Maminka.czChování a vztahy

O čem se nejčastěji s partnerem hádáte

30. 6. 2016
O čem se nejčastěji s partnerem hádáte
Když dva lidé zakládají rodinu, musí počítat s tím, že se vyskytne celá řada věcí, které budou muset řešit. A někdy se pohádají i kvůli věcem, do kterých by to dřív vůbec neřekli.

Když se poprvé stanete rodiči, je jedno, jak moc jste se na to připravovali. Souznění a jednotné názory jsou v tu ránu pryč a vás čekají hádky. Kromě očekávaných věcí, jako je úklid či peníze, na vás však číhají desítky malých témat, na které budete mít rozdílné názory. Přinášíme vám alespoň některé z nich.

1. Když své dítě příliš rozmazlujete

Ať chcete, nebo ne, přijde chvíle, kdy pro své dítě budete dělat první poslední, ačkoliv jste si jako bezdětní mysleli, že vaše dítě nebude rozmazlený spratek,. Jste na omylu, i to vaše dítě bude rozmazlené. Až se bude vaše holčička vztekat, že tu novou panenku prostě chce, stejně jí neodoláte. I když bude partner říkat, že je hloupost utratit tolik peněz, ta jednu panenku, stejně ji koupíte. Sami uvidíte, že jeden z vás bude dítko rozmazlovat. Když to nebude matka, bude to otec. A ten druhý to nebude chápat. Rozmazlování také bývá předmětem ádek.

2. Když máte pocit, že je vaše dítě z cukru

S rodičovstvím samozřejmě přichází přirozený strach - chráníte vaše dítě, a to na sto procent. To, že vaše dítko upadne na koberci na kolena, ještě neznamená, že ho hned musíte utěšovat. Vy to chápete, ale váš partner hned říká: “Bože, zlato, jsi v pořádku, stalo se ti něco?” Svá slova doprovází objímáním a utěšováním, zatímco druhý dítě rozumně uklidní. Vaše dítě je samozřejmě prioritou, ale to neznamená, že je z cukru – míra ochraňování vede také ke konfliktům.

3. Měňte plenky s rozumem

Vaše dítko udělalo nadílku? To je bezvadné, nicméně není nutné jej kontrolovat každou hodinu. Pokud potřebuje vaše dítě přebalit, věřte, že vám to dá vědět například brekem, nebo to stoprocentně ucítíte. Přehnané přebalování každou hodinu není nutné a vězte, že jeden vždy počká na signál, zatímco druhý to bude přehánět. Proto se držte možnosti číslo dvě, i když dítě .nemluví, umí brečet a to je dostatečný signál „přebal mě“.

4. Otravujete lékaře

Vaše dítko má drobnou vyrážku, chová se zvláštně nebo třeba jen často brečí a vy máte neustále na drátě pediatra, kterého se ptáte na každou drobnost? Zpomalte! Ať už jste poblázněná vy, nebo váš partner, věřte, že kvůli každému problému není nutné volat lékaři a ptát se ho na rady, od toho je internet. Pokud má vaše dítko vyrážku na tváři, napište příznaky do googlu a vygooglete si to. Pravidelné telefonáty doktorovi skutečně nejsou na místě a mohou rozčilovat nejen doktora, ale i partnera.

8 hříchů ve vývoji dětí. Neděláte je taky?

5. Zbytečně moc utrácíte

Koupili jste levnější plínky v obchodě a vaše dítko má opruzeniny? Jenomže vyrážka nemusí být nutně výsledkem levných plenek, a pokud by přesto byla, ještě neznamená, že musíte koupit nejdražší pleny na trhu. Nezapomeňte, že váš rozpočet, pokud je společný, by měl být stejně tak utrácen společně. Poraďte se o nejlepší značce s partnerem, aby nevznikaly hádky. Nejdražší navíc nutně nemusí znamenat to nejlepší, prostě zkuste jinou značku nebo si kupte krém na opruzeniny, které stejně nejčastěji vznikají tím, že je dítko delší dobu nepřebalené.

6. Jak to zvládnout, když dítě onemocní

Pokud nechcete všude tahat sáčky na zvracení, musíte si vybrat. Buď ho budete mít neustále při sobě, nebo dovolíte, že se vám vaše ratolest pozvrací, kde se jí zachce. Nechte to raději na partnerovi, a pokud nebude chtít, připomeňte mu, že pak nebude muset do automyčky.

7. Když si chcete být jistá, že vaše dítě žije

Budete své dítě kontrolovat klidně ve tři ráno, a to jen proto, abyste se ujistili, že je naživu a dýchá. I když vás může váš partner ujišťovat, že viděl, jak se tomu malému zvedl hrudník před třemi minutami, vám to stejně nedá a zvednete se. Pozor, nevyspalost dospěláků vede ke stejné nerudosti a křiku, jako když se nevyspí malé děti.

8. Jak by mělo dítě nazývat své pohlavní orgány

I když se pohlavním orgánům snažíte dát jakýkoliv jiný roztomilý název, stejně se nakonec neshodnete a budete tomu chtít každý říkat jinak. Navíc nesmíte zapomenout, že tu jde o vaše dítě, jak tomu budete říkat vy, bude tomu tak říkat i ono. Lze najít kompromis? Jistě, ale musíte se snažit.

9. Dítě a nahota

Nahota je přirozená a je třeba s ní děti seznámit, ale ne každý to tak chápe. Jestli se nemůžete shodnout, co je v tomto ohledu pro vaše dítě nejlepší, pak zvolte taktiku nočního tréninku. Nechte dítě nenápadně pozorovat, jak jdete na toaletu. Možná budete kompromis hledat skutečně obtížně.

den deti
Témata: Rodina, Chování a vztahy, NEJ, Par, Nahota, Přirozený strach, Krém na opruzeniny, Utěšování, Brek, Had, Partner, Rozpočet, Pár

Mohlo by vás zajímat
Šéfkuchař Přemek Forejt: Jsem krkavčí táta. Dceru nevídám moc často
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát
Aneta Krejčíková je dvojnásobná máma, má dceru! Jak se jmenuje?
Rouška bez šití: Jednoduchý návod! Stačí kus látky a gumičky
Co pořád vařit dětem? Kuře na paprice zbožňují, zkuste náš recept
Narodí se holka, nebo kluk? Kdy se pozná pohlaví dítěte?
Mateřská dovolená 2020: Vše, co potřebujete vědět
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
Tahle sexy plus size modelka Hilda vás pobaví. A třeba se i poznáte

Horoskopy

Kozoroh S květnovým obdobím v práci se rozloučíte ve velkém stylu. Za celý měsíc jste udělali mnoho správných…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Maxmilián, Max, Maxim

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné