Maminka.czZdraví

Objevte hubnoucí triky rafinovaných Francouzek nebo sexy Španělek

Ilona LaužanskáČasopis Dieta 14.  8.  2013
Objevte hubnoucí triky rafinovaných Francouzek nebo sexy Španělek
Jaké hubnoucí zbraně nasazují do boje s tukovými buňkami šmrncovní Francouzky nebo sexy Španělky? Letos si z dovolené místo suvenýrů dovezte pát tipů, jak zkrotit nechtěná kila navíc.

Pomohla vám vidina plavkové sezony ke shození pár přebytečných kilogramů a teď si chcete menší konfekční velikost za každou cenu udržet po celé léto? Snažte se během dovolené okoukat pár hubnoucích triků zahraniční provenience. Jiný kraj, jiný mrav – to platí, i co se týče zdravého životního stylu a štíhlé linie!

Španělsko

Užijte si siestu

Ke kultuře Španělska neodmyslitelně patří krátký „šlofík“ po obědě.
Třicetiminutový spánek uprostřed dne přispívá i k váhovému úbytku. Při dostatečném odpočinku je v rovnováze hladina leptinu a ghrelinu, což jsou hormony ovlivňující pocity hladu.
Příjemným bonusem je ústup stresu a snížení rizika vzniku kardiovaskulárních chorob o celých 37 %.

Dánsko

Propadněte sendvičům

Dánové se s pouhými 13 % procenty obézních obyvatel řadí mezi nejštíhlejší evropské národy. Mezi jejich hubnoucí triky patří mimo jiné i jejich slabost pro sendviče z celozrnného žitného chleba. Tento druh pečiva totiž obsahuje spoustu rozpustné vlákniny, která je vydatným pomocníkem při hubnutí.

Nejenže se v žaludku rozpíná a vytváří pocit dlouhotrvající sytosti, ale navíc i stabilizuje hladinu cukru v krvi a předchází záchvatům vlčího hladu. Dopřejte si tedy občas k večeři žitný sendvič doplněný další superzdravou skandinávskou pochoutkou – rybím masem! Podle studie University of Iceland zhubli lidé, kteří si třikrát až pětkrát týdně naordinovali k jídlu tresku, až třikrát více kilogramů než ostatní!

Japonsko

Hrajte si s barvami

Japonci se snaží poskládat si jídlo tak, aby se v něm objevilo pět různých barev.
Toto pravidlo vám totiž zaručí, že svému organismu poskytnete nejrůznější druhy vitaminů a minerálů, což vám pomůže i při boji s houževnatými tukovými zásobami. A když přidáte ještě heslo „Hara hachi bu“ (dalo by se volně přeložit „Jezte do 80 % pocitu sytosti“), úspěch je při hubnutí takřka zaručen!

Nizozemsko

Oprašte svoje kolo

Nížinaté Nizozemsko se právem honosí přezdívkou „ráj cyklistů“. Na jednoho obyvatele tu totiž připadá 1,2 jízdního kola. Cyklistika patří mezi nejúčinnější aerobní aktivity, které vedou ke štíhlejší postavě, vždyť při ní spálíte zhruba 500 kcal za hodinu a přitom šetříte své klouby…

Tajemství nizozemských cyklistů spočívá v tom, že svého dvoukolého parťáka dovedou zařadit do svého každodenního života a v sedle se dopravují do práce, do obchodu nebo do školy.
Vyzkoušejte i vy zapojit jízdu na kole mezi svoje pravidelné zvyky a vaše váha vám možná už brzy sdělí údaj, který vám roztáhne koutky do spokojeného úsměvu.

Francie

Užívejte si života

Francouzky se pyšní štíhle elegantním šmrncem, a přesto zapíjejí tučné sýry červeným vínem. Netýrají se totiž dietami, ale naopak si užívají každé sousto. Až 75 % jídla, které snědí, spořádají u rodinného stolu s příbuznými či přáteli. Oběd je v jejich podání společenskou událostí, která trvá až dvě hodiny. Dopřávají si několik chodů kvalitních potravin, které dokonale uspokojí jejich chuťové pohárky, a celkový počet přijatých kalorií není nijak závratně vysoký.

Extra tip: Inspirujte se středomořskou stravou, která se neobejde bez ryb, olivového oleje a spousty zeleniny! Dobrovolníci, kteří se po dobu 25 týdnů stravovali tímto způsobem, ztratili až 8 % své váhy.


Článek vyšel v časopisu Dieta 7-8/2013

Témata: Zdraví, Časopis Dieta, Sex, Cyklistika, Vydatný pomocník, Hormon ovlivňující, Dánsko, FRA, Japonsko, Objev, Španělsko, Francouz, Trik, Přebytečné kilogramy, Vlčí hlad, Nizozemsko, Dobrovolníci, Příjemný bonus
Mohlo by vás zajímat
Moderátor Libor Bouček se konečně stane otcem. Už za měsíc!
redakce
Slavní tatínci
Byla jsem věčně naštvaná máma! Kdy a proč se to zlomilo?
Procházková Simona
Rodina a vztahy
Instagram vs. realita: Takhle se mámy fotí, ale pravda je úplně jiná!
kog
Péče o dítě a jeho výchova
Otěhotněla, aniž by kdy měla sex. Syna s Downovým syndromem miluje
Blesk pro ženy
Vaše příběhy
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Jak rychle utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který zabere hned!
Kojenec
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020