Maminka.czSlavné maminky

Novoroční překvapení: Tenistka Petra Kvitová oznámila, že čeká miminko!

Vanda Stöckbauerová 1.  1.  2024
Radostných novinek není nikdy dost. Tenistka Petra Kvitová (33) se jednou z těch nejkrásnějších pochlubila na svém Instagramu. Na svého prvního potomka se těší se svým manželem Jiřím Vaňkem (45), za kterého se vdala letos v červenci.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Přejeme vám vše nejlepší do nového roku a zároveň se s vámi chceme podělit o skvělou novinku. V létě očekáváme miminko,“ sdílela Petra Kvitová na Instagramu k fotkám s manželem, s nímž drží roztomilé dětské body a snímek z ultrazvuku.

Jiří Vaněk byl trenérem Kvitové, úspěšnou tenistku koučoval od roku 2016, předtím trénoval Karolínu Plíškovou.

VIDEO: Petry Kvitová: Nezdolná bojovnice, která nepřestala věřit v návrat

Do světa profesionálů vstoupila rodačka z Bílovce v 16 letech. Dvojnásobná wimbledonská vítězka z roku 2011 a 2014 během své kariéry vyhrála celkem 31 turnajů WTA (celosvětový tenisový turnaj nejvyšší úrovně pro ženy organizovaný Tenisovou asociací žen).

Zda bude v úspěšné kariéře pokračovat, nebo ji ukončí, zatím neuvedla. Každopádně je jasné, že lednového Australian Open se letos nezúčastní.

„I když mi bude chybět má každoroční cesta do Austrálie i soutěžení ve sportu, který miluji, těším se na to, že budu trávit nějakou dobu doma a budu se připravovat na tuto další vzrušující kapitolu našich životů,“ dodala nastávající maminka ve Stories na Instagramu.

Mateřský comeback si v nové roli maminek střihly i její tenisové kolegyně Andrea Sestini Hlaváčková a Lucie Šafářová. Kamarádka Barbora Strýcová dokonce během své rozlučkové tour v doprovodu malého syna vyhrála Wimbledon 2023 ve čtyřhře.

Petře Kvitové nejsou cizí výzvy na kurtu, ale nyní se připravuje na jednu z nejkrásnějších výzev – mateřství.

Jaký byl rok 2023 pro tenisovou šampionku Barboru Strýcovou?
 
Témata: Slavné maminky, Miminko, Instagram, Děti slavných, Austrálie, Barbora Strýcová, Petra Kvitová, Tenistka, překvapení, Wimbledon, Potomek, WTA, Stories, Novinka, Australian Open, Wimbledonský, Lucie Šafářová, Manžel