Maminka.czSlavné maminky

Nikola Hezucká exkluzivně o potratech, umělém oplodnění i o manželu Patrikovi. Čím je oba překvapil jejich dvouletý syn Oliver?

Dita Mrázková 28.  2.  2022
Musela si projít bolestnou zkušeností, než se jí narodil vymodlený syn, a nebála se o tom otevřeně mluvit. Dodnes jí píšou maminky, kterým se nedaří otěhotnět, a ona je ráda, když jim může pomoct. Prozradila nám, jaký je známý moderátor táta i co se svým synem dělá nejraději.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Není tajemstvím, že než se narodil Oliver, prošla jste si doslova peklem. Čtyři potraty, několik umělých oplodnění, hyperstimulační syndromy, užívání hormonů a steroidů, bolavé tělo i duše… Jak se na tohle martyrium díváte s odstupem času?

Ačkoliv jsem si myslela, že budu mít trauma na celý život, s narozením Olivera jsem na všechnu tu bolest a trápení zapomněla a bude to možná znít zvláštně, ale s odstupem času se na celou tu dlouhou a bolavou cestu dívám s vděčností. Každý jeden špatný den ze mě udělal člověka, kterým dnes jsem. Mámu, která si uvědomuje, že dítě není samozřejmost, ale velký zázrak.

VIDEO: Patrik Hezucký o svatbě

Muselo to být asi hodně ubíjející, každý měsíc čekat, jestli se ty vytoužené dvě čárky na testu objeví…

Bylo a myslím, že kdo tohle nezažil, nedokáže si to ani představit. Doteď, když si vybavím ty chvíle čekání, rozbuší se mi srdce a rozklepou ruce.

Když jste svou bolavou vzpomínku sdílela na Instagramu, strhla se lavina reakcí, především od maminek, které měly podobnou zkušenost. Povzbudila vás taková vlna podpory a porozumění?

Povzbudila, potěšila, uklidnila. Zároveň taky rozesmutnila, protože jsem ani netušila, že nás je tolik.

Prosily vás maminky o radu, jak to zvládnout?

Prosily a prosí dodnes a já vždycky moc ráda poradím, a když je to v mých silách, pomůžu. Jsem ráda, že tady pro tyhle ženy jsem, protože sama bych v mých těžkých dobách taky ocenila někoho, kdo by mi poradil, uklidnil mě a dal mi naději.

Jaké jste měla těhotenství? Snažila jste se nepřipouštět si negativní emoce, úzkost a strachy, že by to i na popáté nemuselo vyjít?

První trimestr byl těžký, měla jsem neskutečný strach. Přišla jsem o jedno miminko v jedenáctém týdnu, takže jsem věděla, že ani takhle “pozdě” není vyhráno. S druhým trimestrem, po screeningu, jsem se trošku uklidnila a začala si těhotenství opravdu užívat. Ale lhala bych, kdybych řekla, že jsem se přestala bát. Měla jsem strach každý den až do samého konce těhotenství.

Nemysli na to! A dalších 9 vět, které nikdy neříkejte ženě, jíž se nedaří otěhotnět

A jak vzpomínáte na porod?

Nikdy nezapomenu na tu neskutečnou euforii, když jsem svého vysněného chlapečka poprvé viděla. Na ten obrovský příval lásky, který mě úplně ohromil.

Řekněte mi: zlobí taky někdy ten váš blonďatý andílek?

To víte, že umí taky zlobit jako čert. Umí se pěkně vztekat a nedávno nám začal odmlouvat a na všechno říkat NE, je to docela o nervy. Ale kdyby vůbec nezlobil, bylo by to zvláštní, takhle vím, že máme normálního zdravého klučíka.

 

První trimestr jsem měla neskutečný strach. O jedno miminko jsem totiž přišla v 11. týdnu.

 

Vím, že mu hodně čtete. Vidíte u něj nějaký progres – třeba větší slovní zásobu, rozvoj fantazie?

Určitě. Oliver zná opravdu hodně hodně slov, až nás kolikrát s manželem překvapí. Učí se slova sám jen odposloucháváním a učí se moc rád. Vždycky, když mu večer dočtu pohádku, tak mi ji celou převypráví a sama se nestačím divit, jak moc je pozorný, jak moc si pamatuje a kolik slovíček zvládl zachytit a zapamatovat si. Fantazii má taky, umí si hrát sám a hraje si jako o hodně starší děti. Miluju ho při tom pozorovat a opravdu jeho fantazii obdivuju, je to kouzelné.

Patrik se stal tátou těsně před padesátkou. Pozorujete na něm únavu nebo úbytek energie?

Pozoruju, ale u něj to nesouvisí s věkem. Únavu a nula energie má, co ho znám, je to lenoch lenivý! (směje se)

GALERIE: Táta, nebo dědeček? Tito slavní muži svého otcovství v pozdějším věku rozhodně nelitují

Co s Oliverkem dělá ze všeho nejradši?

Blbne tak, jak to já neumím. Různě ho vyhazuje do vzduchu, natahuje, vytahuje. A Oliverek se u toho vždycky řehtá na celé kolo.

Jaký tip byste měla pro maminky-čekatelky, kterým se nedaří otěhotnět a které pomalu upadají do zoufalství a pochyb, zda to vůbec někdy vyjde?

Moje milé, nevzdávejte se. Vím, že je to cesta dlouhá, trnitá a bolavá. Ale taky vím, že to, co vás na konci cesty čeká, stojí za každý každičký den toho trápení, za každou jednu slzu. Věřte, že se dočkáte, neposlouchejte nevyžádané rady a snažte si to čekání na zázrak nedělat těžší negativními myšlenkami a strachy. Jednou před vámi bude stát vaše vymodlené děťátko a vy mu povyprávíte příběh o tom, jak dlouho jste na něj čekala, jak moc jste si jej přála, a ten váš splněný sen vám poděkuje za to, jak jste byla silná, že jste to nevzdala.

Témata: Těhotenství, Porod, Slavní rodiče, Slavné maminky, Instagram, Slavní tatínci, Životy slavných, Syn, Neplodnost a IVF, První trimestr, Umělé oplodnění, Čtení, Potrat, Samovolný potrat, Nikola Hezucká, Moderátor, hyperstimulační syndrom, Oliver, Hormonální léčba, Instagrm, Patrik Hezucký, Steroidy, Olive, Maminka, Táta
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
Máma dvojčat a trojčat: Jsem unavená, chybí mi randění s mým mužem. S pěti dětmi je to sakra těžké, ale my se nedáme!
Mrázková Dita
Kuriozita
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
GALERIE: Dvojčata jsou to nejlepší, co nás potkalo! 16 celebrit a jejich dvojnásobná radost i starost
Mrázková Dita
Galerie
Je jí 23, ale vypadá na 8: Uvízla jsem v těle dítěte, říká dívka, která trpí vzácným onemocněním
Mrázková Dita
Životní příběh
Vyroste z toho? Zploštělá hlavička miminka není jen vada na kráse
Láchová Michaela
Psychomotorický vývoj