Maminka.czKam s dětmi

Objevte tajemný svět čokolády

Víte, že čokoláda byla nápojem aztéckých bohů? Kolik druhů čokolády na celém světě existuje? Věděli jste, že čokoláda může být jak hořká, sladká, tak slaná? Na všechny otázky, které vás v souvislosti s čokoládou, jejím původem nebo výrobou napadnou, vám odpovíme během konání unikátní výstavy „Objevte tajemný svět čokolády”, která probíhá až do 2. dubna 2011 v obchodním centru Chodov.
14. 3. 2011
Objevte tajemný svět čokolády

Můžete se těšit na 6 metrů vysokou středoamerickou pyramidu s labyrintem uvnitř, 20-ti metrového opeřeného hada, pralinkový prales a mnoho dalšího.

Tato výstava je pro všechny, ať už mladé nebo starší, děti, rodiče i prarodiče, jednoduše pro všechny, kteří by se rádi dověděli více o této oblíbené pochoutce a užili si zábavných atrakcí a speciálních víkendových programů. Objevíte zajímavé informace o čokoládě, jejím původu, a seznámíte se i s aztéckou kulturou.

Interaktivní výstava je jedinečná svým rozsahem a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky plné poznatků ze světa čokolády. Zavede vás do dob minulých, kdy se evropská civilizace poprvé seznámila s nápojem bohů říše Aztéků. Představuje a přibližuje cestu čokolády od první třetiny šestnáctého století až po současnost, a to jak v zemích západní Evropy, tak na území Českého království.

Návštěvníci budou dále moci procházet napodobeninou středoamerické pyramidy nebo nahlédnout do útrob španělské karaky, na které se dováželo zboží z dobytých území Nového světa do Evropy na přelomu 15. a 16. století.

A co dál na vás čeká? Centrum Chodov se stane doslova čokoládovým rájem: podlaha z tabulek čokolády, pralinkový prales z 1 500 kousků čokolády, čokoládové recepty a samozřejmě spousta čokoládových ochutnávek.

Pro děti od tří let jsou během víkendů připraveny workshopy, na kterých si mohou vytvořit vlastní výrobky inspirované kulturou bájných Aztéků (například masky nebo šperky).

Jsme rádi, že jsme prvním obchodním centrem v České republice, které přestavuje a hostí takovou výstavu. Po náročných přípravách byla výstava oficiálně zahájena ve čtvrtek 10. března 2011. Nenechte si ji ujít a přijďte si vše vyzkoušet do 2. dubna 2011,” řekla Marcela Hrdličková, ředitelka centra Chodov.

„Věřím, že tato jedinečná výstava zábavnou formou ukáže neobvyklý pohled na tropickou rostlinu, kterou v podobě hnědého prášku, či tabulky čokolády bereme jako samozřejmou součást našeho života,“dodala paní Hrdličková.

//Více informací naleznete na www.centrumchodov.cz.


Témata: Kam s dětmi, Svět

Mohlo by vás zajímat
Tenhle táta vytváří bláznivé fotky svých dětí. Kam na ty nápady chodí?
Nesestouplá varlátka: Problém, který se nevyplácí podceňovat
Netrestejte! Podporujte vnitřní motivaci
Přirozený porod: Rodičky nechtějí být pacientky, ale ženy, jimž se naslouchá...

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu