, abyste mohla uvařit, poklidit nebo si prostě jen vypila (alespoň čas od času) kávu ještě teplou.

Poznáváte některý z těchto scénářů? Je půl šesté večer, potřebujete připravit večeři pro celou rodinu a svačiny na další den, váš mrňous vám ale visí na noze a dožaduje se – čehokoli, co ho zrovna napadne. Nebo si zoufale potřebujete zavolat do banky, k lékaři nebo servisnímu technikovi kvůli nefungujícímu připojení k internetu, zatímco brunátný dvouletý vzteklounek řve jako pominutý, kdykoli se pokusíte promluvit do telefonu. Pokoušíte se v rychlosti vyžehlit pár kousků oblečení nebo pověsit prádlo, jenže z kuchyně nebo pokojíčku se co dvě vteřiny vytrvale ozývá „mamíííí“ patřičně vysokým a uši drásajícím tónem…Neztratit nervy bývá v takových okamžicích někdy až nadlidským výkonem. Dříve, než ho vykrákáte za vlasy nebo použijete roubík, vyzkoušejte tyto způsoby, jak robátko rozptýlit a odlákat jeho enormní zájem o vaši osobu jiným směrem.

Těžký život s děckem! Na tohle vás nepřipraví žádné knihy o rodičovství!
  • Přitáhněte bytelnou jídelní židli až ke kuchyňskému dřezu, naplňte ho vlažnou vodou, do které přidáte trochu mycího prostředku na nádobí (pokud zvolíte variantu s umyvadlem v koupelně, pak přidejte pár kapek tekutého mýdla nebo sprchového gelu), aby se vytvořila hromada bublinek. K tomu přidejte pár plastových kelímků, lžiček a hlavně – kartáček. Bonusem bude vyčištěný dřez i jeho blízké okolí, nejspíše rovněž umytá podlaha.
  • Děti zbožňují bunkry a schovávačky. Posbírejte po celém bytě polštářky, deky, plédy a přikrývky a vybudujte z nich pořádně velkou pevnost s průlezem uprostřed pokoje. Nebo jednoduše přehoďte přes jídelní stůl velkou deku a pozvěte ratolest do domečku pro skřítky, kam si může donést oblíbená plyšová zvířátka a všechny panenky a ukrýt se společně s nimi před pohádkovým drakem. Zabere vám to minutku a efekt stojí za to.
  • V každé domácnosti se najde alespoň jedna zapomenutá obrovská kartonová krabice (od televizoru, vysavače nebo nově pořízené skříně), tak prozkoumejte sklep a komoru, určitě ji najdete. Pak už stačí jen připravit dostatek pastelek nebo vodových barev a štětců a o zábavu je postaráno. Na podlahu se hodí rozprostřít omyvatelný plastový ubrus nebo kus igelitové folie, kdyby se malý umělec až příliš rozvášnil.
  • V rychlosti vyběhněte ven a posbírejte košík „přírodních materiálů“. Dozajista najdete před domem a na zahradě dostatek spadaných barevných listů, ořechů, kaštanů, šišek, kamínků a klacíků. Přesypejte je do neprůhledné tašky a nechte zvídavé batolátko, ať postupně překvapeně vytahuje jednu věc po druhé a zjišťuje, jaké poklady získalo a co se s nimi dá všechno podnikat. Překvapí vás, jak hluboce se do této objevitelské činnosti může zabrat. A na jak dlouho!
Batole a domácí mazlíček: Nikdy je nenechávejte spolu bez dozoru!
  • Do velké plastové mísy naházejte pár kostek ledu a nechte prcka, ať sleduje, co se s nimi děje a jak se pomalu rozpouštějí.
  • Linecké nebo sušenkové těsto máte hotové během pár minut a udělá velkou službu. Rozválejte ho na kuchyňské lince na plát, vyndejte vánoční vykrajovátka a plastový nožík a nechte prďolu tvořit. Vlastnoručně vyrobené kousky pak upečte a originální cukroví ke svačince je na světě. A uvidíte, jak bude autor pyšný na své dílo!
  • Nachystejte koš plný nespárovaných ponožek všech členů rodiny a nechte dítko, ať je roztřídí podle barev a najde vždy dvě stejné do páru. I když nejspíš nebude příliš úspěšné, stoprocentně ho to bude bavit.
  • Perfektní službu prokáže hromádka starých časopisů, které už máte přečtené a připravené k odnesení do tříděného odpadu. Barvy a obrázky jsou obrovským lákadlem a tenký papír se tááák snadno trhá a škube na cucky!
Sourozenecké předplatné - únor 2020
Témata: Děti, Batole, Péče o dítě a jeho výchova, Rodina, Hry pro děti, Deka, Skříň, Dřez, Ubrus, Pár nápadů, Podlaha, Internet

Mohlo by vás zajímat
Babička upřednostňuje jedno vnouče. Podle vědců za to mohou i geny
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Obula jsem podpatky a vyrazila si. Mé staré já stále existuje, jásá Marie Doležalová
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Tereza Ramba to schytala od matek. Kvůli nosítku! Co jí píše Třeštíková?
Malý Alexandr se narodil bez očí a nyní čeká na adopci. Jeho máma se ho zřekla
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Narodí se holka, nebo kluk? Kdy se pozná pohlaví dítěte?

Horoskopy

Vodnář V posledních dnech jste tahouny firmy. Nikdo nepochybuje o vašich schopnostech. Dokonce můžete počítat…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alexandr, Alexander, Laila

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné