Maminka.czGalerie

Nic roztomilejšího dnes neuvidíte! Tohle jsou nejkrásnější fotky novorozených miminek

22. 4. 2021
Focení čerstvě narozených miminek je velmi populární a oblíbené. Téměř každá máma touží mít na památku krásné snímky svého vytouženého uzlíčku. Hledáte inspiraci, jak nejlépe zvěčnit vlastní robátko, dokud je tak sladké a roztomilé? Více než 50 originálních, něžných i vtipných fotek novorozených miminek najdete v naší velké galerii. Podívejte se.

Stylizované portréty novorozenců mají zachytit jedinečnost těch krásných okamžiků, kdy přijde na svět nový človíček. Plánujete také zvěčnit ty rychle pomíjivé chvíle, než vaše děťátko povyroste (a začne vyžadovat kapesné a nový mobil)? Bohatou inspiraci najdete v naší galerii.

Fotografování novorozenců není vůbec snadným úkolem, to vám potvrdí každý profesionální fotograf. Je potřeba dávat extrémně dobrý pozor, aby se bezbranný kojenec nezranil, nespadl, nepoškrábal nebo neuhodil. Bezpečí a nepřetržitá ostražitost jsou tedy na prvním místě. Navíc nikdy předem nevíte, v jaké bude miminko zrovna náladě. Většina fotografů i rodičů, kteří s focením novorozenců již mají zkušenost, dobře ví, že několikadenní drobečci nespolupracují tak, jak by si okolí představovalo. Začnou se rozčilovat, usedavě plakat, šklebit nebo jednoduše usnou v nejméně vhodný okamžik. A naopak, když potřebujete, aby sladce spinkali, hlasitě protestují a očička zkrátka nezavřou ani na vteřinu.

Když se prarodiče poprvé vidí s vnoučaty. Něžné a dojemné setkání!

Novorozence je proto nejlepší fotografovat zhruba týden až 14 dní po narození. V tento čas miminko ještě hodně a často spinká, pro fotografa je tak snadnější ho zvěčnit tak, jak potřebuje. Navíc se rádo a zcela přirozeně samo choulí do poloh, ve kterých bylo zvyklé v maminčině bříšku před narozením.

Profesionální fotograf má v ateliéru běžně k dispozici potřebné rekvizity, které při práci používá. Pokud si přejete vyfotit ratolest s nějakými vlastními nebo specifickými „doplňky“, vezměte si je na focení s sebou nebo se předem domluvte s fotografem, zda je dokáže sehnat. Co nezapomenout přibalit? Pro novorozené miminko náhradní plenky a oblečení, ve kterém ho budete chtít vyfotografovat. V případě, že se budete chtít s děťátkem fotit i vy sami, upozorněte fotografa předem, poradí, jaké barvy oblečení byste si měli nachystat.

FOTO: Istock.com, Instagram, Facebook

VIDEO: Máma se chlubí miminkem, které porodila nevlastnímu synovi

Tatínci u porodu: Intimní fotky ukazují, jaké jsou jejich první reakce
Emoce a detaily z nevídané blízkosti! Nejlepší porodní fotky roku 2021
Být tátou holčičky dá zabrat. Podívejte se na fotky, co všechno musí muži vytrpět
Maminka Den matek
Témata: Děti, Novorozenec, Kojenec, Miminko, Mateřství, Galerie, Miminko, Instagram, Fotografie, Inspirace, Focení, Uzlíček, Fotograf, Facebook, Fotka, Nejkrásnější fotka, Narozené miminko, VELKÁ GALERIE

Mohlo by vás zajímat
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
Čtvrté dítě? Princ William už další nechce, prozradila vévodkyně Kate. Proč?
Moderátorka Monika Leová: "Málem jsem porodila doma!"
Archie má dnes narozeniny. Jaké přání přišlo z královského paláce?
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Sedmé dítě jen tak do počtu? Ekonomka Markéta Šichtařová trhá rekordy!
To s námi bude už napořád?! Ne, tyhle děti ze svého sourozence vážně radost nemají!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné