Maminka.cztransgender

Od šesti let nosil dívčí oblečení. Rodiče transgender syna podpořili už v dětství, příbuzným ho představili jako Ellu

Simona Formánková 22.  9.  2022
Když v pouhých šesti letech oznámil svým rodičům, že se necítí jako chlapec, mysleli si, že jen prochází určitou životní fází. Záhy však pochopili, že to myslí opravdu vážně, a rozhodli se svého syna podpořit. Uspořádali párty pro širší rodinu a přátele, na které jim představili dceru Ellu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

"Už odmala jsme viděli, že je trochu jiná. Vždy se kamarádila spíš s holkami a její nejoblíbenější hračky byly postavičky z Ledového království," vzpomíná osmatřicetiletá maminka Nikki. S manželem Grahamem vše původně přisuzovali pouze období, kdy si děti začínají budovat vlastní identitu. Když však v šesti letech chtěla Ella začít nosit výhradně dívčí oblečení, pochopili rodiče z kanadského Ontaria, že se jejich dítě necítí ve svém těle dobře. 

VIDEO: Jako muž miloval auta a zbraně. Po změně pohlaví je baletkou na prestižní akademii

"Jednou o Halloweenu jsme se rozhodli nechat Ellu vybrat si svůj kostým. Přála si být kočkou, aby mohla mít sukni a růžová ouška. Ani jeden z nás s manželem nevěděl, jak správně zareagovat. Koupili jsme jí knihu o transgender lidech, protože jsme viděli, že nám sama neumí přesně vysvětlit, co cítí." Nikki přiznává, že v tu chvíli neměli tušení, jestli dělají správně. Jestli v šesti letech není dítě ještě příliš malé na to, aby definitivně rozhodlo, že se opravdu narodilo "ve špatném těle".

Klepněte pro větší obrázek

Domluvili si proto konzultaci s psychologem z místního centra dětského duševního zdraví. Tam Nikki a Grahama podpořili v rozhodnutí, aby si Ella sama vybrala, kým chce být. „V první třídě o sobě začala mluvit v ženském rodě, nakonec si nechala narůst delší vlasy a nosila dívčí oblečení. Nejvíc byla naštvaná, když jí vlasy nerostly rychle. Ve finále je však šťastná, že se touto cestou vydala."

Rodiče spolu s Ellinými dvěma mladšími bratry, šestiletým Teddym a pětiletým Reganem, se pak rozhodli Ellu podpořit také tím, že uspořádali večírek, aby široké rodině a přátelům o svém rozhodnutí řekli. Nikki s dojetím přiznala: "Poté, co jsme to řekli, reagovala rodina maximálně vstřícně a láskyplně." Nicméně reakce ze strany okolí a spolužáků už byly rozpačitější. "Pro ostatní děti to bylo matoucí, protože tvrdily, že není dívka. Proto jsme se rozhodli Ellu i ostatní naše děti přemístit do jiné školy."

Klepněte pro větší obrázek

Nová škola se nakonec ukázala jako skvělá volba. Spolužáci i učitelé Elle maximálně pomáhají, aby do kolektivu zapadla. Nikki založila instagramový profil, na kterém dokumentuje cestu, kterou její dcera musela projít. "Moje stránka má zvýšit povědomí o transgender dětech a vytvořit komunitu pro podporující rodiče," dodává na závěr matka odhodlaná bojovat za lepší život své dcery.

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Rodiče, Mateřství, Rodina, Instagram, Příběhy, Rodičovství, Syn, Dcera, Dětství, Sociální sítě, transgender, Psychika, Oblečení, Graham, Teddy, Ontario, Ledové království, Manžel
Mohlo by vás zajímat
Herečka Taňa Pauhoufová se stala maminkou! Radostnou novinu oznámila fotografií po porodu a lakonickým "MILUJI"
Mrázková Dita
Slavné maminky
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Nejkrásnější dvojčata světa vydělávají ve 12 letech miliony! Pohádkový příběh, nebo vypočítavost matky?
Formánková Simona
Galerie
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie