Maminka.czobličejová jóga

Oči bez vrásek? Jak se o oblast očního okolí starat, poradí Marta Dřímal Ondráčková

V minulé lekci z programu #udrzksicht jsme se vás zeptali, na jakou oblast se má Marta dnes zaměřit. Jednoznačně vyhrály oči. Tak hurá na ně!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jemňoučká kůže pod očima nedá spát tisícům lidí, kteří hledají způsob, jak ji uchránit před vlivem času, ztrátou elasticity i působením gravitace. Velký omyl dělají ti, kteří se ji snaží cvičit. Vrásky vám cvičení nevyzmizíkuje. Tenhle zázrak umí jen masáž. Jak na ni?

MAZAT, MAZAT, MAZAT!

To je zlaté pravidlo, které lze aplikovat na jakoukoli část těla a především obličeje. Tahle mantra je to, co vás zachrání. Sérum, krém, olej. Hledejte produkty určené na oční okolí.

INVERZNÍ MASÁŽ

Když nanášíte výše zmíněné „patlátko“, mělo by to být u spodního víčka vždycky směrem od vnějšího koutku k vnitřnímu. Tam je kůže těsně pod okem nejjemnější. Opačný směr zbytečně podporuje rozvoj vrásek.
 

AKUPRESURA

Je prvním pomocníkem v boji s otoky kolem očí. Důležité je, aby prst kopíroval oblouk očního důlku, ale zůstal na kosti. Tak je to bezpečné i účinné.

MASÁŽE

A jsme u nich. Možná vás překvapí, že tady není úplně namístě jemnost. Kruhový oční sval, který tady celou dobu řešíme, potřebuje masáž, která ho pěkně vyžehlí. Držte se několika pravidel. Tahy dělejte dlouhé, vždycky se stoupající tendencí, a dotahujte je až k vlasům. Rozmasírování spánkového svalu, který je nad ušima, je finální tečkou. 
Témata: obličejová jóga, kůže, Masáže, obličej, Jóga, pleť, Kosmetika, oko, Marta Dřímal Ondráčková, víčka, Lekce, Vráska, Gravitace, Masáž, Okolí, Otok