Maminka.czGalerie

Nic roztomilejšího dnes neuvidíte! Tohle jsou nejkrásnější fotky novorozených miminek

Simona Procházková 22.  4.  2021
Focení čerstvě narozených miminek je velmi populární a oblíbené. Téměř každá máma touží mít na památku krásné snímky svého vytouženého uzlíčku. Hledáte inspiraci, jak nejlépe zvěčnit vlastní robátko, dokud je tak sladké a roztomilé? Více než 50 originálních, něžných i vtipných fotek novorozených miminek najdete v naší velké galerii. Podívejte se.

Stylizované portréty novorozenců mají zachytit jedinečnost těch krásných okamžiků, kdy přijde na svět nový človíček. Plánujete také zvěčnit ty rychle pomíjivé chvíle, než vaše děťátko povyroste (a začne vyžadovat kapesné a nový mobil)? Bohatou inspiraci najdete v naší galerii.

Fotografování novorozenců není vůbec snadným úkolem, to vám potvrdí každý profesionální fotograf. Je potřeba dávat extrémně dobrý pozor, aby se bezbranný kojenec nezranil, nespadl, nepoškrábal nebo neuhodil. Bezpečí a nepřetržitá ostražitost jsou tedy na prvním místě. Navíc nikdy předem nevíte, v jaké bude miminko zrovna náladě. Většina fotografů i rodičů, kteří s focením novorozenců již mají zkušenost, dobře ví, že několikadenní drobečci nespolupracují tak, jak by si okolí představovalo. Začnou se rozčilovat, usedavě plakat, šklebit nebo jednoduše usnou v nejméně vhodný okamžik. A naopak, když potřebujete, aby sladce spinkali, hlasitě protestují a očička zkrátka nezavřou ani na vteřinu.

První setkání s vnoučaty: Podívejte se na nejdojemnější okamžiky pro prarodiče

Novorozence je proto nejlepší fotografovat zhruba týden až 14 dní po narození. V tento čas miminko ještě hodně a často spinká, pro fotografa je tak snadnější ho zvěčnit tak, jak potřebuje. Navíc se rádo a zcela přirozeně samo choulí do poloh, ve kterých bylo zvyklé v maminčině bříšku před narozením.

Profesionální fotograf má v ateliéru běžně k dispozici potřebné rekvizity, které při práci používá. Pokud si přejete vyfotit ratolest s nějakými vlastními nebo specifickými „doplňky“, vezměte si je na focení s sebou nebo se předem domluvte s fotografem, zda je dokáže sehnat. Co nezapomenout přibalit? Pro novorozené miminko náhradní plenky a oblečení, ve kterém ho budete chtít vyfotografovat. V případě, že se budete chtít s děťátkem fotit i vy sami, upozorněte fotografa předem, poradí, jaké barvy oblečení byste si měli nachystat.

FOTO: Istock.com, Instagram, Facebook

VIDEO: Máma se chlubí miminkem, které porodila nevlastnímu synovi

Tatínci u porodu: Intimní fotky ukazují, jaké jsou jejich první reakce
Emoce a detaily z nevídané blízkosti! Nejlepší porodní fotky roku 2021
GALERIE: Být tátou holčičky dá někdy zabrat. Podívejte se, co všechno musí muži vytrpět
Témata: Novorozenec, Mateřství, Galerie, Kojenec, Děti, Miminko, Miminko, Instagram, Fotografie, Cassandra, Bea, Nejkrásnější fotka, Inspirace, Fotka, Facebook, Chelsea, Narozené miminko, Focení, Fotograf, Uzlíček, VELKÁ GALERIE
Mohlo by vás zajímat
Budou vás v těhotenství bolet záda? Prozradí to tvar vašeho bříška
Láchová Michaela
Těhotenství
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
Modelka Adriana Sklenaříková oslavila padesátiny. Vymodleného dítěte se dočkala až ve 46 letech!
Mrázková Dita
Slavné maminky
GALERIE: 34 vánočních retro ozdob. Měli jste je na stromečku také?
Formánková Simona
Vánoce
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Christina Ricci, Kylie Jenner, Rosie Huntington-Whiteley v očekávání. Nadělí slavným kráskám miminko přímo Ježíšek?
Mrázková Dita
Slavné maminky
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus