Maminka.czDovolená s dětmi

Nikol Moravcová: Tohle jsou moje NEJ místa na prázdniny. A navíc baby friendly

Alice Rossi sim 26.  6.  2021
Akční máma, influencerka a vášnivá cestovatelka Nikol Moravcová představuje svá zamilovaná místa. Najdete je ve speciálu časopisu Maminka Cestujeme s dětmi, který jsme pro vás připravili. Je plný tipů a nápadů, kam během letošního léta vyrazit s rodinou na dovolenou a užít si prázdniny naplno. Inspirujte se třeba právě u Nikol!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Poslední rok přál hodně objevování Čech. Snažila jsem se svým sledujícím ukázat zajímavá místa ze všech koutů republiky. Tak třeba vás taky něco inspiruje a užijete si pár dní v některém z mých top tipů, kam tohle léto vyrazit a kde se dobře ubytovat i najíst. Vybrala jsem pro vás hlavně baby friendly místa, kde se vy i vaše dítě budete cítit v pohodě,“ říká Nikol Moravcová.

VIDEO: Tady to bude děti bavit! Které hrady a zámky musíte navštívit?

Valtice: Moje srdcovka

Bude to asi tím vínem, co místním koluje v žilách, protože tolik milých lidí a vlídné atmosféry se jen těžko někde najde. Všude krásné rovinky mezi vinicemi, takže si půjčit elektrokolo a hurá za vínem. Doporučuji okruh Chateau de Frontiere – Lednice – Janův hrad – Břeclav. Ubytujte se ve Vila Mia přímo mezi zámeckou zdí Chateau Valtice a vinicí, s krásným výhledem na západ slunce v houpací síti, nebo apartmány přímo na náměstí.

Beskydy: Jedině do Chaloupky, která existuje

Posed v korunách stromů, venkovní domácí kino s vířivkou a výhledem na hvězdy, procházky (opravdovým) lesem a ty krásné vodopády! Klidně vezměte s sebou i svoje rodiče, máte záruku hlídání a můžete si užít pořádný track po hřebenech nebo si udělat procházku na Satinský vodopád, určitě v něm potkáte pár odvážných otužilců.

Jižní Morava: Ráj na zemi

Hlavně Znojmo. Nejdřív navštivte první samoobslužnou vinotéku – Enotéku a pak můžete nasednout na místní zážitkový elektrobus Znojmáček, který vám ukáže zajímavosti a historii města spojenou s degustací. Určitě nesmíte vynechat návštěvu levandulové farmy ve Starovičkách, vinařství Lahofer a viniční dům v Pavlově. Nebudete litovat.

Zamilovali se do sebe jako teenageři, teď rodina žije a cestuje v dodávce

Kutná Hora: Za každého počasí

Dokonce jsme do místní vyhlášené galerie Gask jeli hned třikrát, protože jejich interaktivní vizuální herna je pro děti každého věku k nezaplacení. Navíc procházka po historickém centru se nikdy neokouká (jen pozor, není to moc #kočárekfriendly). A když jsou v létě pařáky, tak určitě nesmíte vynechat místní aquapark. Na jídlo doporučuji Che Hub, autentickou vietnamskou restauraci, nebo Čtyři Sestry, úžasnou rodinnou restauraci se zahrádkou s dětským koutkem ve vnitrobloku.

Šumava: Vzpomínky na dětství

Konkrétně na školu v přírodě, kam nás, děti z Mostecké uhelné pánve, vozili na čerstvý vzduch. Ideální pro náročnější rodiny, kterým nestačí jen malý okruh kolem jezera, ale chtějí si dát pořádný kus přírody (nejen do plic). Krásný je výlet třeba na Javorník, Modravu nebo na Kvildu, kde je i úžasná pekárna a restaurace hned naproti. Tip na ubytování – Chata na Šumavské louce, nově zrekonstruované krásné apartmány.

Špindlerův Mlýn: Stojí za návštěvu i v létě

Můžete si zkusit zipline nad přehradou, lanové centrum v korunách stromů, dětská hřiště na vrcholu lanovek Medvědín a Svatý Petr a pak na koloběžkách vesele dolů. My jsme si oblíbili wellness v hotelu Harmony, protože mají perfektní brouzdálka pro nejmenší a úžasný saunový svět pro nás rodiče. Tady bych tedy taky doporučila vzít s sebou babičky na hlídání.

Tyto výlety na kolech zvládnou i děti. Známe nejlepší rodinné cyklostezky

Máchovo jezero: Stará dobrá klasika

Ale pozor! Jestli vás neláká německé techno v autokempu Klůček, tak doporučuji nádherné stylové ubytování na statku s příhodným názvem Víkendovka. Majitelka si dala na zařízení opravdu záležet a nejenže je velmi baby friendly, ale je i ideální pro více rodin, díky sdílenému ohništi a grilu. My jsme si ve Starých Splavech opět půjčili elektrokola a objeli si celé jezero s několika zastávkami na plážích, kde se líbilo i naší Violce. Jo a nezapomeňte si plavky.

Stromovka: Oáza v Praze

Jako správná „Leteňačka“ musím na závěr říct, že i u nás v Praze je krásně! Hlavně ve stínu sto let starých stromů v Královské oboře, kde je hned několik dětských hřišť a v areálu Výstaviště je dokonce nově zrekonstruovaný dětský areál s příjemným posezením v Bistru NO.2. Pěšky se dostanete až do zoo v Troji, nebo naopak nahoru ke kyvadlu do Letenských sadů, kde jsou po cestě trampolíny, houpačky a naše nejoblíbenější hřiště „U hrocha“. Epická vyhlídka na Prahu je bonus.

Speciál Maminka Cestujeme s dětmi je v prodeji až do konce července na stáncích a ikiosek.cz. Nepropásněte ho. 

Klepněte pro větší obrázek
Kam na výlet s dětmi? ZOO je sázkou na jistotu. Tady je 12 tipů na ty nejkrásnější
Nejlepší dětské zábavní parky v Česku! 9 tipů, kam vyrazit o víkendu

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Děti, Rodina, Dovolená s dětmi, Cestování, Tipy na výlet, Maminka cestuje, Prázdniny, Léto s dětmi, Cestujeme, Tipy redakce, kino, baby-friendly, Vietnam, Nikol Moravcová, Znojmo, Břeclav, Hroch, Kvilda, Víno, Nik, Valtice, Lednice, Speciál, Modrava, Satinský