Maminka.czKuriozita

Noční můra každého rodiče: Dvojnásobné mámě byly na klinice IVF aplikovány spermie cizího muže! Čí je její syn?

Dita Mrázková 22.  6.  2023
Cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Své o tom ví nejen rodiče dvou synů, manželé Donna a Vanner Johnsonovi, ale i další rodina, která v neuvěřitelném příběhu hraje zásadní roli. Co se stalo před čtrnácti lety na jedné americké klinice pro umělé oplodnění? Z nečekaného rozuzlení mrazí...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Donna a Vanner Johnsonovi se seznámili už na střední škole, po studiích se vzali a narodil se jim první syn Vanner junior. Protože oba toužili po velké rodině, začali se brzy pokoušet o druhé dítě. Jenže u Vannera se objevily nečekané zdravotní komplikace po operaci, které způsobily, že už Donnu nemohl oplodnit přirozenou cestou.

Na jaře roku 2007 se proto pár rozhodl podstoupit umělé oplodnění. Po několika neúspěšných pokusech Donna otěhotněla. Narození jejich druhého syna Tima o rok později pokládala rodina za zázrak. 

VIDEO: MATKA DOSTALA 1616 INJEKCÍ, ABY MOHLA PORODIT SVOU DCERU

Ze zábavy noční můra

Prvorozený syn Vanner byl podobou celý táta. Měl stejně modré oči a světlé vlasy. Mladší Tim byl podobný hlavně mamince. Po letech, když chlapci vyrostli, rodinu napadlo, že by bylo zábavné prozkoumat jejich původ pomocí testů DNA. Netušili, že výsledky od základu změní jejich život.

Klepněte pro větší obrázek

Když si Donna pečlivě prohlížela výsledky testu na internetu, zaplavil ji pocit nedůvěry. Podle zprávy byl její manžel skutečně biologickým otcem jejich staršího syna. Test však odhalil, že otec jejich mladšího dítěte zůstal neznámý. To Donnu zmátlo. Začala mít podezření, že na klinice pro léčbu neplodnosti, kde podstoupila umělé oplodnění, došlo k záměně.

Kdo tedy byl Timův biologický otec? Tato otázka přinesla do života manželů spoustu pochyb. Rodiče se dokonce obávali, že by jim Tim mohl být odebrán. A tak se obrátili na právníka, který je ujistil, že zůstanou Timovými zákonnými rodiči, což je alespoň na čas uklidnilo.

Nejvíc zmatený byl Vanner. Napadlo ho, zda mu jeho žena nebyla náhodou nevěrná. Donna pro změnu upadla do hlubokých depresí, a tak oba vyhledali pomoc odborníka. Ten jim doporučil říct jejich mladšímu synovi, kterému bylo v té době 12 let, pravdu.

Klepněte pro větší obrázek

Jeden vzorek pro dvě ženy...

Po sdělení novinky zůstal Tim zticha, chvíli přemýšlel a pak řekl, že jeho láska k nim zůstane stejná. Rodiče jeho pozoruhodná zralost dojala, stejně jako podpora od staršího  bratra, který Timovi slíbil, že se na jejich vztahu nic nemění.

O několik týdnů později Tim vyjádřil touhu najít svého biologického otce. Díky druhému testu DNA, který provedla jiná společnost, rodina identifikovala ženu, o níž se domnívala, že je Timovou biologickou tetou. Další pátrání je dovedlo k blogu, jehož autorem byl její bratr Devin. Z blogu se dozvěděli, že Devin je ženatý a má děti.

Další vyšetřování odhalilo, že před 14 lety navštívili ve stejný den stejnou kliniku IVF. Donna podstoupila odběr vajíček, zatímco Devinova žena Kelly šla na implantaci embrya a následně otěhotněla. 

Testy DNA potvrdily, že Devin je tátou nejen svého syna Talona, ale i Tima. Překvapivě nedošlo k záměně vzorků spermatu, naopak Devinův vzorek dopomohl oběma ženám k těhotenství. 

Když Donna a Vanner informovali Tima o tom, že našli jeho biologického otce, byl nadšený.

Seriál Kukačky rozvířil diskusi o DNA testech otcovství. „Opravdu to chcete vědět, pánové?“ ptá se Lilia Khousnoutdinova

Hned zorganizovali setkání, kde se sešly obě rodiny. Pro Donnu bylo hodně emotivní vidět svého syna a jeho biologického otce pohromadě, ale jak sama řekla, nějakým způsobem ji to uklidňovalo. Jejich způsob chování a společné zájmy si byly nápadně podobné a předčily i jejich fyzickou podobnost.

Od té doby jsou obě rodiny v kontaktu. A podle přátel si zaslouží velký respekt za sílu, s jakou tak nečekané odhalení dokázali přijmout a vyrovnat se s ním...

Témata: Příběhy, Rodina, Rodina a vztahy, Mateřství, Kuriozita, Rodičovství, Životní příběh, Syn, Rodiče, Sourozenci, mateřská láska, Plodnost, Umělé oplodnění, záměna, Klinika, internet, sperma, test DNA, Timo, Devin, Kelly, Kell, Manžel, Spermie, Donna