Maminka.czHoroskopy

Numerologie jména vašeho dítěte. Co vypovídají čísla o jeho povaze a jak správně vybrat jméno?

aši inf 25.  11.  2023
Čísla o nás můžou mnohé prozradit. Dokonce i rodné jméno mnohé napoví o člověku a jeho povaze. Jméno dítě reprezentuje na veřejnosti a může mnohé naznačit. Třeba to, jak jednou bude dítě spokojené nebo úspěšné. Každé písmeno ve jménu v sobě totiž nese určitou vibraci. Které číslo patří k vašemu dítěti?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Rodné jméno dítěte může velmi výrazně ovlivnit jeho povahu. Pokud tedy čekáte miminko, vybírejte pečlivě a třeba právě podle numerologie.

VIDEO: Rodič podle znamení

Jak vypočítáte číslo jména?

Číslo jména dítěte vypočítáte jednoduše podle následující redukce:

1: A, J, S

2: B, K, T

3: C, L, U

4: D, M, V

5: E, N, W

6: F, O, X

7: G, P, Y

8: H, Q, Z

9: I, R

Pokud byste tedy chtěli dát dítěti jméno JAN, pak budete postupovat takto: J=1, A=1, N=5. Všechny číslice sečtěte: 1+1+5=7. Číslo dítěte Jan bude sedmička. Co znamenají jednotlivá čísla a co o vašem potomkovi vypovídají?

Číslo 1

Jedničky vyžadují už od narození plnou pozornost. Tyto děti budou brzo samostatné, protože oplývají sebedůvěrou a vůdčími vlastnostmi. Budou si prosazovat svůj názor a budou vyžadovat osobní prostor. Nedivte se, pokud právě jedničky nalepí na svoje dveře: Vstup zakázán. Ve škole bývají mluvčími celé třídy. Jsou to ctižádostivé a velmi soutěživé děti. Když se jim nedaří, potřebují cítit rodičovskou podporu.

Číslo 2

Dvojky jsou přátelské děti, které milují harmonii a klid. Nedělají jim dobře hádky a citlivě reagují na napětí v rodině. Tyto děti taky rády pomáhají slabším a snaží se ze sebe vydat to nejlepší. Bývají oblíbené a mají spoustu kamarádů. Protože se rády dozvídají nové věci, obvykle jsou ve škole mezi učiteli oblíbené. Tyto děti bývají pilné, pozorné a poslušné. Dvojky také velmi dobře hrají na nějaký hudební nástroj, tak je dobré jejich talent rozvíjet.

Číslo 3

Trojky jsou okouzlující a otevřené. Od narození bývají tyto děti jako sluníčka, mají rády legraci a nikdy s nimi není nuda. Jsou mnohostranně nadané a mají obvykle spoustu zájmů. Jsou taky upřímné, co mají na srdci, to taky na jazyku. Kvůli tomu mohou být ve škole někdy problémy. Dívky s trojkou si dokážou každého získat během chvilky. Trojky jsou obecně velmi zdatné v komunikaci. Dokážou na všechno najít odpověď. Ve škole jsou někdy nedisciplinované, zapomínají na domácí úkoly a myšlenky jim často utíkají jiným směrem, než by měly.

Číslo 4

Čtyřky mají rády pořádek a už jako malým dětem jim nedělá problém po sobě uklízet hračky. Potřebují rituály a pravidelný denní režim. Ve škole jen málokdy zapomenou na úkoly a jsou velmi spolehlivé. Čtyřky jsou také zručné manuálně a dokážou se na dlouhé hodiny samy zabavit třeba stavěním stavebnice nebo vybarvováním omalovánek. Čtyřkové děti jsou velmi šetrné. Někdy jsou paličaté a dokážou vybuchnout.

Číslo 5

Pětky si od malička touží všechno osahat a ochutnat. Jsou velmi zvídavé a okolní svět sledují už z kočárku. Jsou spontánní, aktivní a rády experimentují. Pořád něco nového objevují. Pokud se vaše dítě neustále ptá PROČ, je skoro jisté, že vibrace čísel jeho jména vycházejí z pětky. Pětky mají rády pohyb a potřebují ho jako sůl. Neustále se ptají všech na něco nového a často odbíhají od tématu. Mezi kamarády ale bývají oblíbené. Pokud se jim něco nelíbí, postaví se na zadní a jsou vzpurné.

Číslo 6

Šestky potřebují harmonii a nejraději jsou doma. Mezi šestkami najdete děti, které se rády pohybují s maminkou nebo tátou v kuchyni či dílně, protože rády pomáhají vařit, krájet nebo něco vyrábět. Nejsou lakomé a rády se se všemi podělí o cokoli. Jsou pozorné, laskavé, spravedlivé a čestné. Ve školce nebo ve škole se snaží pomáhat spolužákům a snaží se taky chránit ty, kteří to potřebují. Mají týmového ducha. Na neshody ale reagují často pláčem, protože nemají rády, když je kdokoli kritizuje.

Číslo 7

Sedmičky jsou spokojené samy se sebou a nemají rády, když je někdo ruší. Když si jako děti hrají, ponoří se obvykle do hry tak hluboko, že o nich několik hodin nevíte. Ke štěstí nepotřebují hodně kamarádů, stačí jim jeden. Mají dobrý pozorovací talent a analytické myšlení. Vždy dobře vědí, co a proč dělají. Plánují dopředu a vždy dokončí to, co začaly. Tyto děti se většinou naučí psát a číst ještě dřív, než jdou do školy. Nerady půjčují svoje hračky a věci ostatním dětem.

Číslo 8

Osmičky milují úspěch a podobně jako jedničky jsou přirozenými vůdci. Tyhle děti dovedou podvádět, vyjednávat a „prodat“ to, co jiní udělali. Mají charisma a smysl pro humor, takže si dokážou získat kohokoli. Pokud uvidíte na pískovišti dítě, které má šarm a úkoluje další děti, pak je to určitě osmička. Později pak bývají kapitány ve sportovních oddílech a velmi rády vyhrávají. Bývají velmi zdatné v matematice.

Číslo 9

Devítky jsou přátelské a velkorysé. Všechno rády sdílejí s ostatními a nerozpakují se darovat ostatním dětem svoje hračky, protože ze všeho nejraději dávají. Jsou nezištné, ale tak trochu idealistické. Pokud vám každou chvíli váš potomek přináší domů opuštěné kočky, pak je to zřejmě devítka. Jsou velmi tolerantní a soucitné. Ve škole jsou devítky zdvořilé a ohleduplné, takže nemívají problém s pedagogy. Někdy jsou přehnaně emotivní a impulzivní, pokud jde o reakce na nespravedlnost.

Největší pohodáři zvěrokruhu. Kteří rodiče budou pro své děti nejvíc cool?
Témata: Horoskopy, Znamení podle horoskopu, jméno, povaha, Hračky, Numerologie, Rodné jméno, Jan, Jana, Děti, Škola, Číslo, Vibrace