Maminka.czSlavné maminky

Nikdy jsem nechtěla být těhotná ani mít děti, otevřeně přiznala šestinásobná máma a herečka Angelina Jolie

Dita Mrázková 19.  10.  2023
Madox, Pax, Zahara, Shiloh, Knox, Vivienne. Tři adoptované a tři vlastní děti kdysi slavného páru "Brangelina". Před čím právě ony zachránily jednu z nejkrásnějších hereček současnosti? A co na adresu svých dětí řekla slavná Angelina?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

První z adoptovaných dětí americké herečky je dnes už dvaadvacetiletý Madox, kterého Angelina adoptovala v roce 2002 ze sirotčince v Kambodži. Druhého syna Paxe coby pětiletého adoptovala v roce 2007 z Vietnamu.

Počin vzbudil velký rozruch, protože Vietnam nepovoloval adopci nesezdaným párům, takže Angelina adoptovala chlapce sama, Brad Pitt se k ní přidal o rok později, v době, kdy už byli manželé. Africkou dívenku Zaharu, která letos oslavila osmnáctiny, adoptovala herečka později.

VIDEO: HEREČKA ANGELINA JOLIE A JEJÍ DCERY NA FILMOVÉM FESTIVALU V ŘÍMĚ

První z pokrevních dětí páru "Brangelina" je dcera Shiloh. Na fotografiích z dětství vypadá malý blonďatý andílek jako z reklamy, o pár let později už se dospívající dívka halí výhradně do chlapeckého oblečení a nechává se ostříhat na kluka.

Klepněte pro větší obrázek

I z tohoto období ale, zdá se, Shiloh vyrostla a dnes je z ní krásná mladá slečna a blonďatá kopie své slavné mámy. Dvojčata Vivienne a Knoxe přivítala rodina na svět v červenci roku 2008 a jejich první fotografie rodiče prodali tisku za neuvěřitelných 14 milionů dolarů! Nutno říct, že peníze darovali na dobročinné účely. 

Klepněte pro větší obrázek

Láska slavného hereckého páru ale vzala za své a všech šest potomků zůstalo i po rozvodu s matkou. Přestože je image Angeliny prototypem mateřství s velkým M, nebylo tomu tak vždycky. Slavná herečka pro on-line verzi módního magazínu Vogue totiž přiznala hned několik překvapivých detailů ze svého soukromí.

Klepněte pro větší obrázek

"Je to zvláštní, ale děti jsem nikdy nechtěla. Nikdy jsem nechtěla být ani těhotná. Nikdy jsem ani nikomu nehlídala děti a nikdy jsem o sobě nepřemýšlela jako o matce," nechala se slyšet Angelina při příležitosti spuštění projektu Atelier Jolie, jehož cílem je poskytovat prostor pro kreativitu a vlastní tvorbu talentovaným a nadějným módním tvůrcům.

Klepněte pro větší obrázek

V rozhovoru zavzpomínala i na své mládí, kdy se cítila být punkerkou. "Když jsem byla mladá, měla jsem takové temné období. Byla jsem pankáč, chodila jsem do sekáčů, rozstřihávala věci, vypalovala do nich malinkaté cigaretové dírky... Moje děti by teď možná protočily oči v sloup, ale takový jsem byla teenager. Tohle období bych nevyměnila za nic na světě..."

Angelina přiznala, že jsou to právě její děti, kdo ji v období bouřlivého rozchodu s Bradem držel nad vodou. "Celý můj život se změnil. To, že jsem měla děti, mě zachránilo – a naučilo mě žít úplně jinak. Myslím, že bych šla ke dnu mnohem temnějším způsobem, kdybych pro ně nechtěla žít..."

GALERIE: Angelina Jolie a jejích šest dětí v proměnách času. Vůbec se nezměnila?!

Témata: Děti, Slavní rodiče, Láska a vztahy, Galerie, Slavné maminky, Slavní tatínci, Mateřství, Životy slavných, Rodina a vztahy, Dvojčata, herečka, Děti slavných, Dětství, Celebrity, Herec, Inspirativní ženy, matka a dcera, Adopce, Brad Pitt, ikona, Angelina Jolie, Hollywood, Vivienne, Knox, Pax