Maminka.czKam s dětmi

Novoroční oslavy nekončí: blíží se čínský Rok hada a s ním i tradiční Songfest.cz

redakce 3.  1.  2013
Novoroční oslavy nekončí: blíží se čínský Rok hada a s ním i tradiční Songfest.cz
Televizní šarády, chlebíčky, ohňostroje a šampaňské jsou minulostí. Kdo není přítelem konvenčních silvestrovských oslav či má jinou představu o novoročních oslavách, může na konci ledna na festivalu Songfest.cz neotřele přivítat Rok hada, do kterého podle lunárního kalendáře za pár týdnů vstoupíme. Průvodci pro návštěvníky festivalu budou uznávaná čínská zpěvačka Feng-yűn Song spolu s hercem, režisérem a mistrem improvizace Jaroslavem Duškem, kteří tuzemským zájemcům už několik let přibližují umění a dávné tradice Dálného východu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kromě této umělecké dvojice se na Songfest.cz představí i další umělci z Čech i zahraničí. Součástí festivalu jsou odpolední program pro děti i dospělé, prezentace kultur Dálného východu, křest autobiografické knihy zpěvačky Feng-yűn Song a Pavlíny Brzákové Hlas a dech či uvedení filmu na DVD Dechová cvičení pro nezpěváky.

Oslavy nového čínského roku proběhnou nejprve v Praze, a to 24. ledna v Paláci Akropolis, kde vystoupí i originální multižánrové kvarteto Clarinet Factory. Poté se festival spolu s hlavními aktéry přesune do dalších měst, kde se návštěvníci mohou těšit na speciální hosty: koncertů v Hradci Králové (25. 1.) a Plzni (26. 1.) se zúčastní výtvarník a hudebník Petr Nikl, v Českých Budějovicích (1. 2.) vystoupí hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal a v Českém Krumlově (2. 2.) jeden z nejlepších českých houslistů Pavel Šporcl. Během večerů zavítá na koncertní podia i doprovodná kapela zpěvačky Feng-yűn Song trio PUO s hostem Martinem Zbrožkem a hráč na šalmaj a čínské housle Luo Guaicai. Nabitý program zpestří i výbušná bubenická show Traffic Dance Drum, prožitkové, transovní bubnování Drum Drum, Hadí tombola Jaroslava Duška, čajový obřad či hadí tanec v podání Zorita Oriental Dance Studio.

Festival Songfest.cz oslovuje nejen zájemce o čínskou kulturu, ale i ty diváky, kteří vyhledávají nevšední (a často neopakovatelné) zážitky s bohatým programem. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji v síti Ticketpro nebo v místech konání akce. Odpolední program je přístupný zdarma. Více informací na www.songfest.cz.

Koncertním večerům v každém městě předchází atraktivní program určený dětem i dospělým. Pro všechny návštěvníky jsou zdarma přístupné tvůrčí dílny s malováním, zpěvem a tancem a ručními pracemi, ukázky etnických kultur či prezentace na téma zdravého životního stylu a přírodních produktů. Občerstvit se lze ve festivalové Dobré čajovně nabízející bohatý výběr čajů, exotické lahůdky nabídnou restaurace Govinda a Podolka. Lidé narození ve znamení hada, to je v letech 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989 a 2001, dostanou pro štěstí navíc „hadí dárek".

Program:

24. 1. - Praha, Palác Akropolis
25. 1. - Hradec Králové, Divadlo Drak
26. 1. - Plzeň, Divadlo pod lampou
1. 2. - České Budějovice, KD Metropol
2. 2. - Český Krumlov, Městské divadlo

Témata: Kam s dětmi, Maminka cestuje, song, Rok, Tombola, Bohatý výběr, Přírodní produkt, Čin roku, Petr Nikl, Čin, Český Krumlov, Atraktivní program, Součást festivalu, Ruční práce, Bubno, Had