Maminka.czSamoživitelky

Nora Fridrichová pomáhá samoživitelům. O sbírku Šatník je obrovský zájem!

Veronika Zenklová 19.  3.  2021
Novinářka a moderátorka Nora Fridrichová se podpoře samoživitelů věnuje již mnoho let. Vzhledem k současné situaci a dopadům koronavirové krize je podpora těchto rodin víc než záslužná. Každý pátek a sobotu se do její sbírky Šatník můžete zapojit i vy.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Zavřené provozy, zavřené školy, školky a nutnost zůstávat s dětmi doma. Taková situace je pro mnohé rodiny samoživitelů, kteří se s těžkostmi vypořádávali i dříve, v současné chvíli téměř neúnosná. 

Nora Fridrichová, která pomáhá rodičům, kteří na starost o děti zůstali sami, zahájila první březnový víkend svůj nový projekt Šatník.

Hned první kolo sbírky oblečení, pro kterou poskytla prostor pražská Kasárna Karlín, vzbudilo ohromný zájem. „V našem sále teď nemůžeme promítat ani hrát divadlo – máme ale skvělou náhradu! Šatník Nory Fridrichové bude vybírat od lidí oblečení, hračky nebo hygienické potřeby a poté je zdarma rozdávat do rodin, které to potřebují. Každý pátek a sobotu mezi 10. a 19. hodinou nám neváhejte přinést nepotřebné oblečení, které ještě může posloužit!“ avizovali spoluorganizátoři. 

Zájemci tak mohou přinášet ke vchodu do ulice Prvního pluku 2 v pražském Karlíně oblečení, sportovní vybavení, hračky, drogistické zboží nebo školní potřeby, které budou následně využity pro rodiny samoživitelů.

"Ahoj rodiče samoživitelé! Tuto sobotu 10–19 pro vás otvíráme Šatník – pro rodiny samoživitelů v @kasarna_karlin, srdečně vás zveme! Prosím, ať vaše terénní pracovnice, doprovodná organizace nebo učitelka atd. pošlou email na nora.fridrichova@ceskatelevize.cz (do předmětu – Šatník) a napíšou si o pozvánku pro vás. Jsme nacpaní až po strop – oblečení, boty, knížky, hračky, sportovní náčiní, drogerii – co unesete, to si odnesete. Dostanete od nás i krabičku respirátorů @btl_zdravotnickatechnika a dárek od @oriflamecz . Od hygieny máme vše povolené a budu se na vás moc těšit.
P.S. Dárci, prosím, ještě vydržte, jsme zavaleni cca 4 tunami,"
uvedla ve středu na svém Instagramu organizátorka Nora Fridrichová. 

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Rodina, Rodiče, Chování a vztahy, Instagram, Samoživitelky, Peníze, Sam, Ulice, šatník, Psychika, Karlín, Hračky, Těžkost, Oriflame, Oblečení, Nora Fridrichová, Krize, Sbírka, Samoživitel
Mohlo by vás zajímat
Mateřské výčitky svědomí: Jak se jimi nenechat zničit?
Novák Matějková Markéta
Časopis Maminka
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Maminka roku 2022: Má handicapovanou dceru a sama bojuje s rakovinou prsu. Jak to maminka Magda zvládá?
Peluhová Adéla
Maminka roku 2022